Poruba – Vítkovice 0:1 (kon.) | Berani Zlín – Kometa Brno 5:4 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – K. Vary 3:4 (kon.)
Pardubice – Třinec 3:6 (kon.) | Sparta – Plzeň 0:5 (kon.) | Kladno – Motor ČB 1:4 (kon.)
Jihlava – Mountfield HK 1:5 (kon.) | Tábor – Přerov 3:4 (po pr.) | Liberec – HC Litvínov 5:2 (kon.)
Pilsen Wolves – Slavia 2:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Mountfield HK
Sobota 14.09.2024, 14:45 • Malá hala, Jihlava • Extraliga dorostu • 4 • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:45.

Dorost Jihlavy absolvoval turbulentní první víkend sezóny. V zahajovacím kole odjel z Brna s výpraskem 1:7 a hned následující den si spravili chuť vítězným debaklem 8:0 nad Porubou. Hvězdou zápasu byl Matyáš Lédl, jen proti ostravskému soupeři zaznamenal tři góly a čtyři asistence. Čistým kontem se taktéž zaskvěl brankář Patrik Bican. I dnes má Dukla co napravovat, protože má za sebou další venkovní prohru. V Třinci prohrávala ve 14. minutě už 0:3 a Vejvoda s Havlenou jen korigovali stav na konečných 2:5.

Nejproduktivnější hráči:
    • M. Lédl – 7 bodů (3+4)
    • M. Kouba – 4 body (1+3)
    • O. Havlena, M. Duben – 3 body (2+1),

Východočeši můžou považovat úvod sezony za úspěšný. V prvním kole sice prohráli derby s Pardubicemi 2:3 na nájezdy, ale pak už dvakrát bodovali naplno. Cestou ze Zlína dorostenci Hradce Králové vstřebávali výhru 5:3 a ve včerejším zápase na ledě Tábora dokonce triumfovali rozdílem třídy 6:0. Nulu vychytal Filip Růžička, kdežto v poli se nejvíce dařilo dvougólovým Vondruškovi a Hlaváčkovi.

• J. Šedivý – 6 bodů (4+2)
    • A. Hlaváček – 6 bodů (3+3)
    • V. Bulat – 5 bodů (0+5).

HC Dukla Jihlava: Ždimera (Morava) – Malena, Zmrhal (C), Duben, Kopecký, Tramba (A), Pešl, Frantl – Pospíšil, Lédl, Spaskin – Lexa, Hrodek, Lukáš (A) – P. Kubín, Havlena, Vejvoda – Fr. Klíma.
    Trenér: Marian Morava

Mountfield HK: Růžička (Luňák) – A. Novotný, Vencl, Studnický, Zikmund, Pavlík (A), Šanc, Flechtner – Václavíček, Brzák (C), Vondruška – Hlaváček, Bulat, Šedivý – Koklar, Fedenciuc, Dostálek – Ma. Sedláček.
    Trenér: Jiří Janoušek

Rozhodčí: Hort – rakušan, Kociňák.

00:01

00:25
    Hned na úvod obrovská šance Hradce Králové! Václavíček dostal puk od Vondrušky a zprava trefil tyč Ždimerovy brány!

00:36
    Pospíšil příliš brzy přejel modrou čáru. Malena přijel s pukem do ofsajdu.

01:25
    Duben projel po ose hřiště střední pásmo, ale až ke střele se proti zformované obraně nedostal. Mountfield pak spáchal icing.

01:50
    Dukla se snažila vymanévrovat z přehuštěného prostoru u levého mantinelu. Částečně se to podařilo, ale Vejvoda přihrát do šance nedokázal.

02:35
    Dalekonosné nahození Spaskina hradecký gólman bedlivě pozoroval a nechal proletět puk na zadní tvrzené sklo.

02:50
    5/5
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava otevírá skóre! Gólman Růžička rozhodně nemá čisté svědomí, protože si nechal spadnout do branky neškodně působící bekhend z hokejky MATYÁŠE LÉDLA. Asistence: Myroslav Spaskin.
    Lédl M., Spaskin M., Malena S., Zmrhal D., Pospíšil M.
    Pavlík D., Vencl R., Vondruška J., Václavíček M., Bulat V.
    02:50 Matyáš LÉDL - 1:0

03:56
    Nahozením ze středního pásma se Růžička nachytat nenechal. Matěj Kopecký tímto způsobem aspoň získal buly v útočném pásmu.

04:02
    Vejvodova tvrdá rána bezprostředně po buly postrádala přesnost. Hradečtí pak našli cestu ven z obranného pásma.

04:30
    Havlena vyzvedl puk ve středním pásmu. U hradecké střídačky se uvolnil pěknou kličkou, ale pak z pravého kruhu netrefil bránu.

05:02
    Pospíšil dobruslil volný puk, jenže Zikmund jeho přihrávku z levého křídla do předbrankového prostoru nepustil.

05:20
    Jonáš Tramba od modré nahazoval na teč. K té sice došlo, ale Matyáš Lédl zleva Růžičkovu branku minul.

05:31
    Zahrozilo i na druhé straně. Prsty v tom měl Bulat, jenž obdržel přihrávku zpoza brankové čáry a zblízka poslal puk vedle tří tyčí.

06:10
    Růžička se snažil přes clonu najít střelu Maleny. Puk byl ve vzduchu tečován a nakonec se objevil u zadního mantinelu.

06:39
    Mountfield se kolem jihlavského brankoviště ocitl v přečíslení. Slibně vypadající situaci však zastavili rozhodčí, kteří spatřili přihrávku rukou.

07:10
    Ani ze situace dvou na jednoho hostující tým pořádně nezahrozil. Martin Václavíček obdržel finální přihrávku přes Dubna do brusle.

08:10
    Studnický hledal před brankovištěm zaparkovaného Koklara, avšak kotouč byl cestou k tomuto útočníkovi vychýlen ke Ždimerovi.

08:41
    Malena byl v dobré palebné pozici před kruhy. Růžička nebyl v jednoduché situaci, ale nakonec dokázal puk zabezpečit před dorážkou.

09:25
    Spaskin s Lukášem neudrželi puk na pravé straně útočného pásma. Václavíček rychle otočil hru, ale Hradec z toho nic velkolepého nevytěžil.

10:10
    Tadeáš Lexa přebral přihrávku u zadní modré čáry. Rychle si přebruslil do útočného pásma a protáhl Růžičku z pravého kruhu.

10:49
    Další individuální akci Dukly měl na svědomí Petr Kubín. Byla to spanilá jízda, nicméně kotouč mu ještě před zakončením ujel k Růžičkovi.

11:23
    Duben propadl na kraji útočného pásma. Měl ale zajištění v osobě Kopeckého, takže Mountfield, konkrétně Václavíček, nemohl ujet do protiútoku.

11:50
    Brzák neměl přesnou mušku na levém křídle. Domácí neprodleně vyrazili kupředu, ale Pospíšil po nabídce od Lédla zakončil z mezikruží do Růžičkova betonu.

11:58
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Matěj Pospíšil – 2 min., vysoká hůl.

12:14
    Mountfield ztratil pásmo hned zkraje úvodní početní výhody. Hru poté zastavil ofsajd v podání Jihlavy.

12:50
    Kombinace u modré čáry hosty nikam nedovedla. Přízemní střela z dálky od Studnického byla zastavena nohou vlastního spoluhráče.

13:10
    Studnický chyboval na vlastní polovině, nicméně Lédlovi se klička přes posledního hráče Hradce nepodařila zkompletovat.

13:50
    Dostálek přejel přihrávku na pravou stranu útočného pásma. Dukla vyhazuje a její oslabení pomalu končí.

13:58

14:15
    Pavlík si napoprvé rozmyslel střelu od modré. Nakonec vypálil slabě a Ždimera si připsal jednoduchý zásah vyrážečkou.

15:20
    Jaroslav Šedivý si nebyl vědom ofsajdového postavení svého spoluhráče na levé straně. Vhazování ve středním pásmu pak hostující útočník Brzák prohrál.

16:23
    Studnického střela zápěstím nebyla přesná, nicméně Dukla se díky hostujícímu icingu do útočného pásma zase vrátí.

16:50
    Pavlík v obranném pásmu kotouč nebezpečně odevzdal. Růžička každopádně Lexovu nepříjemnou střelu z pravého křídla vytáhl.

17:34
    Tomáš Pešl – 2 min., podrážení.

18:02
    Vejvoda prohrál souboj s gravitací na modré čáře. Dukle se i tak daří kontrolovat oslabení daleko od Ždimery.

18:58
    Václav Dostálek přijel ze druhé vlny a hned se mohl opřít do střely, kterou mu Duben obětavě odklonil do rohu.

19:02
    Jeden z hostů vymyslel krásnou přihrávku naslepo. U mezikruží si na ni počkal Václavíček, ale Ždimera díky agresivnímu vyjetí tuto šanci zhatil.

19:34

19:36
    Zároveň s koncem druhé přesilovky Novotný nahodil puk zpoza pravého kruhu. Ždimera ho našel na břiše a přerušil hru.

19:50
    Během výletu po pravém křídle Vejvodovi ujel puk směrem do brankoviště, kde si Růžička dal pozor na dorážejícího Pospíšila.

20:00

Pár šancí se urodilo na obou stranách, ale jediný gól paradoxně padl ze situace, která na první pohled nebezpečně nepůsobila. Řeč je o bekhendu Lédla, se kterým si Růžička mohl na konci třetí minuty poradit mnohem lépe. Mountfield neproměnil žádnou ze dvou přesilovek a první třetinu tedy prohrál 0:1.

20:01

21:04
    Miroslav Duben – 2 min., hákování.

21:43
    Dukla se úvodnímu tlaku soupeře ubránila a vyhazuje kotouč až k Růžičkovi.

21:55
    Zakázané uvolnění Hradce Králové stěhuje hru k jeho brankáři.

22:28
    Hosté svou přesilovkou doslova mrhají, vůbec se nemohou dostat do útočného pásma.

23:04
    Jihlava zvládla oslabení naprosto bez problémů a hraje v plném počtu.

23:54
    Domácí zavezli puk do útočného pásma a vybojovali si vhazování u Růžičky.

24:17
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu, ovšem ani Ždimera nemusel příliš zasahovat.

24:48
    Nepřesná rozehrávka Dukly končí zakázaným uvolněním.

25:00
    Střela Pavlíka od modré byla zblokovaná, ovšem dotyčný se k puku dostal znovu. Nahrál na pravou stranu pro Hlaváčka, který chvíli zamíchal s pukem a dával pas před branku na Bulata, který ovšem v dobré pozici nezakončil ideálně.

25:30
    5/5
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté za poslední minuty asi zaslouženě srovnávají stav. Ždimera u branky lehce zachytil puk, ovšem při rozehrávce si úplně nerozuměl se spoluhráči. Což by ještě úplně nevadilo, jelikož puk se odrazil mezi kruhy. Nejdříve u něj byl Šedivý, který nahrál na pravou stranu pro Bulata. Jeho střelu, kterou jihlavský brankář přes hráče příliš neviděl, ještě Ždimera vyrazil, ovšem před brankou byl volný JAROSLAV ŠEDIVÝ, který měl s dorážkou snadnou úlohu. Asistence: Vojtěch Bulat.
    Šedivý J., Bulat V., Šanc T., Václavíček M., Pavlík D.
    Tramba J., Pešl T., Vejvoda A., Spaskin M., Havlena O.
    25:30 Jaroslav ŠEDIVÝ - 1:1

26:32
    Štěpán Hrodek – 2 min., napadení.

26:54
    Jihlava se hned po buly opět osvobozuje.

27:06
    Hosté zavezli puk do pásma, kde si celou situaci pohlídal Ždimera.

28:17
    Jihlavští hrají i toto oslabení výtečně a nepouští soupeře před svou branku. Ze čtyř přesilovek se hosté nebyli schopni vůbec prosadit.

28:31
    Opět je pískáno zakázané uvolnění hostí při jejich přesilovce.

28:32
    Jihlava je v pěti.

29:35
    Jihlavský útok je zastaven ofsajdem.

30:31
    Hosté jsou nyní opět usazeni v útočném pásmu. Dvě střely Vondrušky od modré byly zblokovány.

31:03
    Hlaváček dostal od jihlavských hráčů až příliš mnoho prostoru. Najel si mezi kruhy, kde byl na chvíli zcela sám, ovšem trefil pouze hruď dobře připraveného Ždimery.

31:32
    Matyáš Lédl – 2 min., hrubost.

31:40
    Jihlava i páté oslabení začíná dobře a hned po buly se osvobozuje.

31:44
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Tomáš Zikmund – 2 min., podrážení.

31:50
    Po pěti vyloučených hráčích Dukly jde tak o první trest pro hostující celek. Dukla ale po vypršení Lédlova trestu bude mít k dobru jen čtyři sekundy v početní převaze.

32:36
    4/4
    Tahle branka by mohla Duklu hodně mrzet, byla totiž hodně ledabyle inkasovaná. Nejprve při útočení nevyšla stahovačka a střela Zmrhalovi. Hned poté se dostali hosté do útoku, který nebyl vůbec rychlý, ale nakonec skončil brankou. Koklar ve středním pásmu posunul kotouč na DANIELA PAVLÍKA, který si obhodil statického obránce Malenu, natlačil se přes Pospíšila před branku a své sólo úspěšně zakončil. Asistence: Tomáš Koklar.
    Pavlík D., Koklar T., Vencl R., Hlaváček A.
    Zmrhal D., Malena S., Spaskin M., Pospíšil M.
    32:36 Daniel PAVLÍK - 1:2

33:32
    Dukla hraje v pěti.

33:44
    Hosté hrají také v pěti.

33:45
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Tadeáš Lexa.

35:11
    Hradečtí tentokrát hrají přesilovou hru opravdu dobře, zatím poprvé v celém zápasu. Jsou nastěhováni před brankou Dukly a svírají soupeře.

35:40
    5/4
    Po dlouhotrvající kombinaci se hosté prosazují. Na modré dostal kotouč Novotný, který vystřelil. Přes tři hráče Dukle na ose propadl kotouč až ke Ždimerovi, jenž sice puk vystřelil, ovšem zcela volný JAROSLAV VONDRUŠKA dorazil puk zblízka za jeho záda, ačkoliv byl zády k brance. Asistence: Adam Novotný.
    Vondruška J., Novotný A., Brzák F., Václavíček M., Dostálek V.
    Pešl T., Tramba J., Lukáš J., Hrodek Š.
    35:40 Jaroslav VONDRUŠKA - 1:3

37:56
    Jihlavští se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat. Havlena zavezl po levé straně puk do pásma, měl chvilku volného času, ale Růžičku nepřekonal. Po chvilce se puk dostal mezi kruhy na Trambu, který se do něj opřel z první, ovšem také nebyl úspěšný.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny, hosté mají puk na svých holích.

40:00

Druhá třetina je minulostí. Dukla při ní nejprve zvládla oslabení, ve 26. minutě ale inkasovala po tom, co střelu Bulata zblízka doklepl do sítě volný Jaroslav Šedivý. I následně Jihlava zvládla oslabení, leč inkasovala při hře čtyři na čtyři. Daniel Pavlík využil laxní defenzívní činnosti Jihlavy, projel až ke Ždimerovi a překonal ho. Čtyři minuty před koncem třetiny hosté opět měli výhodu přesilové hry a tentokrát jí využili. Jaroslav Vondruška se prosadil opět dorážkou po střele Novotného a Hradec Králové jde do třetí části s vedením 3:1.

Další třetina začne přibližně v 16:18.

40:01

40:33
    Útočná akce hostí končí ofsajdem.

40:48
    Jihlava vedla rychlý kontr po levé straně, ovšem Růžička se nenechal překvapit a prostor u své pravé tyče si pohlídal.

41:59
    Zmrhal uzmul puk ve středním pásmu a přejel modrou, ovšem nedal přesnou přihrávku na střed pro Lukáše.

42:15
    František Klíma při svém prvním střídání dostal od Pavlíka na útočné modré tvrdý hit. S českou legendou z cechu rozhodčích panem Václavem Guthem jsme se podívali na zopakovaný záznam a dle něj se jednalo o čistý zákrok. Klíma se po chvíli zvedá z ledu a za pomocí spoluhráčů odjíždí na střídačku.

43:00
    Hosté hrají velmi pozorně do defenzívy. Když nemají jinou možnost, jednoduše vyhodí puk z pásma.

44:53
    Trošku přísnější vyloučení na jihlavské straně. Miroslav Duben se u střídačky jemně dotkl protihráče a jde ven za podrážení. Poměr vyloučení je v tomto zápasu již 1:7 v neprospěch Jihlavy.

45:33
    Hosté kombinují v útočném pásmu. Střelou z pravého kruhu na sebe vzal odpovědnost Karel Studnický, jeho pokus však byl zblokován.

45:50
    Jihlava se dvakrát za sebou osvobozuje.

46:53
    Jihlava hraje v plném počtu.

48:20
    Jaroslav Šedivý – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

48:26
    Vůbec první celá přesilovka Dukly přichází necelých dvanáct minut před koncem zápasu. Zmrhal při ní nejprve pálil od modré vedle a poté byl při střelecké pozici rychle přistoupen soupeřem.

49:20
    Spaskinova výzva z vrcholu levého kruhu na pravý pro spoluhráče postrádala přesnost a následně se hosté osvobozují.

49:50
    Dukla si zahraje 22 sekund dlouhou přesilovku pět na tři. Adam Novotný jde ven za podrážení.

50:20
    Jihlavští si nepřesnou kombinací nedokázali vytvořit prostor ke střele a hosté již hrají ve čtyřech

51:11
    V pokračující klasické početní výhodě si Dukla zatím žadné výrazné šance nevytváří.

51:50
    Hosté dvě oslabení zvládli a hrají v pěti.

53:25
    Jihlavský tlak je zatím spíše platonický. Červenožlutí se snaží s výsledkem něco udělat, ovšem schází jim nějaké výraznější příležitosti.

54:28
    Zmrhalovu tvrdou ránu si našel před brankou Matyáš Lédl, který chtěl dorážet puk na branku Růžičky. S bývalými rozhodčími na trestné jsme se shodli, že byl produktivní jihlavský forvard poslán na led krosčekem, což sudí mohl vidět, ale nepíská se a pokračujeme v pěti na obou stranách.

55:45
    Vyloučení naopak přichází na druhé straně, kdy Matěj Kopecký putuje na trestnou za napadení. A s chutí pronesl hřejivá slova k posledním minutám řízení zápasu ze strany rozhodčích.

56:08
    Do kontru v oslabení ujel Myroslav Spaskin, ovšem brankáře Růžičku nepřekonal. Královehradecký gólman vzápětí i s pomocí spoluhráčů při Lédlově dotírání udržel puk před čárou.

57:18
    5/4
    Hosté využívají druhou přesilovou hru v zápasu. Vencl dal puk od modré na levou stranu pro Bulata, který vyslal křižný pas na ADAMA NOVOTNÉHO. Jeho rána z první poklekem z vrcholu pravého kruhu prošla až za Ždimeru, u kterého byl velký provoz. Asistence: Vojtěch Bulat, Radek Vencl.
    Novotný A., Bulat V., Vencl R., Šedivý J., Hlaváček A.
    Zmrhal D., Frantl J., Kubín P., Lexa T.
    57:18 Adam NOVOTNÝ - 1:4

58:27
    Jindřich Lukáš – 2 min., napadení.

58:47
    Hosté si zahrají dlouhou přesilovku pět na tři, David Zmrhal je vyloučen na dvě minuty za hrubost a ze strany Jihlavy jde možná už trošku o frustraci, leč trošku oprávněnou.

59:14
    5/3
    Hosté využívají přesilovku pět na tři. Studnícký na modré nestřílel, nýbrž poslal pas na pravý kruh pro Bulata. Přihrávka útočníka hostí prošla i s troškou štěstí mezi kruhy na ADAMA HLAVÁČKA, jehož střela končí u pravé tyče, kam se Ždimera nemohl stihnout přesunout. Asistence: Vojtěch Bulat, Karel Studnický.
    Hlaváček A., Bulat V., Studnický K., Vondruška J., Brzák F.
    Tramba J., Duben M., Vejvoda A.
    59:14 Adam HLAVÁČEK - 1:5

První třetina zápasu patřila Dukle, které se prosadila i díky šťastné brance Matyáše Lédla, ale od druhé třetiny tahal za otěže královehradecký Mountfield. Ve 26. minutě srovnal Jaroslav Šedivý, po polovině zápasu vstřelil vítěznou branku Daniel Pavlík a před koncem třetiny dal klid na hole svým spoluhráčům Jaroslav Vondruška. V závěru zápasu se hosté i díky nedisciplinovanosti Dukly prosadili ještě dvakrát, Adam Novotný a Adam Hlaváček upravili stav na konečných 5:1 pro hosty.

S konstatováním, že Mountfield Hradec Králové vyhrál na ledě Dukly 5:1, se s vámi loučí a hezkou – a snad přes povodně klidnou sobotu – přeje Tomáš Lysý. (18:24:42)

Tomáš Lysý

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 3. Lédl (Spaskin) – 26. Šedivý (Bulat), 33. Pavlík (Koklar), 36. Vondruška (A. Novotný), 58. A. Novotný (Bulat, Vencl), 60. Hlaváček (Bulat, Studnický)

Rozhodčí: Hort – Rakušan, Kociňák