RB Lipsko – Union Berlín 0:0 (kon.) | Hoffenheim – Leverkusen 1:4 (kon.) | Freiburg – Bochum 2:1 (kon.)
Wolfsburg – Frankfurt 1:2 (kon.) | Mönchengladbach – Stuttgart 1:3 (kon.) | Kiel – Bayern 1:6 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
1:4 (1:2)
Bayer Leverkusen
Sobota 14.09.2024, 15:30 • PreZero Arena (Sinsheim) • Německá Bundesliga • 3. kolo

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 10:12. Rohy: 4:12. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:10. (17:31:37)

Leverkusen se tradičně dostal do vedení o 2 branky již během první půle a na malou chvilku připustil déjà vu z minulého utkání s Lipskem. Berisha totiž ve 37. minutě snížil a již o minutu později srovnal. Druhá branka však byla odvolána kvůli ofsajdu. Ve druhé půli již nepořádala domácí obrana den otevřených dveří, během kterého se za poločas hned 3x dostavil Boniface, přesto ještě 2x inkasovala. Leverkusenu tak patří zasloužené vítězství ze Sinsheimu 1:4.

90+5

90+5
    Leverkusen dohrává utkání s míčem na nohou a získává ještě poslední rohový kop.

90+3
    Centr Bayeru z rohového kopu vyboxoval do bezpečí Baumann.

90+1
    Po šlapáku na Schicka je žlutou kartou odměněn také Akpoguma.

90
    Frimpong se snažil dostat míč na Adliho, který by mohl zkusit střelu, nebo přihrávku na Schicka do výhodné pozice. Nic podobného ale nedovolil svým skluzem do přihrávky Stach.

89
    Gendrey si Moerstedtovi ukázal, kam chce poslat míč. Přihrávku jim ale překazil čerstvý Mukiele, jenž zastavil útok domácích.

86
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
    ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Umut Tohumcu,
    ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Max Moerstedt.

Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Victor Boniface, přichází Patrik Schick,
    ze hřiště odchází Piero Hincapié, přichází Nordi Mukiele.

85
    To mohl změnit Kramarič hned po rohovém kopu. Jeho pokus ale tělem zastavil Xhaka.

84
    Hoffenheim to zkouší po pravé straně se zapojením Kramariče, který dnes nejspíš poprvé v této sezóně Bundesligy vyjde gólově naprázdno.

82
    Alespoň o snížení se chtěl postarat Bruun Larsen, který prověřil Hrádeckého svou střelou z úhlu.

82
    Dnešní utkání sleduje 30 000 diváků.

80
    ze hřiště odchází Robert Andrich, přichází Aleix García,
    ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Amine Adli.

78
    Velká škoda pro domácí celek, že střídající Bischof dorazil na hřiště až v těchto pozdních minutách, protože tento mladičký Němec působí v pokutovém území s naprostou lehkostí.

77
    ze hřiště odchází Tim Drexler, přichází Tom Bischof.
    75. Victor BONIFACE - 1:4

75
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Boniface přijmul míč, obtančil kolem Kadeřábka a již asi definitvně potvrdil další vítězství Bayeru Leverkusen.

Adam Kročil

Branky: 37. Berisha – 19. Terrier (Boniface), 30. Boniface (Xhaka), 72. Wirtz (pen.), 75. Boniface

Karty:   36. Prass (HOF), 90+1. Akpoguma (HOF) – 39. Terrier (LEV), 51. Andrich (LEV)

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Drexler (77. Bischof), Stach, Akpoguma – Kadeřábek, Grillitsch, Geiger, Prass (61. Gendrey) – Kramarić (86. Tohumcu) – Berisha (61. Bruun Larsen), Bülter (86. Moerstedt).
    Náhradníci: L. Philipp – Hranáč, Nsoki, Tabakovic.

Trenér: Matarazzo

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Tapsoba, Tah, Hincapié (86. Mukiele) – Tella (57. Frimpong), Xhaka, Andrich (80. García), Grimaldo – Terrier (80. Adli), Wirtz – Boniface (86. Schick).
    Náhradníci: Kovář – Arthur, Belocian, J. Hofmann.

Trenér: Alonso

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Storks