Mallorca – Villarreal 1:2 (kon.) | Espanyol – Alavés 3:2 (kon.) | Sevilla – Getafe 1:0 (kon.)
Real Sociedad – Real Madrid 0:2 (kon.)
RCD Mallorca
1:2 (0:1)
Villarreal CF
Sobota 14.09.2024, 14:00 • Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca) • Španělská LaLiga • 5. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:10. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:9. (16:05:44)

Mallorca prohrála na domácí půdě s Villarrealem 1:2. Hosté tak udrželi i po pátém kole LaLigy neporazitelnost. Navíc si připsali třetí výhru.

V prvním poločase hosty několikrát podržel brankář Conde. To svěřenci kouče Marcelina udeřili ze své jediné střely na bránu. Ve 27. minutě otevřel skóre hlavou po nakrátko rozehraném rohu Logan Costa. Po změně stran se Pirátům podařilo srovnat, když si centr Takumy Asana srazil do vlastní sítě veterán Raúl Albiol. V 69. minutě se však nechal za surový zákrok na Pina vyloučit levý bek domácích Toni Lato a to se nakonec ukázalo jako klíčový moment. V závěru utkání se totiž Villarreal přeci jen nadechl v přesilovce k náporu a v nastaveném čase rozhodl Ayoze Pérez, jemuž servíroval balón už do snadné pozice Yeremi Pino.

90+7

90+6
    Už se blíží úplný závěr zápasu. Mallorca se nachází daleko od brány soupeře.
    90+4. Ayoze PÉREZ - 1:2

90+4
    Villarreal právě vstřelil branku!
    Hosté zápas zřejmě rozhodují gólem na konci čtvrté minuty nastavení! Samú Costa ztratil na vlastní polovině míč a to byla pro Mallorcu osudová chyba. Hosté to pak sehráli dobře. Po několika přihrávkách poslal Álex Baena přihrávku za obranu na Yeremiho Pina. Ten postupoval na bránu z levé strany. Místo střely ještě nahrál AYOZEMU PÉREZOVI a ten už to měl jednoduché – 1:2.

90+4
    Domácí Valery přibrzdil taháním za dres Yeremiho Pina a dostal za to žlutou kartu.

90+2
    Yeremi Pino to vzal na sebe. S míčem pronikl až do pokutového území, kde po souboji spadl a volný míč chytá Greif. O nedovolený zákrok se podle sudího nejednalo.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě šest minut!

90
    Nyní Ayoze Pérez posílal z pravé strany před bránu zajímavý balón. K zakončení se dral Yeremy Pino. Důležitou teč si však připsal Copete. Pino se tak musel po balónu natahovat a pohotový Greif jeho příležitost zmařil!

89
    Domácí fanoušky teď poměrně vystrašil Ayoze Pérez. Ten střelou z hranice šestnáctky těsně minul pravou Greifovu tyč.

87
    Jsme už v závěrečné fázi zápasu. Zatím to opicky úplně nevypadá na to, že by hrála Žlutá ponorka v početní výhodě.

86
    Střídání v týmu Villarreal CF:
    ze hřiště odchází Sergi Cardona, přichází Juan Bernat,
    ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Ramon Terrats.

84
    Střely na bránu – 6:3

83
    Domácí jsou teď aktivní i v oslabení. Po drzém manévru Johana Mojici musel zatáhnout za záchrannou brzdu Santi Comesaña, který dostal žlutou kartu.

81
    Na Darderův roh si skákal Vedat Muriqi. Neúspěšně. Míč se odrazil k Robertovi Navarrovi, který si netroufl na střelu. Místo toho centroval a Martin Valjent nedokázal na zadní tyči na dlouhou nohu zakončit.

81
    Střídání v týmu RCD Mallorca:
    ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází José Manuel Copete.

80
    Antonio Sánchez se při náběhu na pravé straně zřítil k zemi. Odpískání nedovoleného zákroku si nevymodlil, ale bude z toho roh.