SHC Maloměřice – Karviná 31:46 (kon.) | Strakonice – Kopřivnice 0:0 (odl.) | Nové Veselí – Královo Pole 26:34 (kon.)
Frýdek-M. – Lovosice 23:35 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
26:34 (14:17)
SKKP Handball Brno
Sobota 14.09.2024, 17:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V sobotu od 17:00 budeme v rámci 2. kola Chance Extraligy mužů v házené sledovat souboj mezi Sokolem Nové Veselí a Brnem.

TJ Sokol Nové Veselí začal novou sezonu trochu překvapivou výhrou v Zubří, kde zvítězil 33:32 a na úvod aktuálního ročníku si tak připsal velmi cenné dva body do tabulky. V barvách Sokolu se v tomto klání uvedly v dobrém světle nové zahraniční posily. Frane Blašković zaznamenal devět branek a Pedro Domingos se radoval v pěti případech.

SKKP Handball Brno vstoupilo do nového ročníku také vítězně, když si v brněnském Šalina derby na domácí půdě poradilo s Maloměřicemi 33:24. V zápase byl nejvíce vidět Alexandr Moješcik, jenž v létě přestoupil do Brna z Frýdku-Místku. V derby proti Maloměřicím se trefil osmkrát a zatím tak potvrzuje skvělou formu z minulé sezony, kde se umístil na druhém místě střeleckých statistik celé soutěže.

Poslední vzájemné zápasy:

9.12.2023 Nové Veselí – Brno 27:28 (16. kolo Chance Extraligy)
    8.11.2023 Brno – Nové Veselí 30:22 (čtvrtfinále Českého poháru)
    13.9.2023 Brno – Nové Veselí 31:23 (3. kolo Chance Extraligy)

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Štohanzl – Honc, F. Tůma, Navrátil, Popela, Vukadinović, Melichar, Koníček, Domingos, Štěpán, Krejz, Gregorovič, Dlouhý, Blašković, Šůstek.
    Trenér: Jan Běloch

SKKP Handball Brno: Pyško, Furman – Monczka, O. Huska, Ratkovský, Halíček, Flajsar, Vomáčka, Moješcik, Čorič, Janda, Kolečkář, Ptáčník, Bosák, Vukićević.
    Trenér: Pavel Hladík

Rozhodčí: Vojtěch Beňuš – Jakub Uhlíř.

Hráči obou celků právě nastupují na palubovku.

Úvodní rozehrávku budou mít na starost domácí.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    David Melichar střelou ze střední spojky neuspěl. (0:0)

2
    Ani hosté nebyli v postupném útoku úspěšní a skóre se zatím nemění. (0:0)
    2
    Frane Blašković se jako první zapisuje do střelecké listiny. (1:0)
    3
    Za hosty odpověděl z protiútoku Adam Ptáčník. (1:1)
    5
    David Melichar vrací Sokolu vedení. (2:1)
    5
    Zanedlouho po Melicharovi skóruje také Ondřej Štěpán a domácí se dostávají do dvoubrankového vedení. (3:1)
    6
    Na druhé straně se ze spojky prosadil Luka Vukićević. (3:2)
    7
    Vladimír Ratkovský o minutu později vyrovnává stav utkání. (3:3)
    7
    Ondřej Štěpán využil rychlého kontru domácích a přidává další branku Nového Veselí. (4:3)
    10
    Luka Vukićević svou druhou brankou znovu vyrovnává. (4:4)
    11
    Brněnský Kénik se poprvé v zápase ujímá vedení, když se nemýlil křídelník Radek Flajsar. (4:5)

12
    Oddechový čas pro tým TJ Sokol Nové Veselí. (4:5)
    12
    Domácím oddechový čas zřejmě pomohl, jelikož nedlouho po něm vyrovnává Marek Popela. (5:5)
    13
    Poprvé v utkání se také prosazuje největší síla v ofenzívě Brňanů Alexandr Moješcik. (5:6)
    15
    Tentýž hráč se prosazuje i o chvíli později a Brno už vede o dvě branky. (5:7)
    15
    S tím se ale nechce smířit Marek Popela, jenž svou druhou brankou snižuje náskok hostů. (6:7)
    16
    Radek Flajsar vrací Královu Poli dvoubrankový náskok. (6:8)

16
    Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Matouš Kolečkář). (6:8)
    16
    V přesilovce znovu skóruje Marek Popela. (7:8)
    17
    Alexandr Moješcik začíná být nezastavitelný, teď přidal další branku Kéniku. (7:9)
    17
    Frane Blašković se ještě stihnul prosadit v početní výhodě ze sedmimetrového hodu. (8:9)

18
    Brno hraje v plném počtu. (8:9)
    18
    Do střeleckých statistik se zapisuje i pivot Marko Čorič. (8:10)

18
    Vyloučení pro tým TJ Sokol Nové Veselí (David Šůstek). (8:10)
    19
    Luka Vukićević zvyšuje vedení Brna už na tři branky. (8:11)
    20
    Alexandr Moješcik potvrzuje vynikající formu z minulé sezony a znovu se trefuje. (8:12)

20
    Nové Veselí hraje v plném počtu. (8:12)

20
    Vyloučení pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Dušan Vukadinović). (8:12)
    20
    Luka Vukićević rychle využívá přesilovou hru. (8:13)

22
    Pozor! Domácí David Melichar inkasuje přímou červenou kartu! (8:13)
    22
    Luka Vukićević přidává další branku Králova Pole. Sokol Nové Veselí se již pět minut neprosadil. (8:14)

24
    Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Marko Čorič). (8:14)
    24
    Z nařízeného sedmimetrového hodu se nemýlil Frane Blašković. (9:14)
    25
    Marek Popela dává další brankou naději domácím. (10:14)
    26
    Do prázdné klece hostů se trefuje brankář Martin Štohanzl. (11:14)
    27
    Možností skórovat ze sedmičky nepohrdnul ani Alexandr Moješcik. (11:15)
    27
    David Šůstek snižuje na rozdíl tří branek. (12:15)
    28
    Marko Čorič ale na Šůstkovu branku rychle odpovídá. (12:16)

28
    Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Marko Čorič). (12:16)

28
    Frane Blašković neproměnil sedmimetrový hod! (12:16)
    29
    Vše naštěstí pro domácí napravil David Šůstek. (13:16)

29
    Oddechový čas pro tým SKKP Handball Brno. (13:16)
    30
    Necelou m inutu před koncem první půle vrací hostům čtyřbrankový náskok Adam Ptáčník. (13:17)
    30
    Jiří Gregorovič snižuje svou první trefou v utkání, Brno má ale ještě dostatek času na jeden útok. (14:17)

30
    První poločas skončil. (14:17)

Domácí házenkáři z Nového Veselí nezačali utkání špatně, avšak hráči z moravské metropole začali předzápasové predikce naplňovat přibližně po čtvrthodině hry, kdy začali přebírat otěže zápasu do vlastních rukou. Do kabin si tak nakonec odnášejí tříbrankový náskok. Za Sokol se prozatím čtyřikrát trefil Marek Popela. Za Brno po pěti brankách nastříleli Luka Vukićević a Alexandr Moješcik. Druhý poločas začne přibližně v 17:57.

31
    Začal druhý poločas. (14:17)
    31
    Alexandr Moješcik hned v úvodu druhého dějství s přehledem skóruje ze sedmičky. (14:18)
    32
    Frane Blašković se stejným způsobem prosazuje na druhé straně. (15:18)
    33
    Luka Vukićević hostům znovu vrací pohodlný náskok. (15:19)
    33
    Za Nové Veselí rychle odpověděl svou brankou Jaroslav Honc. (16:19)
    34
    Rychlý protiútok Brna přetavil v další branku Alexandr Moješcik. (16:20)

36
    Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Adam Ptáčník). (16:20)
    36
    Přesilovkovou kombinaci úspěšně zakončil pivot Jiří Gregorovič. (17:20)

38
    Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Vladimír Ratkovský). (17:20)

38
    Kénik už alespoň hraje v pěti hráčích. (17:20)
    38
    Alexandru Moješcikovi nedělá problém skórovat ani v oslabení a připisuje si už osmou branku v utkání. (17:21)

39
    Brno je v plném počtu. (17:21)
    40
    Adam Ptáčník přidává další gól na stranu Kéniku, který se dostává do pětibrankového trháku. (17:22)
    41
    Pivot Marko Čorič zvyšuje už na rozdíl šesti branek. To už budou mít domácí hodně složité. (17:23)

41
    Oddechový čas pro tým TJ Sokol Nové Veselí. (17:23)
    41
    Sokol po oddechovém čase brzy přišel o míč, což potrestal dalším gólem Alexandr Moješcik. (17:24)
    43
    Křídelník Jakub Bosák se trefuje v dnešním utkání poprvé a už je téměř jisté, že si Brno připíše další dva body do tabulky. (17:25)
    45
    Nové Veselí se už dlouhých devět minut neprosadilo, a tak přichází na řadu sedmá trefa Luky Vukićeviće. (17:26)
    46
    Veselí je ve velkých problémech. To se ale nedá říct o jeho soupeři, který už vede o deset branek. Tentokrát skóroval Marko Čorič. (17:27)

47
    Ondřej Štěpán nedokázal skórovat ani ze sedmimetrového hodu! (17:27)
    48
    Daniel Janda se stává dalším úspěšným střelcem Brna. (17:28)
    48
    Dlouhé čekání na gól Nového Veselí je u konce! Po dvanácti minutách skóruje Lukáš Krejz. (18:28)
    49
    Vladimír Ratkovský ale nechce ponechat nic náhodě a Brno znovu vede o jedenáct branek. (18:29)
    50
    Za Sokol se trefuje teprve osmnáctiletý Filip Tůma. (19:29)
    51
    Jubilejní třicátou branku Kéniku zařídil znovu Vladimír Ratkovský. (19:30)
    52
    Chvíli po něm překonal domácího brankáře i Jakub Bosák. (19:31)
    52
    Filip Tůma skóruje z rychlého protiútoku. (20:31)
    53
    Vladimír Ratkovský skóruje v krátké době potřetí. Brno hraje ve velké pohodě. (20:32)
    53
    Za Sokol se prosazuje zkušený David Šůstek. (21:32)
    54
    Matouš Kolečkář skóruje poprvé v utkání. (21:33)

54
    Vyloučení pro tým SKKP Handball Brno (Oliver Huska). (21:33)
    54
    Frane Blašković se tentokrát ze sedmimetrového hodu nemýlil. (22:33)
    55
    V posledních minutách se daří také mladému Filipu Tůmovi, jenž se trefuje potřetí. (23:33)
    57
    Stejný hráč skóruje i o několik okamžiků později. (24:33)
    58
    David Šůstek zmírňuje utrpení Nového Veselí. (25:33)
    59
    Do konce utkání zbývá něco málo přes minutu a další gól Kéniku zařídil Vladimír Ratkovský. (25:34)
    60
    David Šůstek ještě koriguje výsledek utkání. (26:34)

Konec zápasu. (26:34)

Brněnský Kénik ve druhém poločase na palubovce dominoval a nakonec zaslouženě vítězí v poměru 34:26. Brno si i tak ve svém druhém vystoupení letošního ročníku Chance Extraligy připisuje dva body za výhru. Největší zásluhu na tom má Alexandr Moješcik, který vsítil devět branek. V barvách Brna se ale neztratil ani sedmibrankový Luka Vukićević. Za domácí nastříleli po pěti brankách Frane Blašković a David Šůstek.

TJ Sokol Nové Veselí – SKKP Handball Brno 26:34 (14:17)
    Nejvíce branek: Blašković 5/4, Šůstek 5, F. Tůma 4 – Moješcik 9/2, Vukićević 7, Ratkovský 5. Rozhodčí: Vojtěch Beňuš – Jakub Uhlíř. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/2. Vyloučení: 2:6. ČK: Melichar (NVE). Diváci: 420. (18:43:57)