Pardubice – Sparta 3:7 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 3:2 (po pr.) | Liberec – HC Litvínov 11:4 (kon.)
Plzeň – Kometa Brno 0:4 (kon.) | Berani Zlín – Třinec 3:4 (kon.) | Přerov – Vítkovice 1:4 (kon.)
Mountfield HK – Slavia 3:2 (kon.)
HC Škoda Plzeň
0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
HC Kometa Brno
Pátek 13.09.2024, 17:00 • LOGSPEED CZ Aréna • DHL Extraliga juniorů • 4. kolo

Je dobojováno. Plzeň na domácím ledě podlehla brněnské Kometě 0:4. Branky začaly padat až ve druhé polovině zápasu, bohužel pro domácí všechny do její sítě. (19:06:23)

59:40
    V dnešním zápase už se toho příliš nestane, puk je zašlápnut v rohu.

58:15
    Petr Kocek dostal nabito od zadního mantinelu, avšak další plzeňská střela byla sražená a brankář Komety vůbec nemusel zasahovat.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:37
    Plzni se nedá upřít snaha, ale nemá ani to potřebné štěstí. Nyní to zkoušel z levého kruhu Tomáš Pittr, Ondráček ale bez větších problémů jeho pokus vyrazit mimo tři tyče.

55:41
    Další icing hostujícího týmu...
    54:24 Lukáš BOŠEK - 0:4

54:24
    4/5
    Kometa právě vstřelila branku!
    Zřejmě definitivní tečka na výhře Komety. Halačka od zadního mantinelu našel před brankou volného LUKÁŠE BOŠKA, který měl následně již snadnou pozici. Asistence: Dominik Halačka, Adam Veselský.
    Bošek L., Halačka D., Veselský A., Pospíšil A.
    Cícha M., Hromádka J., Beran M. II, Pittr T., Makovec P.

53:52
    Další přerušení hry, hra se začíná, čím dál více kouskovat. Po zakázaném uvolnění se bude opět vhazovat před gólmanem Brna.

53:09
    Jonáš Bašta si počkal na kotouč od modré čáry, ten mu pohotově přistál v nastavené rukavici.

52:20
    Tomáš Pittr brankáře Komety ranou od levého mantinelu nepřekvapil. hosté následně vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
    51:05 Matěj PAVLÍK - 0:3

51:05
    5/5
    Tak je hokej občas jednoduchý. MATĚJ PAVLÍK si nabruslil do pásma na levém křídle, následně tvrdou ránou se trefil přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Jakub Spanel.
    Pavlík M., Spanel J., Svoboda D., Červenka M., Brabenec J.
    Hromádka J., Skala T., Řehoř D., Koubek T., Úbl M.

49:41
    Škodovka se nadále snaží se zápasem ještě něco udělat, posílá jednu střelu za druhou, avšak brankář Komety zatím chytá bezchybně.

48:00
    Tadeáš Koubekl dobře tečoval ránu Pšeničky od modré čáry, tentokrát měl brankář Komety i potřebné štěstí, že ho hrací předmět zasáhl.

47:46
    Zakázané uvolnění Komety, hra se znovu vrátí před brankáře Jana Ondráčka.

46:48
    Rychlý brejk dvou na jednoho na sebe vzal Matyáš Borák, do jeho rány ale na poslední chvíli vložil hůl obránce Komety a kotouč skončil až vysoko v ochranné síti.

46:12
    Na modré čáře si zpracoval puk Hynek Prošek, avšak následně před ním byla spousta těl, puk se až k brance nedostal.

44:51
    Petr Makovec rozjel rychlý protiútok, útočník Škody mířil ke vzdálenější tyči, tam ovšem moc místa nebylo, Ondráček připraven zasáhnout.

44:30
    Lehké nahození od mantinelu v pohodě pokryl Bašta, po přerušení hry se bude vhazovat po jeho pravici.

42:59
    Jakub Modl nic nevymýšlel a rovnou za modrou čárou zkusil své štěstí, jeho rána nebyla špatně, avšak Jonáš Bašta ji dobře viděl a vyrážečkou poslal do rohu ledové plochy.

41:18
    Jakub Hromádka poslal od modré čáry puk jen do připraveného betonu Ondráčka.

40:45
    Z nenápadné situace měli hosté šanci, Adam Boltvan avšak ani nadvakrát plzeňského brankáře nepřekonal.

40:01

Čtyřicet minut hry je minulostí. Ve druhé části už jsme se dočkali branek, obě padly do plzeňské sítě, Kometa tak má zatím blíže ke třem bodů. Nechme se překvapit, co nám hráči nabídnou ve třetí třetině.

40:00

39:45
    Vypadá to, že ve druhé třetině už se toho příliš nestane, hosté půjdou do šaten s dvoubrankovým polštářem.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:36

38:22
    Puk ve středním pásmu, domácí stihnou vystřídat.

37:52
    37:05 Denis SVOBODA - 0:2

37:05
    4/4
    Hosté jdou na západě Čech do trháku. Za brankou Bašty vznikla velká mela o kotouč, z ní nakonec vyšli hosté jako vítěz. Přes Spanela a Moravce se kotouč dostal až k DENISU SVOBODOVI, který měl před sebou již prázdnou bránu. Asistence: David Moravec, Jakub Spanel.
    Svoboda D., Moravec D., Spanel J., Rakus R.
    Pšenička M., Cícha M., Hořejší M., Beran M. II

36:37
    Plzeň ve čtyřech, hraje se ve stejném počtu hráčů na ledě.

35:48
    Při zpětném přechodu do pásma je Kometě pískán ofsajd.

35:25
    Kometa obléhá útočnou třetinu, puk létá ze strany na stranu, rány hostujícího celku jsou ovšem nepřesné.

34:50
    Střela Komety šla vedle brány, Plzeň se poté dostala k puku, který bleskově vyhodila.

34:37
    Matyáš Beran – 2 min., držení.

34:24
    Marek Hořejší střílel z boku na přední tyč, tu měl ale Ondráček pokrytou.

33:15
    Domácí se dostali do rychlého přečíslení dvou na jednoho, celou situaci ovšem překombinovali.

32:04
    Škodovka měla velkou šanci na vyrovnání, Tadeáš Koubek byl sám mezi kruhy, forvard Škody si připravil puk ke střele, ale Ondráček proti němu předvedl zatím zákrok večera.

30:42
    Plzeň se snaží bleskově odpověď, avšak nakonec mají Plzeňané plno práce uvnitř vlastní třetiny.
    29:21 David MORAVEC - 0:1

29:21
    5/5
    Hosté jdou v polovině utkání do vedení. Odražený kotouč v útočném pásmu dobruslil DAVID MORAVEC, který z jedničky plácl do kotouče a ten zapadl přesně k tyči. Asistence: Maxim Sakmár.
    Moravec D., Sakmár M., Bůžek J., Chludil D., Rakus R.
    Cícha M., Hromádka J., Řehoř D., Koubek T., Úbl M.

29:09
    Ofsajd Škodovky, opět se bude vhazovat ve středním pásmu.

28:49
    Ani tentokrát z toho není branka. Matyáš Borák se dostal k odražené střele, plzeňský útočník byl sám před gólmanem, ten jeho úmysl ovšem přečetl.

28:10
    Kotouč na plzeňské střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:35

26:46
    Hosté vyhazují přes všechny čáry, stále čekáme na první branku v dnešním zápase, přestože šance přibývají.

26:00

25:35
    Robin Rakus – 2 min., podrážení.

25:19
    Plzeň má výhodu, síly na ledě se srovnají.

24:50
    Jonáš Bašta ve velké permanenci střel, avšak i on je zatím v zápase bezchybný.

24:00
    Antonín Klatovský – 2 min., podrážení.

23:33

22:47
    Hynek Prošek vyslal skrytou ránu mezi hráči, Ondráček toho nyní moc neviděl, přesto opět svůj tým dokázal podržet.

22:10
    Velké vzrušení před brankou Komety, ale gól z toho není, Ondráček měl nyní plno práce.

21:33
    Antonín Pospíšil – 2 min., podrážení.

21:22
    Matyáš Úbl se dral před branku, což se mu povedlo, ale v akci byl beton Ondráčka.

20:01

Je za námi první třetina, která žádnou branku nenabídla. Zápasu zatím vládnou obrany, mnoho střel k viděni nebylo. O trošku blíže brance ale byli přece jen hosté, ale Jonáš Bašta drží své mužstvo.

20:00

19:40
    Hosté měli velkou šanci na otevření skóre krátce před koncem první třetiny, Adam Boltvan byl sám za plzeňskou obranou, ale plzeňský brankář si s jeho pokusem poradil.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

17:33
    Pospíšil se dostal k další střele, bezbrankový stav ale trvá dál.

16:25
    David Moravec se odhodlal k ráně krátce za modrou čárou, Bašta toho tentokrát moc neviděl, přesto puk za svá záda nepustil.

15:44
    Tomáš Pittr dostal hezkou přihrávku na osu hřiště, jenomže plzeňský forvard kotouč netrefil.

14:42
    Antonín Pospíšil nic složitého nevymýšlel a od modré čáry rovnou vyslal puk na branku, plzeňský maskovaný muž ovšem dával pozor.

14:05
    Lukáš Bošek se dostal s kotoučem přes celé hřiště až před brankáře, Bašta ale opět mohl nakonec zůstat v klidu.

13:24
    Utkání zatím vládnou obrany na obou stranách, k vidění je straně málo přímých střel na gólmany.

12:07
    Jonáš Bašta nadvakrát ukryl puk do své lapačky. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

11:25

11:07
    I Kometa se brání v relativním klidu, domácí nemohou najít cestu k brance Komety.

10:24
    Brno si našlo odražený kotouč a ten poslalo až k Baštovi.

09:39
    Matyáš Úbl si vybruslil od zadního mantinelu až před branku, kotouč do branku už ovšem stačit nezasunul.

09:25
    Dominik Halačka – 2 min., podrážení.

09:16

08:34
    Danny Chludil to vzal na sebe z pravého kruhu, ale trefil jen beton připraveného Bašty.

08:10
    Škodovka se zatím stále brání v relativním klidu, opět se domácím povedlo vyhodit puk.

07:35
    Dvakrát v krátkém sledu se dokázala Škoda osvobodit výhozem přes všechny čáry.

07:16
    Matyáš Beran – 2 min., napadení.

07:12

06:52
    Ofsajd Škodovky, vhazovat se bude ve středním pásmu.

06:02
    Na modré čáře napřáhl Max Pšenička, jeho rychlá rána šla ale o kousek vedle.

05:37
    Kometa se dokázala osvobodit, Plzeň musí znovu začít až od svého brankáře.

05:12
    Lukáš Bošek – 2 min., sekání.

04:52
    Maxim Sakmár si klepl o kotouč, ten poté také dostal, ovšem na plzeňského brankáře nevyzrál, Bašta připraven.

04:21
    Krátce po vyhraném buly bleskově střílel Ondřej Sabiniok, jenomže pouze doprostřed brány.

04:06
    Matyáš Úbl měl na hokejce úvodní branku v zápase, plzeňský forvard se zjevil sám před brankářem, avšak jeho branku těsně přestřelil.

03:41
    Další zakázané uvolnění na straně Komety, vhazovat se bude po pravé ruce Ondráčka.

03:07
    Další akce Plzně je zastavena předčasně – ofsajd.

02:32
    I Ondráček musel poprvé do akce, střelu od pravého mantinelu nicméně v pohodě vykopl svým betonem.

01:56
    První zákrok plzeňského brankáře, Bašta si v pohodě našel puk ve své lapačce.

00:54
    Poprvé se do útočné třetiny dostali i hosté, avšak ani jeden z brankářů zatím zasahovat nemusel.

00:10
    Hned po deseti vteřinách je pískáno zakázané uvolnění Komety.

00:01

Všichni aktéři jsou na ledové ploše, samotné utkání začne za malý okamžik.

HC Škoda Plzeň: Bašta (Houdek) – Cícha, Prošek, Skala, Hromádka, Pšenička, Hnát, Kocek – Řehoř, Pittr, Sabiniok – Koubek, Makovec, Hořejší (C) – M. Beran II, Mazanec (A), Borák (A) – J. Matějka, Klatovský, Úbl.
    Trenér: Petr Vojan.

HC Kometa Brno: Ondráček (Javorek) – Sakmár, Spanel, Bůžek, Svoboda, Zubíček, Antony, A. Pospíšil – Halačka, Pavlík, Modl – Brabenec, Chludil, Boltvan – Rakus, Veselský, D. Moravec – Bošek, M. Červenka, Otava.
    Trenér: Karel Beran.

Rozhodčí: Sýkora, Hucl – Sýkora, Deja.

Krásné odpoledne z Plzně!

Všechny srdečně vítám u přenosu čtvrtého kola DHL Extraligy juniorů, ve kterém domácí Škoda Plzeň přivítá na svém ledě Kometu Brno.

Indiáni do nového ročníku vstoupili domácí výhrou 2:1 po samostatných nájezdech proti Českým Budějovicím. I druhé utkání se hrál na západě Čech, kam tentokrát zavítala Sparta. Ta měla utkání dobře rozehrané, avšak modrobílí předvedli parádní obrat a za výhru prodloužení brali další dva body. Ve třetím zápase už Plzeň našla svého přemožitele, v pražském Edenu podlehla Slavii 2:5.

Brněnská Kometa si hned na úvod soutěže pořádně zastřílela, když porazila Jihlavu vysoko 9:1. Poté ale přenechala všechny body Liberci, kterému rovněž doma podlehla 2:5. I třetí střetnutí v aktuálním ročníku sehráli Moravané na svém ledě, tentokrát byla hostem Mladá Boleslav, která si na cestu domů žádný dárek nezabalila, Kometě podlehla 1:5. Brno nyní čeká první výjezd na led soupeře, bude úspěšný?

Utkání začíná na malé hale LOGSPEED CZ Arény v 17:00, přeji příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 30. D. Moravec (Sakmár), 38. Svoboda (D. Moravec, Spanel), 52. Pavlík (Spanel), 55. Bošek (Halačka, Veselský)