Osvětim – Salzburg 2:3 (po pr.) | Skellefteå – Pelicans Lahti 4:2 (kon.) | Eisbären – Pardubice 3:2 (3:2 po s.n.)
Zürich – Straubing 3:2 (kon.) | Sheffield – Sparta 5:1 (kon.)
ZSC Lions
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Straubing Tigers
Pátek 13.09.2024, 19:45 • Kunsteisbahn im Chreis • Hokejová Liga mistrů • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodní Hokejové Ligy mistrů. V tomto zápase proti sobě nastoupí ZSC Lions a Straubing Tigers.

Oba kluby své úvodní dva zápasy v rámci soutěže zvládly. Tigers porazili Sönderjyske 3:0 a v nájezdech Skellefteau 3:2. Lions porazili Storhamar 4:1 a v posledním zápase Ilves 4:1. Lze očekávat útočný hokej z obou stran a jeden z klubů přijde o neporazitelnost v rámci letošního ročníku této soutěže.

ZSC Lions: Hrubec (Zumbühl) – Marti, Weber, Kakan, Kinnunen, Geering, Lehtonen, Zehnder, Trutmann – Balcers, Malgin, Andrighetto – Riedi, Grant, Frödén – Sigrist, Lammikko, Rohrer – Baechler, Henry, Baltisberger

Straubing Tigers: McIntyre (Bugl) – Braun, Brandt, Zimmermann, Klein, Green, Samuelsson, Daschner, Clarke – Lipon, Samanski, Leier – Hede, Leonhardt, Connolly – St. Denis, Scott, Fonstad – Fleischer, Brunnhuber, McKenzie

Rozhodčí: Tscherring, Kainberger – Fuchs, Schlegel.

00:01

00:01
    Zápas začal, úvodní buly pro domácí.

00:13
    Domácí hrají v červeném, hosté hrají v bílém.

00:29
    Lions vybojovali buly v útočném pásmu, předcházela tomu rána Riediho, která mířila do středu branky.

01:58
    Baechler pálil od modré čáry, jeho rána postrádala přesnost.

03:47
    Andrighetto se propracoval do střelecké pozice, ale jeho rána mířila vedle branky.

04:26
    Sigrist se sice dostal do útočného pásma, ale jeho akci zastavila obrana soupeře.

05:06
    Clarke pálil, jeho pokus kryje domácí brankář Hrubec. Hra je přerušená, buly před brankou Lions.

05:17
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlou pasáž hry. Hosté se dostali do dobré střelecké pozice, rána míří vedle branky.

06:02
    Vyloučení v týmu ZSC Lions:
    Patrick Geering – 2 min., podrážení.

06:12
    Hostující celek má možnost přesilovky, usadil se v útočném pásmu, kde kombinuje.

07:03
    Samnski byl vykázaný z bodu pro vhazování, buly bude hrát jeho kolega.

07:03
    Delší dobu se nyní nehrálo pro nějaké problémy s technikou.

07:49
    Straubing právě vstřelil branku!
    JUSTIN BRAUN se dostal před brankou k odraženému kotouči, který dokázal poslat do odkryté části branky. Snadná branka pro hostující celek, který využil přesilovku. Asistence: Alex Green.
    07:49 Justin BRAUN - 0:1

08:51
    Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do střelecké pozice.

09:14
    Marti to vzal na sebe, ale při přihrávce před brankou jej o kotouč obral soupeř.

10:22
    Clarke se dostal k zakončení z pravé strany, ale s jeho pokusem si poradil brankář Zürichu.

11:09
    Domácí Andrighetto se prokličkoval až do střelecké pozice, ale obrana si dokázala poradit. Gólman nyní zasahovat nemusel.

11:39
    Lions právě vstřelili branku!
    Krásná akce a je vyrovnáno, blafákem před brankou se dokázal prosadit zkušený a ostřílený hráč SVEN ANDRIGHETTO. Asistence: Denis Malgin a Patrick Geering.
    11:39 Sven ANDRIGHETTO - 1:1

13:55
    Fanoušci vytvářejí zápasu velmi dobrou atmosféru, sledujeme zajímavý hokej, který baví.

14:02
    Komerční přestávka.

14:02
    Vyloučení v týmu Straubing Tigers:
    Joshua Samanski – 2 min., podrážení.

14:13
    McIntyre si snadno dokázal poradit se střelou od modré čáry, bude následovat buly před jeho brankou.

15:36
    Zehder byl volný před brankou, ale v rozhodující moment minul kotouč.

16:02
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

16:19
    Hostující celek se usadil do útočného pásma, kde zkouší něco vymyslet.

17:05
    Souboje o kotouč se odehrávají ve středním pásmu.

17:42
    Straubing střídá, posílá do hry odpočinuté hráče a rychle se propracoval do útočného pásma, kde si Brand vynutil faul.

18:16
    Jesper Frödén – 2 min., podrážení.

18:55
    Hostující střela od modré čáry postrádala přesnost, to už začala poslední minuta hry ve třetině.

19:30
    Braun přenechal kotouč spoluhráčům, kteří se nemohou dostat do útočného pásma.

20:00

Po první třetině platí nerozhodný stav. Nejprve se do vedení dostali hosté, a pak domácí srovnali.

20:01

20:01
    Utkání na smírného stavu pokračuje dál.

20:20
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme nyní pasáž hry pět na pět.

21:46
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, Balcers se propracoval do střelecké pozice.

23:35
    Hrubec vyklepal kotouč z rukavice, a tak může pokračovat ve hře jeho tým.

23:54
    Hosté se usadili v útočném pásmu, po střele dokázal zasáhnout brankář McIntyre.

25:57
    Malgin se propracoval do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si dokázala poradit obrana. Gólman nyní zasahovat nemusel.

26:36
    McIntyre si dokázal poradit se střelou od modré čáry, Lehtonen neuspěl. Komerční přestávka.

26:45
    Vinzenz Rohrer – 2 min., hrubost.

Joshua Samanski – 2 min., hrubost.

27:38
    Hrubec dobře viděl na střelu Brauna, a tak kotouč celkem snadno dokázal ukrýt do rukavice.

28:03
    Více ze hry má domácí celek, je aktivnější, ale nemůže se propracovat do výraznější střelecké pozice.

29:15
    Samuelsson od modré čáry zakončoval, ale jeho pokus nebyl dostatečně důrazný.

30:07
    Po střele od modré čáry tečoval puk před brankou DANJO LEONHARDT. Nejprve trefil brankáře, a pak se dostal k odraženému puku, který dorazil do branky. Asistence: Cole Fonstad.
    30:07 Danjo LEONHARDT - 1:2

30:59
    Clarke bojoval ve svém pásmu a kotouč, situaci zvládl, a tak mohou hrát jeho kolegové.

32:40
    Marti se vracel ke své brance, odkud rozehrává. Následně se Malgin dostal ke střele, kterou kryje brankář Tigers.

33:36
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.

33:53
    Hosté vybojovali buly v útočném pásmu, ale rána od modré čáry z hole obránce byla zblokovaná.

34:31
    Lions se dostali do střelecké pozice, ale McIntyre si poradil se střelou z pravé strany. Bude se vhazovat.

35:19
    Domácí hokejisté jsou nyní aktivnější, tlačí se do zakončení, ale obrana a brankář hostů je pozorná.

37:22
    Po zakázaném uvolnění se vhazovalo před brankou Zürichu, domácí brankář si poradil i s následnou střelou z mezikruží.

38:02
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, domácí Baltisberger pálil z pravé strany, ale jeho pokus o malý kousek minul branku.

38:45
    Lipon se proháčkoval až před branku, ale v rozhodující moment mu kotouč sjel z hokejky.

39:26
    Green se v útočném pásmu sice dostal k puku, ale následná přihrávka nebyla povedená. Hrát tak mohou domácí.

40:00

40:01

40:13
    Utkání, ve kterém jsme zatím viděli tři branky, pokračuje třetí třetinou.

41:13
    Domácí hokejisté se usadili v útočném pásmu, ale pokus o zakončení zastavil brankář.

41:37
    Lehtonen rozehrává od své branky, dostal se do zakončení, puk však nechal za sebou.

42:39
    Jako první byli u kotouče domácí, a tak se Tigers píská zakázané uvolnění, což vrací hru do jejich obranného pásma.

44:01
    Mike Connolly měl obrovskou šanci, ale nedokázal v brejku prostřelit brankáře soupeře.

45:07
    Hra je přerušená, vypadalo to, že se bude vylučovat. Nakonec ne, hraje se pět na pět.

46:30

46:40
    Marcel Brandt – 2 min., držení.

46:40
    Přesilovku si nyní zahraje domácí celek, který se může pokoušet o vyrovnání.

47:41
    Lehtonen rozehrává od své branky a čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně domácí dostali puk do útočného pásma.

48:10
    Riedi vyhrál buly v útočném pásmu, následně o puk ale jeho tým přišel, a tak si obrana mohla odpočinout a vyhodit puk.

48:45
    Nyní se už hraje pět na pět.

49:59
    Connolly přišel ve svém pásmu o kotouč, ale domácí hokejisté toho nedokázali využít. Směr hry se otáčí a domácí útočí.

50:24
    Obrázek hry je poslední minuty stejný. Domácí hokejisté mají více ze hry, jsou aktivnější, ale čekají na výraznější příležitost.

52:36
    Domácí měli přečíslení tři na dva, ale k zakončení se Lions nyní nedostali.

53:00
    Domácí hokejisté rozehrávají od své branky, následně pálil hostující Samanski pouze do brankáře.

53:30
    Hrubec v brance domácího celku dobře viděli na střelu od mantinelu, Leier nedokázal změnit stav zápasu.

53:49
    McIntyre si připsal další úspěšný zákrok, poradil si se zakončením z bezprostřední blízkosti.

54:20
    Lions střídají, do hry míří odpočinutí hráči, ti se rychle dostali před branku soupeře. Pokud o střelu nevyšel.

55:09
    Aktivní a trpělivá hra se Lions vyplatila, a tak je vyrovnáno. Na poslední chvíli dokázal před brankou tečovat kotouč VINZENZ ROHRER. Asistence: Patrick Geering a icolas Baechler.
    55:09 Vinzenz ROHRER - 2:2

56:15
    Hosté se pokouší rychle přispěchat s odpovědí, ale Lions jsou pozorní ve svém obranném pásmu.

56:42
    Hostující hráč dokázal dobruslit kotouč jako první, zakázané uvolnění se tak nepíská. Hrát mohou jeho kolegové.

58:00
    McIntyre nyní nemohl vůbec nic vidět, ale dokázal si poradit se zakončením od modré čáry.

58:22
    Aktivněji hrající domácí celek vybojoval buly v útočném pásmu. Lions tento zápas nechtějí dostat do prodloužení.

58:34
    Po vyhraném vhazování se domácí celek dostává do vedení. Jako autor branky je po střele od modré čáry označen MIKKO LEHTONEN. Asistence: Juho Lammikko.
    58:34 Mikko LEHTONEN - 3:2

58:57
    Hosté hrají v šesti.

59:01
    Oddechový čas pro tým Straubing Tigers.

59:20
    Hosté hrají bez brankáře, domácí drží hru ve středním pásmu.

59:29
    Vhazovat se nyní bude před brankou Lions, hosté už nemají mnoho času a všechny síly vrhají do útoku.

Domácí hokejisté byli v tomto zápase lepší a vyhrávají 3:2. O své výhře rozhodli ve třetí třetině, kdy dokázali skórovat dvakrát. Hostům k vyrovnání nepomohla ani hra v poslední minutě bez brankáře. (22:12:19)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 12. Andrighetto (Malgin, Geering), 56. Rohrer (Geering, Baechler), 59. Lehtonen (Lammikko) – 8. Braun (Green), 31. Leonhardt (Fonstad)

Rozhodčí: Tscherring, Kainberger – Fuchs, Schlegel