Poruba – Vítkovice 0:1 (kon.) | Berani Zlín – Kometa Brno 5:4 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – K. Vary 3:4 (kon.)
Pardubice – Třinec 3:6 (kon.) | Sparta – Plzeň 0:5 (kon.) | Kladno – Motor ČB 1:4 (kon.)
Jihlava – Mountfield HK 1:5 (kon.) | Tábor – Přerov 3:4 (po pr.) | Liberec – HC Litvínov 5:2 (kon.)
Pilsen Wolves – Slavia 2:4 (kon.)
HC Tábor
3:4 (1:2, 2:1, 0:0 - 0:1)
HC ZUBR Přerov
Sobota 14.09.2024, 15:15 • Zimní stadion Tábor • Extraliga dorostu • 4 • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.

Krásný páteční podvečer. Dnes si rozebereme zítřejší zápas dorostenecké extraligy, ve kterém domácí TÁBOR vyzve PŘEROV. Online přenos začne 14.9. v 15:15.

HC TÁBOR

Svěřenci trenéra Milana Dančišina obrali o body oba své předchozí soupeře. Nejprve přehráli Třinec a se ziskem prvních bodů se přesunuli o kousek dál, do Vítkovic. Tam měli nadosah vítězství, ale to jim překazil Stryczek, který vystřelil Slezanům výhru v prodloužení. Tábor si však odvezl alespoň bod a pokusí se prodloužit svou sérii bez prohry i doma.

7.9.2024 HC Oceláři Třinec – HC Tábor 5:6
    8.9.2024 HC Vítkovice Ridera – HC Tábor 4:3p

HC ZUBR PŘEROV

Přerovští po třech kolech stále čekají na výhru. Mají za sebou dvě jasné prohry s Třincem a Vítkovicemi, poté doma hostili pardubické Dynamo, kde dokázali stáhnout brankový rozdíl na jedinou branku, ale na body to nestačilo. Před sebou mají nelehký úkol – urvat cenné body a odpoutat se od smolného začátku sezóny.

6.9.2024 HC Oceláři Třinec – HC ZUBR Přerov 7:2
    7.9.2024 HC ZUBR Přerov – HC Vítkovice Ridera 1:5
    12.9.2024 HC ZUBR Přerov – HC Dynamo Pardubice 3:4

HC Tábor: Neduchal (Kalkus) – Skalický, Šachl, Polka, Lomoz, Hrobský, Mohyla, J. Ryšavý – Boháč, Nevšímal, Slívko – O. Charvát, Botka, Bušta – Fleischman, Slabý, Vinš – Čečetka.
    Trenér: Milan Dančišin

HC ZUBR Přerov: J. Trnka (O. Slavík) – Cífka, Dvořáček, Janeba, Holubář, Kočara, Špičák, A. Holub – Kopec, J. Kůrka, Vyroubal – Macháček, Brovják, Dančák – Bednárek, Hilšer, Hvozděv – Harásek.
    Trenér: David Kudělka.

Krásné sobotní odpoledne! Dnes nás čeká další kolo mládežnických hokejových soutěží. Pro nás je dnes nejdůležitější extraliga dorostu, konkrétně duel mezi Táborem a Přerovem. Oba týmy už jsou nastoupeny na modrých čarách, což znamená, že zápas za malou chvilku začne.

00:01

00:38
    Úvodní bule padla a k puku se dotávají hosté, kteří mají čas založit útok.

00:55
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Adam Kočara – 2 min., napadení.

00:55
    Velmi ostrý zákrok předvedl Adam Kočara nna modré čáře. Využijí domácí početní převahu?

01:15
    Matěj Slabý se dostal ke střele z pravého kruhu, ale Cífka byl pohotový.

01:38
    Bušta v obrovské šanci před hostující kasou! Bránu však, po skvělé přihrávce, minul.

02:35
    5/4
    Tábor právě vstřelil branku!

Početní převahu Tábor využil! Po několika odrazech se k puku dostal Čečetka, který se přesnou střelou nemýlil. Asistence: Bušta Fleischman
    Čečetka F., Bušta Z., Fleischman D., Slívko O., Mohyla R.
    Cífka T., Špičák J., Kopec D., Vyroubal S.
    02:35 Filip ČEČETKA - 1:0

04:55
    Kopets zaváží puk do třetiny domácích.

05:30
    Velký zmatek před táborskou brankou. Neduchal ale mohl zůstat v klidu. Domácí odklízejí puk do bezpečí.

05:42
    Vyloučení v týmu HC Tábor:
    Filip Čečetka – 2 min., podrážení.

05:53
    Tábor si drží tlak. Neduchal pokryl ale zatím všechny střelecké pokusy hostů.

06:44
    Slibnou akci Zubrů zastavuje offside.

07:42

07:55
    Vyroubal chybuje ve středním pásmu a k puku se dostávají domácí.

08:20
    Kůrka skvěle pronikl do útočného pásma a posunul puk na svoje obránce.

09:21
    Přerov se usazuje v útočné třetině. Domácí pětka je však nepustila k zakočení.

Lomoz chtěl rozehrát na svoje křídlo, ale přihrál nepřesně.

11:09
    5/4
    Přerov právě vstřelil branku!

Velkého zmatku před domácí brankou využil Brovják, který se dostal jako první ke skákajícímu kotouči a pohotově ho dopravil do sítě.
    Asistence: Dmitro Kopec.
    Brovják D., Kopec D., Kůrka J., Špičák J., Cífka T.
    Skalický T., Polka M., Boháč D., Bušta Z.
    11:09 David BROVJÁK - 1:1

12:00
    Mathias Šachl – 2 min., hákování.

13:15
    Přerov se zatím nedokázal usadit v útočném pásmu. Domácí je k ničemu ohrožujícímu nepustili.

13:54
    Neduchal si připisuje prvník zákrok v tomto oslabení.

14:00

14:24
    Slívko šikovně prošel přerovské beky. Ke střele se však nedostal. Hosté vyhazují na icing.

14:45
    Trnka má momentálně plné ruce práce se střelami táborských beků, kteří skvěle pracují na modré čáře.

15:24
    Charvát pálil, po svém úniku, z pravé strany. Trnka vyráží.

16:20
    Přechod přes střední pásmo domácích zastavuje postavení mimo hru.

16:58
    Mathias Šachl – 2 min., faul kolenem.

17:21
    5/4

Do pásma Tábora skvěle pronikl Hvozdiev, který si pokryl kotouč a poslal střelu na beton Neduchala. Puk se odrazil a skončil na holi volného Kočara, který dopravil černý objekt do sítě . Asistence: Hvozdiev, Janeba
    Kočara A., Hvozděv D., Janeba E., Vyroubal S., Bednárek F.
    Lomoz L., Hrobský M., Nevšímal Š., Slabý M.
    17:21 Adam KOČARA - 1:2

18:34
    Jakub Harásek – 2 min., podrážení.

19:02
    Táboru se konečne podařilo usadit v pásmu. Trnka ale zatím bez práce.

20:00

První dvacetiminutovka je u konce. Do kabiny se odchází za stavu 1:2. Za domácí se prosadil ve třetí minutě Čečetka. V druhé polovině první třetiny Přerov probraly dva góly. Nejdříve vyrovnal Brovják a následně poslal hosty do vedení Kočara. Uvidíme, co přinesou následující dějství.

Druhá třetina začne přibližně v 16:05.

20:01

20:34

20:45
    Hned co se počty vyrovnaly, domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

21:15
    Bude se vylučovat! Přerov ale drží puk a tak rozhodčí siganilzuje výhodu.

21:40
    Marek Hrobský – 2 min., podrážení.

22:10
    Střela z kruhu prověřuje Neduchal. Ten puk přikrývá.

22:55
    Nepovedené vyhození Dvořáček napravuje a posílá puk pryč ze své třetiny.

23:40

24:20
    Harásek se snažil prohodit puk do pásma. To mu ale nevyšlo a ke kotouči se dostávají domácí.

24:23
    Adam Holub – 2 min., držení.

24:41
    Neduchal lapil kotouč, který se k němu po střele dostal a rychle rozehrál.

25:25
    Ze souboje za přerovskou brankou lépe vyšel Lomoz, který poslal puk na své obránce.

26:04
    Trnka si připisuje další zákrok.

26:10
    5/4

Střela Fleischmana byla sice zblokována, ale i tak se k Trknovi dostala. Ten na poslední chvíli zasáhl betonem. Dorážku Slívka už ale neměl. Asistence: Fleischman, Čečetka
    Slívko O., Fleischman D., Čečetka F., Ryšavý J., Lomoz L.
    Cífka T., Dvořáček D., Hvozděv D., Harásek J.
    26:10 Ondřej SLÍVKO - 2:2

27:51
    Přerov vybojoval v rohu puk a hned prověřil střelou Neduchala.

29:01
    Tábor je nyní lehce pomalejším týmem. Přerov se drží na puku více.

29:40
    Střela Polky byla sražena a Přerov se hrne do protiútoku.

30:21
    Akci tři na jednoho vyřešil Cífka střelou z těsné blízkosti. Bránu minul pouze o pár čísel!

30:50
    Vyroubal hned z vhazování vystřelil! Puk ale mířil nad.

31:46
    5/5
    Ondřej CHARVÁT nejprve zakončil, avšak nepřesně. Hned se ale dostal k puku znovu a nahodil ho na bránu. Ten se nakonec dostal za záda taborského brankaře. Asistence: Štěpán Nevšímal a Michael Polka.
    Charvát O., Nevšímal Š., Polka M., Skalický T., Slabý M.
    Kočara A., Janeba E., Hvozděv D., Vyroubal S., Bednárek F.
    31:46 Ondřej CHARVÁT - 3:3

32:20
    Nepřesná rozehrávka Přerovských končí na prknech za brankou domácích. Hra se stěhuje zpátky do třetiny Přerova.

33:12
    Napadání Tábora zastavil čárový sudí. Offside.

33:58
    Tobias Skalický – 2 min., podrážení.

34:40
    5/4

Přesilovku hosté využili! Střelu a několik dorážek brankař domácích pochytal, ale nakonec si puk za bránu vytáhl Cífka, který ho poslal zpět do varu. Na konci akce stál Kůrka, který do prázdné brány pohotově zakočil. Asistence: Cífka, Kopets
    Kůrka J., Cífka T., Kopec D., Brovják D., Špičák J.
    Fleischman D., Slívko O., Lomoz L., Mohyla R.
    34:40 Jakub Miroslav Kůrka - 3:3

34:57
    Adam Kočara – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

36:15
    Přerov se poprvé od začátku oslabení osvobozuje.

36:29

36:51
    Trnka měl nyní plné ruce práce s táborskými útočníky. Střelu a dvě dorážky na výbornou zvládl.

37:15
    Velká chyba domácích před vlastní brankou. Po chybě se tam ocitl úplně volný Dančák, který šanci ale nevyužil.

39:00
    Poslední minuta druhého dějství.

39:22
    Jeden z táborských hráčů zůstal ležet na zemi. Hra přerušena.

39:39
    Domácí útok opět zastavuje postavení mimo hru.

40:00

Druhá třetina je minulostí. Stav je vyrovnaný a o vítězi tedy po 40 minutách určitě není rozhodnuto. Odveze si Přerov výhru a získá první body, nebo mu v tom domácí Tábor zabrání?

Třetí třetina začne přibližne v 16:50.

40:01

40:03
    Rozjíždí se poslední dějství. Kdo dnes odejde jako vítěz?

40:31
    Střela z těsné blízkosti Trnku nepřekvapila. Ten pohotově zasáhl.

41:12
    Velká šance domácích ze situace dva na jednoho. Trnka ale opět připraven.

42:05
    Neduchal si připsal dva rychlé zákroky . Nejdříve po střele z kruhu a nasledně lapil i dorážku.

43:09
    Neduchal ukázal, že i práci s holí ovládá. Výborně rozehrál na svého volného spoluhráče.

43:47
    Čečetka vyslal tvrdou ránu z pravého mantinelu. Trnka v pohotovosti.

44:20
    Hra se zpomalila, když domácí zašlápli puk ve svém rohu.

45:20
    Trnka vyráží další střelecký pokus jednoho z táborských hráčů.

46:27
    Ondřej Charvát – 2 min., sekání.

47:05
    Přerov si díky nepřesným přihrávkám tlak v útočném pásmu dlouho neudržel.

48:11
    Tečovanou střelu Neduchal vyráží a Tábor vyhazuje.

48:27

49:08
    Přerovským nahození nevyšlo a k puku se dostávají domácí.

49:43
    Daniel Dvořáček – 2 min., podrážení.

50:00
    Posledních deset minut základní hrací doby!

50:31
    Ostrou střelu domácích Trnka moc dobře viděl, protože mu nikdo neclonil. Skončila v jeho lapačce a hra se přerušuje.

51:43

52:03
    Přerovský protiútok zastavili výborně vracející se obránci.

53:04
    Slívkova střela byla ztečována vysoko nad.

53:15
    Kopets ukázal velkou šikovnost! Nádherně prošel oba táborské beky a následně zakončil. Neduchal mu ale propašovat puk do sítě nedovolil.

54:27
    Nahrávka táborským bekům nevyšla a akce skončila icingem.

54:45
    Domácí akci dva na jednoho zastavil výborně obránce Dvořáček.

55:57
    Kopets zavezl puk do útočného pásma. Puk se snažil posunout na volného spoluhráče, ale bohužel pro něj, nepřesně.

57:26
    Lukáš Lomoz – 2 min., napadení.

57:26
    Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.

57:45
    Ve vlastním oslabení vystřelil z těsné blízkosti Nevšímal! Trnka ale nezaváhal! Stav zůstává vyrovnaný.

59:01
    Nepřesnosti vyhnaly Přerov z pásma.

59:26

59:53
    Kopets ještě zkusil rozhodnout z levého kruhu. Domácího brankaře ale nepřekonal.

60:00

V základní hrací době jsme se rozuzlení nedočkali. Stav zůstal po druhé třetině stejný. Následovat bude prodloužení.

60:01

60:36
    3/3

Po třiceti šesti vteřinách Přerov rozhoduje zápas! Po kontroverzním zákroku jeden z táborských beků spadl a k puku se dostal Brovják, který chladnokrevně blafákem překonal domácího brankaře. Bez asistence.
    Brovják D., Kůrka J., Cífka T.
    Slívko O., Čečetka F., Mohyla R.
    60:36 David BROVJÁK - 3:4

Dnešek je minulostí. Přerov díky gólu Brovjáka bere plný počet bodů. Zápas, který postupně přidával na tempu a agresivitě nakonec dopadl lépe pro hosty, kteří si zapisují první body v sezóně. Ode mě už to bude všechno. Já děkuji za pozornost a budu se těšit na další přenosy! (17:27:32)

David Hynek

Branky a nahrávky: 3. Čečetka (Bušta, Fleischman), 27. Slívko (Fleischman, Čečetka), 32. O. Charvát (Nevšímal, Polka) – 12. Brovják (Kopec), 18. Kočara (Hvozděv, Janeba), 35. J. Kůrka (Cífka, Kopec), 61. Brovják

Trenér: David Kudělka

Rozhodčí: Jančí – Trávník, Zídek