Celta Vigo – Valladolid 3:1 (kon.) | Girona – Barcelona 1:4 (kon.) | Las Palmas – Ath. Bilbao 2:3 (kon.)
Atlético – Valencia 3:0 (kon.)
Girona FC
1:4 (0:2)
FC Barcelona
Neděle 15.09.2024, 16:15 • Estadi Municipal de Montilivi (Girona) • Španělská LaLiga • 5. kolo

Utká mezi týmy Girona FC a FC Barcelona končí výsledkem 1:4. Barcelona zcela ovládla první poločas, ve kterém se dvakrát prosadil Yamal. Do druhého poločasu nastoupila ještě aktivnější Barcelona a po brankách Olma a Pedriho se dostala do čtyřbrankového vedení. Stuani sice snížil stav utkání v 80. minutě na 1:4, ale víc už Girona předvést nedokázala. I po dnešním zápase tedy platí, že Barcelona zůstává ve španělské lize nadále stoprocentní. (18:20:11)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 1:8. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 9:3.

90+7

90+6
    Žlutá karta pro tým Girona FC (Cristhian Stuani).

90+4
    Pau Victor utíkal sám na brankáře, následně na něj vystřelil, ale jeho střelecký pokus je tak málo razantní, že jej domácí brankář v poklidu chytá do své náruče.

90+3
    Útočnou akci domácích zastavuje ofsajdové postaveni van de Beeka.

90+2
    Střídání v týmu FC Barcelona:
    ze hřiště odchází Lamine Yamal, přichází Gerard Martín.

90+1
    Žlutá karta pro tým Girona FC (Portu).

90+1
    Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Lamine Yamal).

Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Ter Stegen poslal dlouhý nákop dopředu, kterým našel Victora, ten si míč zpracoval a následně jej otřel o domácího hráče. Míč končí v zámezí. Následuje autové vhazování pro Barcelonu.

89
    Van de Beek se dostal do zakončení ve vápně soupeře, ale jeho pokus je zblokován.

88
    Centr Girony z pravé strany hřiště je přetažený, proto končí za brankovou čarou.
    86. Červená karta

86
    Ferran Torres ostře došlápnul na stojnou nohu soupeři, proto mu také rozhodčí uděluje červenou kartu.

85
    Střídání v týmu Girona FC:
    ze hřiště odchází Alejandro Francés, přichází Arnau Martínez.

84
    Pau Victor se dopouští faulu na polovině soupeře a za to také vidí žlutou kartu.

83
    Pau vystřelil technicky na branku soupeře z hranice šestnáctky, ale jeho pokus míří nad branku soupeře.

82
    Stuani opět zakončuje, tentokrát hlavou, ale jeho zakončení chytá do své náruče připravený ter Stegen.

Jan Pavlíček

Branky: 80. Stuani (Portu) – 30. Yamal, 37. Yamal (Lewandowski), 47. Olmo (Koundé), 64. Pedri (Casadó)

Karty:   36. B. Gil (GIR), 90+1. Portu (GIR), 90+6. Stuani (GIR) – 84. Victor (BAR), 90+1. Yamal (BAR)   86. F. Torres (BAR)

Girona FC: Gazzaniga – Francés (85. A. Martínez), Da. López, Blind, Gutiérrez – Solís, I. Martín (C) – Cygankov (69. van de Beek), Danjuma (55. Portu), B. Gil (54. Asprilla) – A. Ruiz (69. Stuani).
    Náhradníci: Carlos, P. López – Krejčí, Miovski, Misehouy, Juanpe, Martínez.

Trenér: Míchel

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Koundé, Cubarsí (61. Fort), I. Martínez, Balde – Pedri (69. Victor), Casadó, Olmo (61. E. García) – Yamal (90+2. G. Martín), Lewandowski (69. F. Torres), Raphinha.
    Náhradníci: I. Peña, Kochen – S. Domínguez, Torre, Fernández.

Trenér: Hansi Flick

Rozhodčí: Ruiz – Gómez, López de Cerain