RB Lipsko – Union Berlín 0:0 (kon.) | Hoffenheim – Leverkusen 1:4 (kon.) | Freiburg – Bochum 2:1 (kon.)
Wolfsburg – Frankfurt 1:2 (kon.) | Mönchengladbach – Stuttgart 1:3 (kon.) | Kiel – Bayern 1:6 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
1:4 (1:2)
Bayer Leverkusen
Sobota 14.09.2024, 15:30 • PreZero Arena (Sinsheim) • Německá Bundesliga • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Dobrý den, vítám vás u zápasu 3.kola Bundesligy mezi Hoffenheimem a Leverkusenem. Zápas je naplánován na sobotu 14.9.2024 v 15:30 hodin. Duel se odehraje v PreZero Areně v Sinsheimu.

Hoffenheim
    Domácí fotbalisté vstoupili do nového ligového ročníku vítězně proti Kielu, který především díky hattricku Kramariče porazili 3:2. I druhý duel celku ze Sinsheimu přinesl spoustu branek, avšak již bez bodového zisku. Kramarič neušetřil svým gólovým příspěvkem ani brankáře Trappa. Trappovi však spoluhráči vypomohli 3 přesnými střelami, a tak hostující fotbalisté opouštěli Deutsche Bank Park bez zisku bodu s prohrou 1:3. Do tohoto utkání vstoupí Hoffenheim z 11. pozice v tabulce a snad i s Adamem Hložkem v základu, jenž se bude jistě chtít předvést proti svému bývalému zaměstnavateli.

Leverkusen
    Ihned po prvním utkání v novém ligovém ročníku naskočil Leverkusen zpět na svoji loňskou vlnu. Zápas proti Borussii Mönchengladbach už pomalu končil remízovým výsledkem a zdálo se, že si týmy budou dělit body. V 11. nastavené minutě ovšem sudí Schroder rozhodl o pokutovém kopu pro Bayer. Na starost si jej vzal Wirtz, který vyděsil příznivce neproměněnou penaltou, ale vše napravil dorážkou, na níž už Omlin nedosáhl. Ve druhém utkání proti Lipsku se ale jednalo o úplně jinou písničku. Zprvu se zdálo, že to budou opět tóny na veselku, když Leverkusen po 45 minutách vedl 2:0. Nakonec se ale tento song proměnil spíše v pohřební pochod s hrobařem Opendou v hlavní roli, který nejprve srovnal na 2:2 a v 80. minutě otočil vývoj utkání na 2:3, čímž zajistil rudým býkům vítězství.

Vzájemné zápasy:
    Od utkání se očekává velké množství branek, jelikož v letošních ligových zápasech Hoffenheimu padlo v průměru 4,5 branky a v případě Leverkusenu jih bylo hned 5. Tuto statistiku umocňuje také pětice posledních vzájemných zápasů, v nichž padlo v průměru 4,2 branky na zápas. Z vítězství se v nich 4x radoval Bayer a 1x tým ze Sinsheimu.

1

1
    Obrovské chyby se hned v úvodu dopustil Drexler, který málem pustil do samostatného úniku Wirtze. Včasným výběhem však brance zabránil Baumann.

3
    S první standardní situací Bayeru si hlavičkou za brankovou čáru poradil Akpoguma.

4
    Po rohovém kopu Leverkusenu nepůsobil jistým dojmem krajní obránce Akpoguma. Je váhání Tapsoba nevyužil a míč rozvlnil jen boční síť.

5
    Dvojici Wirtz – Grimaldo nepřipustila modrá obrana do šance, a tak musí Leverkusen začít se svou kombinací opět od středu pole.

8
    Wirtz opět rozběhl spolupráci s Grimaldem, jehož centr do zámezí zneškodnil Kadeřábek.

9
    Stach nevěděl kudy by mohl obejít Wirtze, tak si se situací nelámal hlavu a nastřelil míč o jeho nohy.

10
    Wirtz na levém křídle znova předváděl svá kouzla s míčem. O něco „lepším“ kouzelníkem se stal Boniface, který nechal míč ihned po převzetí zmizet.

12
    Grillitch včas vystartoval na průnikovou přihrávku do vápna a nedovolil zakončení.

13
    Do první větší šance se dostali také hráči Hoffenheimu. Bulter rozběhl sprint, který nedokázal zastavit nikdo, až na Hrádeckého, jenž si poradil se střelou z úhlu.

15
    V nesprávný čas na nesprávném místě stál Kramarič, který tak zastavil nadějnou střelu spoluhráče Berishy.

16
    Velmi dobrou pasáž hry mají za sebou hráči ze Sinsheimu. Nejprve musel centr ze strany řešit Tah a z druhé strany si naskočil na centr Berisha, který zakončil do tyče.

19
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Nejprve se zdálo, že je se jednalo o branku z ofsajdu. Své postavení si ovšem Boniface pohlídal a společně s Terrierem unikl obraně domácích. TERRIER poté už jen uklidil míč do odkryté branky.
    19. Martin TERRIER - 0:1

21
    Centr Kadeřábka ve vápně nikoho nenašel a v naprosté pohodě jej odvrátil Tapsoba.

23
    Velmi dlouhou přihrávku do náběhu dostal Wirtz, který musel doběhnout za míčem skoro až k rohovému praporku. Jeho spoluhráči už si s míčem zase tolik nerozuměli. Hoffenheim tak pokračuje v útočném snažení.

25
    Drexler nedovolil Bonifaceovi další útočný průnik a navrátil míč na kopačky hráčů v modrých dresech.

28
    Na míči je zpět Leverkusen s vědomím vedení, tak si pohrává se svým soupeřem.

28
    Terrier teď chtěl svým centrem Bonifaceovi vrátit gólovou přihrávku. Hlavička Boniface ale byla málo razentní a zastavil ji Baumann.

30
    Před malou chvílí to ještě Bonifaceovi nevyšlo, teď se ale může radovat z první branky v sezóně. Stejně jako při první brance, BONIFACE utekl obraně soupeře. Tentokrát nikomu nepřihrál, položil si Prasseho a bezchybně zakončil.
    30. Victor BONIFACE - 0:2

34
    Hoffeiheim si je vědom toho, že už to bude mít velmi těžké. Leverkusen by však měl pamatovat na minulé utkání s Lipskem, se kterým také vedl 2:0 a nakonec odcházel bez bodů.

36
    Lehké došlápnutí na kotník soupeře je oceněno žlutou kartou.

37
    Na trávníku zůstal po souboji ležet Grimaldo, ale než o ošetření mu šlo spíše o kontrolu souboje hlavním sudím.

37
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    Hincapié nedosáhl na centrovaný míč do vápna a tím se před Hrádeckým ocitl osamostatněný BERISHA, jenž zakončil pod nohami brankáře.
    37. Mërgim BERISHA - 1:2

38
    Berisha mohl být naprostým hrdinou svého celku. Druhou branku během jedné minuty mu ale nepřál sudí, který objevil ofsajdové postavení.

39
    Žlutá karta je k vidění také na druhé straně, kde ji obdržel Terrier.

42
    Branky i šance jasně ukazují, že ani tentokrát se v souboji těchto dvou celků rozhodně nebudeme nudit.

44
    Odražený míč se dostal ke Xhakovi, který si všiml Boniface a našel jej naprosto přesnou přihrávkou. Z té Boniface vybojoval alespoň rohový kop.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45+2
    Boniface se dostal již potřetí v utkání do samostatného úniku. Tentokrát se mu ale Baumanna nepovedlo obstřelit a vybojoval jen rohový kop.
    45+2. Únik Boniface zlikvidoval Baumann.

45+4
    Rohový kop rozehraný nakrátko by nejspíš skončil v síti, kdyby střele svou hlavou nezabránil Akpoguma.
    45+4. Grimaldova rána by směřovala do brány, kdyby ji nevyhlavičkoval Akpoguma.

45+4

První poločas je za námi. Utkání zatím podle očekávání přináší spoustu branek a také gólových šancí. Oba týmy zatím předvádí velmi dobrý fotbal, který by se dal na straně domácích ještě vylepšit lepším hlídáním úniků Boniface, jenž zatápí Baumannovi.

46

47
    Oba brankáři ukázali na úvod druhé půli, že umí pracovat s míčem také nohama a vypomohli svým celkům.

49
    Chytrá přihrávka přes obranu Hoffenheimu měla dostat Tella do úniku. Toho však tento lehký centr překvapil snad ještě víc, a tak Stach okopnul míč do dáli.

51
    Andrichova typická tvrdá hra přinesla žlutou kartu na jeho účet.

52
    Ani žlutá karta nezastavila Andrichovu tvrdost a kouč Alonso již začíná připravovat náhradníka na jeho pozici.

54
    Prass může být rád, že jeho zákrok na Tellu zůstal bez povšimnutí, jelikož by za něj jistě viděl kartu žluté barvy.

56
    Po Tapsobově faulu dostane Hoffenheim standardní situaci z rohu velkého vápna.

57
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Nathan Tella, přichází Jeremie Frimpong.

57
    Prassův centr přeletěl všechny možné adresáty a skončil až za bránou Hrádeckého.

58
    Baumannovi nyní řádně oprášila rukavice tvrdá střela Andricha, na kterou svým pokusem navázal i Boniface s Grimaldem.

60
    Je až neuvěřitelné, že je ještě Andrich po svém obranném počínání na trávníku. Při návratu naprosto surově zboural Kramariče a přesvědčil sudího o tom, že jeho zákrok byl naprosto čistý.

61
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
    ze hřiště odchází Alexander Prass, přichází Valentin Gendrey,
    ze hřiště odchází Mërgim Berisha, přichází Jacob Bruun Larsen.

62
    Kramaričův přímý kop ohrožení nepřinesl, jen prosvištěl kolem levé tyče Hrádeckého branky.

65
    Wirtz ztratil míč a následně fauloval Kramariče, čímž předal balon svému soupeři.

68
    Zdálo se, že nás čeká poklidnější pasáž hry. Leverkusen potom ale předvedl svůj další skvělý kombinační počin. Sudí rozhodl o přímém kopu, ale možná svůj verdikt změní na penaltu.
    68. Faul Geigera přišel už uvnitř pokutového území. Penalta.

69
    Žlutá karta pro Geigera odvolána, jelikož sudí nařídil penaltu.

72
    Baumann sice dokázal odhadnout stranu, ale WIRTZOVA střela byla velmi prudká a umístěna přesně k tyči, takže s ní stejně nemohl nic dělat.
    72. Florian WIRTZ - 1:3

74
    Frimpong vybojoval pro svůj tým již sedmý rohový kop, který vynese minimálně ztrátu času, kterého je pro Hoffeinheim stále méně.

75
    Boniface přijmul míč, obtančil kolem Kadeřábka a již asi definitvně potvrdil další vítězství Bayeru Leverkusen.
    75. Victor BONIFACE - 1:4

77
    ze hřiště odchází Tim Drexler, přichází Tom Bischof.

78
    Velká škoda pro domácí celek, že střídající Bischof dorazil na hřiště až v těchto pozdních minutách, protože tento mladičký Němec působí v pokutovém území s naprostou lehkostí.

80
    ze hřiště odchází Robert Andrich, přichází Aleix García,
    ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Amine Adli.

82
    Dnešní utkání sleduje 30 000 diváků.

82
    Alespoň o snížení se chtěl postarat Bruun Larsen, který prověřil Hrádeckého svou střelou z úhlu.

84
    Hoffenheim to zkouší po pravé straně se zapojením Kramariče, který dnes nejspíš poprvé v této sezóně Bundesligy vyjde gólově naprázdno.

85
    To mohl změnit Kramarič hned po rohovém kopu. Jeho pokus ale tělem zastavil Xhaka.

86
    ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Umut Tohumcu,
    ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Max Moerstedt.

ze hřiště odchází Victor Boniface, přichází Patrik Schick,
    ze hřiště odchází Piero Hincapié, přichází Nordi Mukiele.

89
    Gendrey si Moerstedtovi ukázal, kam chce poslat míč. Přihrávku jim ale překazil čerstvý Mukiele, jenž zastavil útok domácích.

90
    Frimpong se snažil dostat míč na Adliho, který by mohl zkusit střelu, nebo přihrávku na Schicka do výhodné pozice. Nic podobného ale nedovolil svým skluzem do přihrávky Stach.

90+1
    Po šlapáku na Schicka je žlutou kartou odměněn také Akpoguma.

90+3
    Centr Bayeru z rohového kopu vyboxoval do bezpečí Baumann.

90+5
    Leverkusen dohrává utkání s míčem na nohou a získává ještě poslední rohový kop.

90+5

Leverkusen se tradičně dostal do vedení o 2 branky již během první půle a na malou chvilku připustil déjà vu z minulého utkání s Lipskem. Berisha totiž ve 37. minutě snížil a již o minutu později srovnal. Druhá branka však byla odvolána kvůli ofsajdu. Ve druhé půli již nepořádala domácí obrana den otevřených dveří, během kterého se za poločas hned 3x dostavil Boniface, přesto ještě 2x inkasovala. Leverkusenu tak patří zasloužené vítězství ze Sinsheimu 1:4.

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 10:12. Rohy: 4:12. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:10. (17:31:37)

Adam Kročil

Branky: 37. Berisha – 19. Terrier (Boniface), 30. Boniface (Xhaka), 72. Wirtz (pen.), 75. Boniface

Karty:   36. Prass (HOF), 90+1. Akpoguma (HOF) – 39. Terrier (LEV), 51. Andrich (LEV)

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Drexler (77. Bischof), Stach, Akpoguma – Kadeřábek, Grillitsch, Geiger, Prass (61. Gendrey) – Kramarić (86. Tohumcu) – Berisha (61. Bruun Larsen), Bülter (86. Moerstedt).
    Náhradníci: L. Philipp – Hranáč, Nsoki, Tabakovic.

Trenér: Matarazzo

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Tapsoba, Tah, Hincapié (86. Mukiele) – Tella (57. Frimpong), Xhaka, Andrich (80. García), Grimaldo – Terrier (80. Adli), Wirtz – Boniface (86. Schick).
    Náhradníci: Kovář – Arthur, Belocian, J. Hofmann.

Trenér: Alonso

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Storks