Osvětim – Salzburg 2:3 (po pr.) | Skellefteå – Pelicans Lahti 4:2 (kon.) | Eisbären – Pardubice 3:2 (3:2 po s.n.)
Zürich – Straubing 3:2 (kon.) | Sheffield – Sparta 5:1 (kon.)
Sheffield Steelers
5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
HC Sparta Praha
Pátek 13.09.2024, 20:00 • Utilita Arena, Spojené Království • Hokejová Liga mistrů • 3. kolo

To je ode mě vše a brzy opět na počtenou! (22:49:51)

Statistiky:
    Střely – 38:78
    Střely na branku – 23:46
    Vyloučení – 3:8
    Úspěšnost zákroků – 98%:78%

Máme dobojováno. Ačkoliv začátek závěrečné třetiny vypadal pro hosty z Prahy ještě nadějně, Sheffield ale potvrdil svůj dobrý začátek z první třetiny. V posledním dějství třetího kola této soutěže se podařilo britskému celku nastřílet tři branky, když potrestali faul jednoho ze sparťanů a následně zpečetili svou přesvědčivou výhru 5:1 dvěma góly do prázdné.

Dnešní utkání sleduje 8 798 diváků.
    58:32 Marc-Olivier VALLLERAND - 5:1

58:32
    Sheffield právě vstřelil branku!
    Do prázdné branky pečetí výhru i MARC-OLIVIER VALLERAND, který puk se středního pásma bezpečně posílá do prázdné branky.

A sparťanská branka opět prázdná.
    57:33 Dominic CORMIER - 4:1

57:33
    Risk se hostům nevyplatil. Ze své obranné třetiny se prosazuje gólem do prázdné branky DOMINIC CORMIER.

56:40
    Sparta hraje bez brankáře!

56:39
    Oddechový čas pro tým HC Sparta Praha.

56:36
    Hra progresivně zpomaluje, v pásmu se ale více drží hosté.

54:15
    Po prudké střele Mašína z pokleku na pravém kruhu přichází další powerbreak.

53:10
    Z kombinace zakončoval Řepík, střelou si našel betony domácího brankáře. Hra se pak přesunula na druhou stranu.

52:15
    Kousal trefuje z mezikruží prudkou střelou tyč branky Sheffieldu!

51:07
    Utkání se v závěrečných deseti minutách umírnilo, dlouho jsme neviděli větší šanci.

48:01
    Po Formanově akci se strhla mezi ním a Huttulou menši potyčka, oba jsou posláni na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.

47:20
    Do samostatného úniku se dostal Forman, který se v zakončení rozhodl zkusit kličku mezi betony. Střela nakonec změnila směr a jen se sklouzla po betonu Greenfielda.

46:50
    Sparta dlouho kombinuje v útočném pásmu, vzešla z toho ale jen jedna střela, jež do branky nezapadla.

45:10
    Hyka zůstává po zákroku ležet na zemi, z ledu odjíždí za pomoci spoluhráče.

45:02
    Po vhazovaní se vyhozením puku mimo hrací puku provinil Guimond, usedne na trestnou lavici na dvě minuty.

45:02
    Hra se teď odehrává po celé ledové ploše, Sparta tuto fázi přerušuje šancí Najmana.
    41:40 LEAVENS - 3:1

41:40
    Steelers si svůj neuznaný gól berou hned rychle zpět. Ve dvojité početní výhodě se prosazují zásluhou DANIELA LEAVENSE, který puk vyražený Kovářem zatlačil kolem pravé tyčky. Asistence: Daniel Ciampini a Mitchell Balmas.

Sparta hraje ve dvojitém oslabení.

40:58
    Oddechový čas pro tým Sheffield Steelers.

40:58
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Mikliš – 2 min., podrážení.
    40:48 Pavel Gross si vzal challenge na tuto situaci. Domácí přechod do útočného pásma byl ofsajdový.

40:48
    A risk trenérské výzvy se Spartě vyplácí, gól Sheffieldu na 3:1 není uznán!
    40:48 Gól Leavense, který byl nakonec odvolán.

40:48
    Sheffield právě vstřelil branku, ale Sparta si bere trenérkou výzvu!

40:01

Sledujeme velmi zajímavý duel. Sparťané dokázali snížit vedení soupeře o jednu branku, když se Ondřej Najman prosadil ve vlastním oslabení po souhře s Hykou. To byla jediná branka, kterou jsme v tomto dějství mohli vidět.

Rozhodčí ale tvrdě trestali. Nejdříve poslali do šaten za nedovolený zásah do oblasti hlavy a krku Briena Diffleyo, v závěru třetiny pak ještě po vražení na hrazení Kryštofa Hrabíka.

Sheffieldu opět bude začínat v přesilovce, tentokrát odehrají zbývající čtyři minuty.

40:00

39:35
    Přesilovku Sheffieldu přerušuje ofsajd.

39:22
    Hosté vyhazují.
    39:15 Zákrok Hrabíka, za který byl sparťanský útočník vyloučen do konce zápasu.

39:15
    I Kryštof Hrabík dostal po vražení Watlinga na hrazení pětiminutový trest + osobní trest do konce utkání.

Rozhodčí zkoumají i zákrok Kryštofa Hrabíka na jednoho ze soupeřů.

38:04
    Sheffield už hraje v plném počtu, neohlídali si ale záda, kde jim proklouzl Vitouch. V zakončení ale chyboval a kotouč letěl mimo branku.

37:12
    Kemiläinenův pokus od modré se odrazil od horního okraje Greenfieldových betonů.

36:25
    Sledujeme kombinace v útočném pásmu Sparty, Sheffield se ovšem úspěšně brání.

34:35
    Spartě se nedaří vytvořit si soustavnější tlak.
    32:51 Zákrok, za který dostal domácí Diffley trest na 5 minut a do konce utkání.

32:51
    Brien Diffley odchází po zákroku na Hyku do kabin. Dostává pětiminutový trest + osobní trest do konce utkání za nedovolený zásah do oblasti hlavy a krku.

Po zákroku na Hyku probíhá debata s rozhodčími, o trestu pro Diffleyo se rozhodne po přezkoumání videa.

30:54
    Další přesilovka pro Sheffield, po zákroku na Balmase usedá na trestnou Mašín za nedovolené bránění.

30:32
    Kousalova střela z mezikruží se odrazila od Greenfielda.

29:27
    Hra se hned otáčí na druhou stranu – do přečíslení tři na jednoho ujížděli domácí hokejisté. Po obranném zákroku Tůmy, ale nemohli zakončovat.

29:15
    V kombinaci s Miklišem se k brance dostal Lajunen. Ten ale puk nedokázal poslat mezi tři tyčky nad Greenfieldovým betonem.

28:40
    Po Saucermanově střele přichází komerční přestávka.

27:40
    Hra se teď momentálně přesouvá ze strany na stranu.

25:29
    Formanovu střelu z pravého kruhu má Greenfield v lapačce.

24:53
    Zakázané uvolnění Sparty.

23:42
    Ofsajd Sheffieldu.

Pravidlo CHL uvádí, že když se tým prosadí ve vlastním oslabení, vyloučení jejich hráče tak konči a hrají v plném počtu – díky Najmanově gólu tak Sparta hraje opět v pěti.
    22:18 NAJMAN - 2:1

22:18
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hyka si našel puk, který ležel osamocen za domácí brankou. Následně přihrál do jízdy ONDŘEJI NAJMANOVI, který z mezikruží srovnává ve vlastním oslabení střelou pod víko. Asistence: Tomáš Hyka a Aaron Irving.

Vallerand dostal přihrávku na levý kruh, odkud pak hned z první vypálil. Kovář si ale poradil zákrokem, kdy lapačkou odrazil za domácí branku.

20:45
    Na něj svým pokusem navázal Irving, jeho pokus ovšem letěl mimo tři tyčky.

20:22
    A další třetinu otevírá svou šancí ten, který ji i uzavřel. Salomäki ještě pořád během oslabení zahrozil z mezikruží.

20:01

Domácí Sheffield začal i svůj třetí zápas letošního ročníku obdobně, jako ty přecházející dva. Již ve druhé minutě se jim podařilo jít zásluhou Janatuinena do vedení, od dvě minuty později se k němu v přesilovce přidal krajan Juusola. Britský celek tak před druhou třetinou vede 2:0.

Sparťané se po špatném začátku začali zvedat, celkově v této dvacetiminutovce zaznamenali o šest střel na branku více (17:11), ale žádnou ze šancí se jim nepodařilo proměnit.

Sheffield bude v následujícím dějství začínat přes tři a půl minuty dlouhou přesilovkou, která se jim přenesla z uběhlé třetiny.

20:00

19:50
    Salomäki vyrazil ve vlastním oslabení, jeho pokus ovšem Greenfield vyráží pryč.

19:38
    Kovář po střele Dowda z bezprostřední blízkosti schovává puk do lapačky.

19:33
    Mikliš usedne na trestnou za vysokou hůl po boji u mantinelu a pozdější provinění podrážením.

17:50
    Juusola měl ve vlastním oslabení dvě šance, jeho pokusy na poslední chvíli Kovář pokryl.

16:42
    Guimond usedne na dvě minuty na trestnou lavici za podražení Hyky při přejezdu útočné modré čáry.

15:59
    Irving vyslal svou dělovku z vrcholku pravého kruhu. Pokus se odrazil od betonů gólmana do shluku hráčů před ním, kde stáli připravení Horák s Chlapíkem. Ani jeden ale puk do branky nedostali.

15:20
    Branku si objel Ondřej Hrabík, jeho zakončení ale za brankovou čáru nedojelo.

14:19
    Sparťané tlačí, z otočky se teď pokusil prosadit Najman. Puk si jen našel náruč Greenfielda.

13:35
    Z dálky teď na domácí branku prudká střela Horáka, jeho pokus se pak pokoušel ještě mezi tři tyčky usměrnit Hyka, neuspěl.

11:46
    Proti střele z předbrankového prostoru Ciampiniho používá Kovář zákrok lapačkou.

11:28
    Hyka se dostal do úniku, těsně před jeho zakončením k tyčce ho ale zastavil jeden z obránců domácích.

10:48
    Na slotu teď několikrát střílel Kousal, jeho prudké střely ale obrana společně s brankářem Greenfieldem vyráží.

10:15
    Z levého kruhu se pokusil o snížení stavu Ondřej Hrabík, jeho pokus chtěl ještě dorážet jeho bratr Kryštof. Greenfield se ale kotouč schoval do své náruče.

09:26
    Píská se zakázané uvolnění Sheffieldu.

07:59
    Velká šance i na druhé straně! S kotoučem vybruslil z pásma Řepík, který v zakončení trefil tyčku.

07:40
    Horák ztratil v obranném pásmu puk a Dowd se ho pokusil poslat do odkryté sparťanské branky – Kovář ale puk stihl sklapnout na poslední chvíli mezi betony.

06:15
    Forman ihned po vhazování střílí z první na levém kruhu, jeho pokus mířící na vzdálenější tyčku britské branky ovšem letí mimo.

06:12
    Branka domácích je po pokusu Vitoucha mimo svou pozici.

05:35
    Greenfield zapisuje další zákrok po střele z mezikruží.

04:30
    Sparta se po dvou gólech dostává do útočného pásma, kde na Horáka, který jel na branku, přiletěla přihrávka přes osu. Puk mu ale v zakončení sjel z čepele hole.
    03:50 JUUSOLA - 2:0

03:50
    A Sheffield rychle uskočili do vedení 2:0! Po vyhození Sparty se domácí tým rychle dostal zpět do pásma, odkud MIKKO JUUSOLA z pozice na pravém kruhu prostřelil Kováře do teploměru. Asistence: Joel Janatuinen a Dominic Cormier.

03:15
    Sheffield se usadil v přesilovce v útočném pásmu, kde dlouho kombinují. Nakonec jim ale puk vypíchl jeden ze sparťanů, který pak vyhazuje.

02:37
    Moravčík – 2 min., podrážení.
    01:50 JANATUINEN - 1:0

01:50
    Ačkoliv jako první zaznamenali výraznější šanci sparťané, jako první udeřil britský celek. JOEL JANATUINEN si puk připravil k levé tyčce, odkud pak kotouč protlačil kolem Kováře do pražské branky. Bez asistence.

00:01

Sheffield se po zisku titulu britské nejvyšší ligy dostal po skoro osmileté pauze vrátil zpět do této soutěže. Na návrat se hokejisté britského klubu těšili, a to ukázali hned v prvním utkání se švýcarským Fribourgem. Už od druhé minuty sice vedli, nakonec ale těsně prohráli poměrem 3:4.

Minulou sobotu si střihli druhé kolo se švédským Växjö. Zápas začali Britové, podobně jako v minulém utkání, rychlým gólem, který padl již ve druhé minutě. Náskok si dlouho drželi, švédský celek je ale v půlce druhého dějství dohnal. Sheffield ovšem dlouho s brankou nezaostával, o dvě minuty po gólu Švédů šel zpět do vedení. Växjö dokázalo opět srovnat až ve třetí třetí třetině, zápas tak putoval do prodloužení. V tom ovšem ale Švédové faulovali, tuto chybu potrestal rozhodující brankou na 3:2 Marc-Olivier Vallerand. Momentálně tak mají v tabulkovém postavení dva body.

Sparta se po roční odmlce vrátila do Ligy mistrů a momentálně se po dvou odehraných utkáních drží ve vrchní polovině tabulky se čtyřmi body. Poprvé v letošním ročníku se utkali Pražané s finskou Tapparou, se kterou nakonec na nájezdy padli 1:2.

Druhý zápas odehráli doma proti maďarskému týmu Fehérvár AV19. V tomto duelu se dlouho trápili, nejprve se jim podařilo dohnat jednobrankový náskok soupeře, vedení si ale maďarský celek rychle vzal zpět. K obratu zápasu a konečného vítězství za tři body do tabulky došlo až v závěrečné dvacetiminutovce, kdy se jim podařilo dvěma góly prosadit v dvojnásobné přesilovce a poté přidat ještě dva góly do prázdné. Dvěma vstřelenými brankami do konečného stavu 5:2 přispěl Tomáš Hyka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Lucie Citterbartová

Branky a nahrávky: 2. Janatuinen, 4. Juusola (Janatuinen, Cormier), 42. Leavens (Ciampini, Balmas), 58. Cormier, 59. Valllerand – 23. Najman (Hyka, Irving)

Sheffield Steelers: Greenfield (De Filippo) – Cormier, Saucerman, Huttula, Diffley, Guimond, Tansey – Balmas, Watling, Leavens – Juusola, Dowd, Vallerand – Ciampini, Simpson, Janatuinen – Shurda, Miceli, Whistle, Tremblay.
    Trenér: Aaron Fox

HC Sparta Praha: Kovář (Kořenář) – Moravčík, Kemiläinen, Krejčík, Mikliš, Mašín, Irving, Tůma – Kousal, Horák, Chlapík – Hyka, Najman, Řepík – Forman, Vitouch, Salomäki – Hrabík K., Lajunen, Hrabík O.
    Trenér: Pavel Gross

Rozhodčí: Sewell, Debuche – Fraley, Kisil

Diváci: 8 798