Fehérvár – Lausanne 1:3 (kon.) | Tappara – Färjestad 4:6 (kon.) | Ženeva – Ilves 4:3 (kon.)
Třinec – Fribourg 7:3 (kon.) | Storhamar – Växjö 1:4 (kon.) | Bremerhaven – Rouen 4:2 (kon.)
Fehérvár AV19
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
HC Lausanne
Sobota 14.09.2024, 16:00 • Ifjabb Ocskay Gábor Ice Hall • Hokejová Liga mistrů • 4. kolo

Ode mě je to vše, díky za pozornost a hezký zbytek dne. Na shledanou. (18:23:11)

Nejlepší hráči:
    Fehérvár AV19 – Csanás Erdély
    Lausanne HC – Antoine Keller

Zápas končí a hosté ze Švýcarska Lausanne HC vítězí v Maďarsku proti Fehérváru AV19 1:3. První třetina byla vyrovnaná, sledovali jsme šance na obou stranách, ale góly jsme neviděli. V té druhé už to vzal na sebe DAMIEN RIAT a střelou pod horní tyč otevřel skóre. Třetí třetina byla gólově nabitější. Nejdříve se zdálo, že po góle JANNEHO KUOKKANENA bude o výsledku skoro rozhodnuto, Fehérvár nic nevzdal a gólem CSANÁDA ERDÉLY zdramatizoval konec utkání. Definitivní tečka přišla jedenáct sekund před koncem a gól do prázdé branky od KENA JÄGER. Lausanne tak bere tři body a ulehčuje si cestu do vyřazovacích bojů. Fehérvár nadále nemá v Lize mistrů ani bod, a tak se potácí na konci tabulky.

59:49 JÄGER - 1:3

59:49
    Lausanne právě vstřelilo branku!
    KEN JÄGER se s tím moc nepáral. Po tom, co mu spoluhráč propíchnul puk ve středním pásmu už jel sám na prázdnou bránu a nemýlil se.
    Asistence: Tim Bozon

59:12
    Icing se pískat nebude, Fehérvár musí znovu do útočného pásma.

59:02
    Keller teď přerušuje hru. Nahození od modré má mezi rukou a tělem.

58:25
    Raijala zmizel na hráčskou lavici, domácí to zkouší v šesti.

58:13
    Timeout Fehérváru.

Atkinson je teď za doprovodu lékařů odveden do šatny. Ručník má přiložen nad pravým okem. Vypadá to na krvavý šrám, který se bude šít.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39
    Magosi to zkusil z hodně velké dálky. Byl nepřesný.

56:52
    Hra se stěhuje opět před Kellera.

56:26
    Rochettovi nevyšla střela na bližší tyč a Reijola ji vyrazil.

55:59
    Lausanne drží puk v útočném pásmu.

55:10
    Zakázané uvolnění hostů.

54:43
    Pajuniemiho střelu tečoval Kuokkanen. Jeho teč šla ale mimo bránu.

Michal Farmačka

Branky a nahrávky: 46. Erdély (Kiss) – 36. Riat (Bayreuther, Bozon), 44. Kuokkanen (Heldner, Frick), 60. Jäger (Bozon)

Fehérvár AV19: Reijola (Horváth) – Gaunce, Messner – Stipsicz, Campbell – Atkinson, Štajnoch – Kiss, Ambrus – Sebok, Hári, Kuralt – Erdély, Bartalis, Brown – Kulmala, Berger, Terbócs – Magosi, Németh, Mihály
    Trenér: Dávid Kiss

HC Lausanne: Keller (Pasche) – Bayreuther, Glauser – Frick, Heldner – Marti, Sklenička – Genazzi, Fiedler – Oksanen, Suomela, Riat – Raffl, Jäger, Bozon – Bougro, Kuokkanen, Pajuniemi – Fuchs, Rochette, Holdener
    Trenér: Geoff Ward

Rozhodčí: Sternat, Smetana – Riecken, Muzsik

Diváci: 2 623