Poruba – Vítkovice 0:1 (kon.) | Berani Zlín – Kometa Brno 5:4 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – K. Vary 3:4 (kon.)
Pardubice – Třinec 3:6 (kon.) | Sparta – Plzeň 0:5 (kon.) | Kladno – Motor ČB 1:4 (kon.)
Jihlava – Mountfield HK 1:5 (kon.) | Tábor – Přerov 3:4 (po pr.) | Liberec – HC Litvínov 5:2 (kon.)
Pilsen Wolves – Slavia 2:4 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 14.09.2024, 12:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Extraliga dorostu • 4 • Skupina B

Z RT TORAX ARENY je to z dorosteneckého klání ode mne vše.
    Děkuji za pozornost a přeji co nejvíc klidné hodiny s nepřízní počasí a všem nám přeji, aby už brzy přestalo pršet!

Po souvislém tlaku od začátku třetí periody získali hosté vedení gólem Michala Šebesty. V průběhu dvacetiminutovky měli další příležitosti i přečíslení, ale hráči HC RT TORAX Poruba sehráli zbývající herní čas v obraně výtečně. Přečkali bez inkasování i druhé oslabení a v závěru třetiny získali i menší převahu. Tu chtěli využít na sto procent, takže trenéři v průběhu hry stáhli brankáře a poslední minutu odehráli v ofenzivním tlaku. Nakloněno jim bylo také neproměnění vítkovické střely do prázdné brány. Do prodloužení ale utkání nedospělo, takže první derby sezóny vyhrály Vítkovice.

59:55
    Střela Žídka končí vytěsněna Oprchalským mimo bránu.

59:46
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Ondřej Szarowski – 2 min., vysoká hůl. (16:20:36)

59:46
    Oddechový čas pro tým HC RT TORAX Poruba.

59:38
    Střela ze středního pásma v rámci pravidel jen těsně míjí prázdnou porubskou bránu.

59:20
    Trenéři HC RT TORAX Poruba stáhli gólmana!

58:40
    RT TORAX se dopracoval do útočného pásma a je na kotouči. Ještě by to chtělo střelbu na bránu.

57:09
    Na druhé straně pásma vytěsnil z modré čáry Nogu Socha a na pomoc přijel Žídek. Hra se ve středním pásmu nekonala ale dlouho. Vítkovice rozehrály ze své třetiny a nahrávkou přes střední pásmo je zpět v útočném pásmu.

56:45
    Kozák s Vinklárkem udrželi kotouč na holích. Jenže ne moc dlouho. Vítkovice se opět dostávají na střelecké pozice.

Dnešní utkání sleduje 125 diváků.

55:32
    Domácí hledají cestičku k vyrovnání. Ovšem nezapomínají na zadní vrátka, takže 125 diváků sleduje boj na obou frontách.

53:33
    Hosté jsou pořád před Skoumalovou brankou. Těsně před brankářem tečuje puk Juroš a ještě také doráží. Puk se vynoří brankáři mezi betony, ale to už sudí píská a gestem se omlouvá předčasnému přerušení hry.