Poruba – Vítkovice 0:1 (kon.) | Berani Zlín – Kometa Brno 5:4 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – K. Vary 3:4 (kon.)
Pardubice – Třinec 3:6 (kon.) | Sparta – Plzeň 0:5 (kon.) | Kladno – Motor ČB 1:4 (kon.)
Jihlava – Mountfield HK 1:5 (kon.) | Tábor – Přerov 3:4 (po pr.) | Liberec – HC Litvínov 5:2 (kon.)
Pilsen Wolves – Slavia 2:4 (kon.)
Rytíři Kladno
1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 14.09.2024, 14:00 • ČEZ stadion, Kladno • Extraliga dorostu • 4 • Skupina A

Až do poloviny třetí třetiny zůstával stav nezměněn, pak se hostům povedlo využít přesilovou hru a zdálo se být o vítězi jasno. Domácí se ale nevzdali a po využité početní převaze snížili, následně ale nevyužili pětiminutovou početní výhodu a žádné drama se tak nekonalo, naopak jihočeský tým gólem do prázdné brány definitivně pojistil své zasloužené vítězství. (16:33:35)

59:58 Dominik KONÍŘ - 1:4

59:58
    5/6
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Domácí si až trestuhodně hráli s pukem v obranném pásmu, načež o něj přišli a DOMINIK KONÍŘ zády k prázdné bráně poslal puk z ostrého úhlu bekhendem za čáru.
    Asistence: Jan Bartuška.
    Koníř D., Bartuška J., Hečko M., Šrámek J., Benda M.
    Mahovský D., Hausner E., Honisch A., Hlavsa F., Hotařík M., Pojkar D.

59:20
    Hosté se dostali s pukem do útočného pásma, trefit prázdnou bránu se jim nepovedlo.

59:00
    Další zakázané uvolnění hostů.

58:44
    Icing Českých Budějovic, Kladno hraje v šesti.

58:08
    A hosté jsou kompletní.

58:02
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Jiří Novotný se snažil individuálně projít před domácího brankáře, to se mu sice nepovedlo, ale svému celku získal cenný čas.

56:15
    Dlouhá početní výhoda se Kladnu moc nedaří, pro puk musí ke své bráně.

55:35
    Znovu se Jihočeši osvobozují.

55:07
    Domácím nevyšla kombinace a soupeř vyhazuje do bezpečí.

54:30
    Jiří Novotný vypíchl soupeři puk a vydal se do útoku, byl odstaven zákrokem na hranici pravidel, hra pokračuje.

53:50
    Hosté jsou ve čtyřech.

53:08
    Vyloučení v týmu Banes Motor České Budějovice:
    Tobby Hřebejk – 5 min. + OK, vražení na hrazení, odpyká Max Benda.
    52:52 František MAULIS - 1:3

52:52
    5/3
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Také Kladno využívá přesilovku a ještě vykřesává naději. FRANTIŠEK MAULIS tečoval Hausnerovu střelu od modré a puk nasměroval k bližší tyči mimo dosah Jelínka, jenž si tak čisté konto nepřipíše.
    Asistence: Eliáš Hausner a Marek Hotařík.
    Maulis F., Hausner E., Hotařík M., Hlavsa F., Honisch A.

50:21
    Nepříliš prudká střela jednoho z kladenských hráčů končí u Jelínka.
    49:33 Matyáš SCHMIED - 0:3

49:33
    4/3
    Hosté poprvé využívají početní převahu a deset minut před koncem vedou o tři góly. MATYÁŠ SCHMIED si zpracoval přihrávku na hranici pravého kruhu a švihem kolem lapačky gólmana poslal puk za jeho záda.
    Asistence: Martin Hečko a Jakub Pekař.
    Schmied M., Hečko M., Pekař J., Koníř D.
    Hausner E., Zeus S., Gelhof A.

49:17
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Jakub Borkovec – 2 min. + 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

46:15
    Jiří Novotný zakončoval bekhendem, domácí brankář vyráží puk svými betony.

45:09
    Matěj Švec se dostával do šance, Barchánek však hokejkou odehrál puk do bezpečí.

44:49
    Úvodní aktivita poněkud uvadla, znovu je často přerušováno.

43:03
    Kladno špatně střídalo a byla z toho šance, Michal Šíma ujel na brankáře, avšak blafákem do bekhendu jej překonat nedokázal.

42:16
    Kladno střílí ze všech možných pozic, teď ihned po buly střílel jeden z hráčů, ale Jelínek je zatím nepřekonatelný.

40:22
    Kladno hned vyrazilo do útoku a prověřilo Jelínka několika střelami, ten však drží svůj tým.

40:01

Dlouhá druhá část trvala, jež trvala čtyřicet minut, gól v ní ale nepadl. Oba celky měly šance jej dosáhnout, domácí mohli snížit, hosté naopak odskočit, avšak nestalo se ani jedno a jihočeský mančaft tak nadále vede u dva zásahy a Jelínek hájí čisté konto.

Další třetina začne přibližně v 15:45.

40:00

39:40
    Kladno málem vsítilo gól do kabin, Jelínek vyrazil střelu protihráče špičkou levého betonu.

39:15
    Ofsajd domácího klubu.

39:02
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:40
    Nepříjemně skákavý puk nadělal Barchánkovi nemalé problémy, nechybělo moc a Jihočeši šli kuriózní brankou do třígólového trháku.

37:52
    Kladno přečkalo i tohle oslabení.

37:48
    Michal Šíma se málem ocitl tváří v tvář brankáři, na přihrávku o kousek nedosáhl.

37:21
    Znovu musel Barchánek vyrážet kotouč ramenem, hosté velmi často střílí do horních pater jeho brány.

36:51
    Jan Smejkal trefil domácího brankáře do ramene, k dorážce se snažil dostat Lukáš Chaloupka, avšak ze vzduchu kotouč netrefil.

36:38
    Ondřej Přibyl dvakrát střílel, nejprve do pravého betonu brankáře a o chvíli později do jeho náruče.

35:52
    Antonín Honisch – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

35:52
    Domácí se snažili puk vyhodit, ten doputoval ven z ledové plochy a bude se vylučovat.

35:16
    Josef Šrámek střílel po ledě a puk ještě stačil někdo tečovat, leč mimo bránu.

34:40
    Štěpán Kučera vystavil stopku Jiřímu Novotnému, který hodně tvrdě narazil. Vše bylo v rámci pravidel.

33:56
    Kladno je kompletní.

33:51
    Teď ale propadlo v obraně a hosté vyrazili tři na jednoho, přečíslení ukončil nebezpečnou střelou z mezikruží Martin Hečko a Barchánek možná ani sám nevěděl, jak se mu podařilo kotouč vyrazit.

33:31
    Kladno se dobře brání a opět vyhazuje.

33:15
    Hosté špatně zakombinovali v útočném pásmu a musí pro puk zpátky.

32:43
    Jan Bartuška netrefil kotouč ideálně a adresoval jej daleko vedle brány.

32:24
    Kladno vyhazuje přes všechny čáry.

31:56
    Jakub Borkovec – 2 min., napadení.

31:56
    Na ledě zůstává ležet jeden z hráčů hostujícího celku, nevypadá to moc dobře.

31:28
    Avšak i České Budějovice jsou kompletní, aniž musely řešit nějaké nebezpečí.

30:36
    Kladno je kompletní a začíná jeho zkrácená přesilovka.

30:04
    Barchánek opět zasahuje, když ukrývá kotouč do své lapačky.

29:28

29:03
    Současné vyloučení:
    David Pojkar – 2 min., hrubost.

Tobby Hřebejk – 2 min., hrubost.

29:03
    Po Chaloupkově střele vzešla v brankovišti velká strkanice a bude se opět vylučovat.

28:36
    Antonín Honisch – 2 min., faul kolenem.

27:39
    Skrumáž před hostující bránou, několik kladenských hokejistů se snažilo dostat puk za čáru, ovšem Jelínek situaci ustál a drží čisté konto.

27:13
    Středočeský tým je kompletní.

27:02
    Jakub Borkovec střílel nepříjemně do horní části brány a Jelínek musel zasáhnout ramenem.

26:57
    Budějovicím se tahle početní výhoda nedaří, napřed se domácím povedlo vyhodit a vzápětí se Jihočeši provinili ofsajdem.

26:11
    Lukáš Chaloupka střílel z otočky vedle vzdálenější tyče.

25:28
    Domácí vyhazují puk do bezpečí.

25:13
    Štěpán Kučera – 2 min., podrážení.

24:32
    Martin Hečko si sjížděl před odkrytou část domácí brány na přihrávku, té se ale nedočkal.

24:08
    Velká šance Kladna na snížení, Antonín Bobek si zpracoval přihrávku a z dobré pozice pálil zřejmě do masky brankáře Budějovic.

23:37
    Jelínek musel být v pozoru, nepříjemný pokus, jenž směřoval mezi jeho betony, však chytil.

22:57
    Hosté vyrazili do přečíslení tři na jednoho, Dominik Koníř dostal přihrávku na střed, následně udělal brankáři kličku do forhendu, kterou ale nedotáhl až do konce.

21:58
    Jakub Matějka se snažil pálit hned po buly, trefil však pouze protihráče před sebou.

21:31
    Jan Smejkal pálil z dálky do betonů kladenského brankáře.

21:06
    Jelínek si pohlídal střelu k pravé tyči, kterou vyrazil pravým betonem.

20:01

Úvodní část přinesla dvě branky, o obě se postaral hostující celek. Ten byl zpočátku o něco aktivnější a ujal se vedení, domácí byli velmi blízko vyrovnání v přesilovce, avšak nepovedlo se a přišel trest, když v poslední minutě inkasovali podruhé.

Další třetina začne přibližně ve 14:49.

20:00
    19:17 Dominik KONÍŘ - 0:2

19:17
    5/5
    Hosté v poslední minutě zvyšují svůj náskok. Po chybě Kladna v útočném pásmu dokázal projet mezi dvěma jeho obránci DOMINIK KONÍŘ, jenž se tak dostal sám před brankáře, jehož překonal střelou nad vyrážečku.
    Asistence: Matěj Švec.
    Koníř D., Švec M., Přibyl O., Hečko M., Schmied M.
    Borkovec J., Mahovský D., Honisch A., Hotařík M., Pojkar D.

19:02
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:35
    Budějovice sice ukázaly dobrý forčeking, jenže následně vyhodily puk pouze na zakázané uvolnění.

17:39
    Barchánek neudržel Švecovu střelu ve výstroji, poblíž však nebyl nikdo z protihráčů a tak se kladenskému brankáři povedlo kotouč rychle schovat pod lapačku.

16:58
    Domácí vyrazili ve dvou proti dvěma, avšak puk jen nahodili za bránu a odjeli střídat.

15:23
    A vzápětí rovněž zakázaným uvolněním, hra je v posledních minutách poměrně často přerušována.

15:00
    Jihočeský celek vyrazil do útoku, avšak provinil se ofsajdem.

14:17
    Tečovaný puk opustil hrací plochu, znovu je tak přerušeno.

13:57
    Kladno vyhodilo puk na icing.

12:56
    Jakub Pekař nahazoval kotouč z dálky, avšak žádný z jeho spoluhráčů se nedostal k teči.

12:45
    Parádním zákrokem lapačkou se blýskl domácí gólman, jenž kryl střelu od modré čáry.

12:15
    Budějovice dlouho obléhali bránu Kladna v útočném pásmu, ohrozit ji se jim však nepovedlo.

10:40
    Špatná kombinace Kladna vede ke ztrátě kotouče.

10:18
    Je pískán icing, třebaže Jan Bartuška měl rychlost a puk by možná dobruslil jako první.

09:31
    Hostující celek je kompletní.

08:24
    Filip Hlavsa dostal parádní křižnou přihrávku před odkrytou bránu, trestuhodně ale kotouč do ní nedokázal usměrnit. Tohle měl být gól.

07:52
    Nebezpečný pokus z dálky prošel vedle levé tyče budějovické brány.

07:31
    Lukáš Chaloupka – 2 min., faul kolenem.
    07:07 Matěj ŠVEC - 0:1

07:07
    5/5
    Je tu první gól utkání. Jihočeši ujeli do přečíslení tři na dva, MATĚJ ŠVEC se rozhodl pro střelu příklepem od modré lajny a jeho čistý průstřel doputoval až za gólmanova záda.
    Asistence: Filip Voráček a Max Benda.
    Švec M., Voráček F., Benda M., Bartuška J., Šrámek J.
    Borkovec J., Mahovský D., Hotařík M., Gelhof A., Pojkar D.

06:22
    David Pojkar najel s pukem až před hostujícího brankáře, zblízka jej však překonat nedokázal.

05:49

05:15
    Další střela od modré, která šla mezi betony gólmana, i v tomto případě byl Barchánek úspěšný.

04:29
    Střelu švihem od modré čáry chytá Barchánek do náruče.

03:49
    Samuel Zeus – 2 min., podrážení.

03:15
    Martin Hečko dostal přihrávku mezi kruhy, ale než stačil vystřelit, o kotouč přišel.

02:28
    Nahození z dálky kladenský brankář bez potíží kryje a hned rozehrává.

01:49

01:24
    Hosté se dostávali do šance, kdy jeden z hráčů ujel kladenské obraně, avšak bekhendem zblízka mířil mimo.

00:01

Rytíři Kladno: Barchánek (D. Šrámek) – Borkovec (C), J. Matějka, Špacír, Hausner (A), Zeus, Š. Kučera, Mahovský – Gelhof, Irlbek, Bobek – Pojkar, Hotařík, Hlavsa – Sivek, Honisch (A), Maulis – Boháček.
    Trenér: P. Procházka.

Banes Motor České Budějovice: Jelínek (Schejbal) – Schmied (C), J. Šrámek (A), M. Švec, Pekař, Smejkal, Benák – Hřebejk, Koníř, Hečko (A) – J. Novotný, M. Šíma, Voráček – Přibyl, Benda, L. Chaloupka – Bartuška.
    Trenér: R. Skuhrovec.

Rozhodčí: M. Píša – J. Stacho, J. Koliš.

Domácímu celku vstup do sezóny nevyšel. V 1. kole zajížděl na led Plzně, kde se soupeřem hrál nerozhodně po první třetině, ten však v té druhé třemi zásahy Kladnu odskočil a duel nakonec skončil 4:1. Ve druhém klání přivítali Rytíři na svém ledě jiný západočeský tým, a sice Karlovy Vary, od kterých schytali debakl 0:7.

Hosté hráli se stejnými soupeři. Nejprve v Karlových Varech prohráli těsně 5:6, třebaže po první třetině vedli 3:2, ve druhém případě brali bod za porážku 3:4 v prodloužení s Plzní. Ta na jihu Čech vedla po čtyřiceti minutách 3:2, protivník srovnával v 52. minutě. Který z dnešních mančaftů dnes zaznamená první výhru v sezóně?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 53. Maulis (Hausner, Hotařík) – 8. M. Švec (Voráček, Benda), 20. Koníř (M. Švec), 50. Schmied (Hečko, Pekař), 60. Koníř (Bartuška)

Rozhodčí: M. Píša – J. Stacho, J. Koliš