SK Horácká Slavia Třebíč
Úterý 17.09.2024, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • Maxa liga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký úterní podvečer, vítejte u online přenosu z první hokejové ligy, která nově nese název MAXA liga. Dnes večer se proti sobě postaví Piráti Chomutov a SK Horácká Slavia Třebíč.

Piráti Chomutov se vrací do první hokejové ligy po čtyřech sezónách, kdy hráli buď krajskou nebo druhou hokejovou ligu. Piráti mají za sebou jedno utkání, ke kterému cestovali do daleké Ostravy, kde se zdejší Porubou sehráli vyrovnanou bitvu, ve které padli v prodloužení. Do tabulky si tak připsali premiérový bod.

SK Horácká Slavia Třebíč je v první lize nepřetržitě od roku 1997 a je tak tradičním účastníkem této ligy. Slavia má za sebou také jedno utkání, kdy v dočasném, ale dlouhodobém azylu v Moravských Budějovicích přehrála pardubický B tým po nájezdech 2:1.

Dnešní utkání bude velmi speciální. Utkání bude živě přenášet Česká televize. Navíc domácí nastoupí v retro dresech KLH Chomutov, ve kterých tento tým nastupoval v roce 1997 při účasti v první lize. Jako bonus byla toto první sezóna, kdy za CHomutov naskočila extraligová legenda a současný kapitán Viktor Hübl.

Piráti Chomutov: Jekel (Petrásek) – Březák, Kadeřávek, Eliáš, Ulrych, Husinecký, Havel, Baláž – Lukeš, Hübl, Fronk – Ta. Svoboda, Eret, M. Tůma – Guman, Hejcman, Berka – Mála, Koblížek, Sklenář.
    Trenér: Martin Pešout

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jan Brož) – Vodička, Stehlík, Bořuta, Mareš, Böhm, Furch, Kroupa – Ferda, Michálek, V. Brož – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Lichanec, To. Svoboda – M. Svoboda, Michalčuk, Jaša.
    Trenér: David Dolníček

Rozhodčí: Petružálek, Valenta – Štofa, Beneš.

Oba týmy jsou nastoupeny na ledové ploše.

V hledišti je nyní slyšet i jedenáct hostujících fanoušků.

00:01

00:32
    Chomutov se dostal do útočného pásma a vybojoval vhazování.

00:53
    Hosté dostali kotouč do středního pásma.

01:24
    Třebíč je poprvé u kotouče a hned se dostala za Jekelovu branku.

01:49
    Bořuta nebezpečně přihrával před bránu, kde ale nenašel spoluhráče.

02:21
    Následně se Chomutov osvobozuje icingem.

02:39
    Furch to zkoušel od modré, ale před Jekelem bylo až moc těl a kotouč k němu nedoputoval.

03:24
    Hübl protečoval za bránu a nyní se snaží dojet kotouč.

03:44
    Jakub Malý hledal před bránou volného spoluhráče, ten ale na kotouč nedosáhl. Možná byl i faulován.

04:33
    Mareš od modré hodně minul.

05:17
    Dočekal přihrával dobře před bránu, Bittner ale následně minul kotouč.

05:52
    Vhazování ve středovém kruhu.

06:15
    Trochu zbytečné vyloučení hostujícího Vodného, který podrazil jednoho z Pirátů.

06:44
    Piráti se zatím vůbec k ničemu nedostali, hosté výborně brání.

07:27
    Až nyní se Piráti usadili v útočném pásmu.

07:54
    Excelentní zákrok Mičána, proti střele Hejcmana vytáhl výborný semafor.

08:14

08:32
    Fronk protáhl Mičána, ten zakročil betonem.

09:23
    Domácí vyhodili kotouč ze středního pásma až do ochranné sítě.

09:30
    5/5
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Velká nedůraznost v domácí obraně znamená vedení Horácké Slavie. MARTIN DOČEKAL dostal zpoza brány přihrávku před bránu a kotouč procedil za Jekela. Asistence: Erik Mareš, Matěj Psota.
    Dočekal M., Mareš E., Psota M., Bořuta A., Bittner L.
    Ulrych P., Hejcman D., Berka M., Husinecký V., Guman T.
    09:30 Martin DOČEKAL - 0:1

10:28
    Zakázané uvolnění Třebíče.

10:37
    Mičán si připisuje další zákrok.

11:29
    Tempo hry trochu zvolnilo, domácí se ale snaží stále napadat.

11:53
    Marek Berka byl sám před Mičánem, ale minul.

12:31
    Výborný zákrok Vodičky, ten se natáhl před bránou a zabránil tak nebezpečné přihrávce.

13:30
    Kotouč je za domácí bránou a hosté napadají rozehrávku.

13:50
    Ferda se ocitl sám mezi kruhy, ale branku nedává.

14:17
    Povedený zákrok si připisuje také Pavel Jekel.

14:36
    Ofsajd hostující Třebíče.

15:16
    Tomáš Svoboda překvapivě vypálil a Jekel měl plné ruce práce vyrazit ukrytý kotouč.

15:59
    Zbytečný icing v podání Chomutova. Domácí hráči poměrně často odpalují kotouče nazdařbůh po mantinelu.

16:41
    Ukrytá střela od modré orazítkovala boční oblouk domácí brány.

17:30
    Piráti drží kotouč na holích, ale nedostávají se do zakončení.

5/4
    Slavia svou první přesilovku využívá a dává Pirátům gól do šatny. LADISLAV BITTNER stál výborně přímo před Jekelem, dostal ideální přihrávkou a jen tečoval kotouč do sítě. Asistence: Matěj Psota, Antonín Bořuta.
    Bittner L., Dočekal M., Psota M., Bořuta A., Svoboda To.
    Baláž O., Březák J., Svoboda Ta., Sklenář D.
    19:13 Ladislav BITTNER - 0:2

20:00

První třetina přinesla dvě branky a obě do domácí sítě. Za Třebíč se postupně prosadili Martin Dočekal a Ladislav Bittner. Na hostujícím týmu je vidět více zkušeností. Druhá třetina začne přibližně v 18:25.

20:01

20:17
    Kadeřávek vypálil od modré a tečovaný kotouč vyjel těsně vedle brány.

20:39
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
    Vítězslav Brož – 2 min., podrážení.

21:04
    Lichanec shytal tvrdou ránu do kotníku a jen těžko bruslí.

21:53
    Hostující brána nezůstala na svém místě, hosté nemohou vystřídat.

22:07
    Až nyn í vystřídali dva hráči Třebíče.

22:17
    Hosté v plném počtu. Domácí celou přesilovku sice byli v útočném pásmu, ale na bránu nevystřelili ani jednou.

23:17
    Úmyslný ofsajd Slavie.

23:56
    Hosté nyní nebezpečně pronikli do pásma, ale Jekela neohrozili.

24:17
    Rychlý brejk na druhé straně, Mičán byl ale pozorný a kotouč nakonec přikryl lapačkou na ledě.

25:04
    DOmácí začínají akci za svou bránou.

25:40
    Koblížek se snažil proskočit do pásma, ale Třebíč výborně brání modrou čáru.

26:17
    Hned dvě střely letěly těsně mimo bránu Mičána.

26:57
    Pokračovat se bude po komerční přestávce.

27:09
    Dočekal výborně vypálil do bližší šibenice, ale Jekel byl pozorný.

28:03
    A opět Dočekal, tentokrát obehrál obránce, ale na Jekela si opět nepřišel.

28:30
    Dominik Sklenář vymyslel dobrou přihrávku zpoza brány, ale našel pouze obránce v hostujícím dresu.

29:02
    David Michálek – 2 min., podrážení.

29:46
    Domácí pálí z každé pozice, ale branka zatím nepadla.

30:13
    Lukeš míjí.

30:25
    Husinecký od modré míjí.

31:01
    Hosté v plném počtu. Piráti byli velmi aktivní, ale nedokáží se zatím prosadit.

31:29
    Michálek prověřil Jekelovu pozornost.

32:30
    Piráti jsou nyní rozhodně aktivnější, ale Třebíč dobře brání.

33:00
    Další akce Pirátů začíná za jejich bránou.

33:12

33:57
    Tempo hry je nyní vcelku vlažné, Piráti se snaží prodrat do pásma, zatímco Třebíč bez větších problémů brání.

35:27
    Ne, domácím se dnes prostě nedaří. Další tři střely, ale všechny letěly mimo bránu.

35:57
    Po delší době si na kotouč sáhl i domácí Jekel.

36:30
    Už už se Piráti dostávali do zakončení, ale kotouč jim uskočil na nerovnosti na ledu.

36:53
    Trochu sporné zakáhzané uvolnění Chomutova, hra se každopádně stěhuje před Jekela.

38:11
    Darek Hejcman – 2 min., krosček.

38:19
    5/4
    Velmi rychle využitá přesilovka. MATĚJ PSOTA dostal dobrou přihrávku a střílí do odkryté klece. Asistence: Martin Dočekal, Tomáš Svoboda.
    Psota M., Dočekal M., Bořuta A., Bittner L., Svoboda To.
    Mála F., Havel R., Ulrych P., Koblížek T.
    38:19 Matěj PSOTA - 0:3

38:38
    Jakub Stehlík – 2 min., podrážení.

39:23
    Gumanovu ránu od modré tečoval clonící útočník, ale i tak ji Mičán lapil.

39:28
    5/4
    Piráti právě vstřelili branku!
    Piráti se dočkávají první domácí branky v první hokejové lize v této sezóně. JIŘÍ FRONK dostal přihrávku na vrchol kruhu a prostřeluje Mičána. Asistence: František Lukeš, Viktor Hübl.
    Fronk J., Lukeš F., Hübl V., Sklenář D., Kadeřávek P.
    Mareš E., Michálek D., Bořuta A., Ferda R.
    39:28 Jiří FRONK - 1:3

40:00

Ve druhé třetině viděla ROCKNET ARÉNA opět dvě branky, tentokrát po jedné na každé straně. Za hosty zvyšoval vedení Ladislav Bittner, za domácí korigoval na konci třetiny Jiří Fronk. Třetí třetina začne přibližně v 19:25.

40:01

41:14
    Jekel si připisuje první zákrok ve třetí třetině.

41:51
    Třebíč drží kotouoč ve svém pásmu.

42:17
    Aktivní Psota se dostal až do zakončení, ale jekel byl u tyče pozorný.

43:06
    Třebíč je nyní na kotouči aktivnější, domácí se snaží prodírat ke kotouči, ale nedaří se.

44:05
    Horácká Slavia je opět v držení kotouče.

44:47
    Balážovu střelu od modré vyráží Mičán vyrážečkou.

45:06
    Hosté se usadili v útočném pásmu.

45:37
    5/5
    Domácí se dostávají na dostřel. FRANTIŠEK LUKEŠ výborně podržel kotouč, objel ležícího hráče a prostřeluje Jana Mičána. Bez asistence.
    Lukeš F., Hübl V., Sklenář D., Eliáš F., Ulrych P.
    Svoboda M., Malý J., Brož V., Vodička P., Stehlík J.
    45:37 František LUKEŠ - 2:3

46:26
    Piráti jsou opět zabydleni v pásmu.

46:46
    Třebíč vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

47:17
    Dva Jekelovy zákroky betonem v krátkém sledu.

47:58

47:58
    Následuje komerční přestávka. Piráti jsou jako politi živou vodou a vyrovnání je na spadnutí.

48:47
    Piráti se zatím do pásma nedostali.

49:12
    Až nyní se domácí dostali do píásma.

49:30
    Mičán kryje kotouč a dává oddychnout svému týmu.

49:42
    5/4
    A je vyrovnáno! Nutno ale dodat, že trochu se štěstím. Střela Hejcmana od modré byla tečována MARTINEM TŮMOU před bránou, kotouč vyletěl vysoko nad led a zapadl za ležícího Mičána. Asistence: Darek Hejcman, Tomáš Guman.
    Tůma M., Hejcman D., Guman T., Svoboda Ta., Eliáš F.
    Mareš E., Bořuta A., Dočekal M., Bittner L.
    49:42 Martin TŮMA - 3:3

51:49
    Dočekal se dostal k zakončení mezi kruhy, ale Jekel byl pozorný.

52:26

53:06
    Kotouč po závaru vypadl ven z hřiště, vhazovat se bude po levici Mičána.

53:27
    Opět vhazování před Mičánem.

53:38
    Jekel raději pokryl kotouč před dotírajícími útočníky.

53:46
    Střela Husineckého od modré byla zblokována mimo bránu.

54:56
    Souboje se nyní odehrávají převážně ve středním pásmu, žádný z týmů nechce udělat chybu.

55:50
    Piráti se dostávali do zakončení, ale obrana finální fázi překazila.

56:17
    Fronk vysoko přestřeluje.

56:37
    Vodný vypálil na Jekela, ten ale zakročil betonem.

57:13
    Slavia drží kotouč ve svém pásmu a do útoku se moc nehrne.

58:01
    Piráti dobře napadají statickou hostující obranu, ale nedostávají se k zakončení.

58:44
    Ofsajd Pirátů.

Dnešní utkání sleduje 2083 diváků.

59:06
    Icing Třebíče. Schyluje se k prodloužení.

60:00

Piráti ve třetí třetině vyrovnali zásluhou Františka Lukeše a Martina Tůmy, oba týmy si tak i podruhé v této sezóně zahrají prodloužení. Po krátké pauze začne pětiminutové prodloužení, případně poté samostatné nájezdy.

Hrát se bude ve třech na obou stranách.

60:01

60:25
    Martin Dočekal – 2 min., nedovolené bránění.

60:25
    Veliká příležitost pro domácí, ti budou hrát přesilovku 4 na 3.

60:38
    Lukešovu střelu chytá Mičán.

60:55
    Na Hübla zívala odkrytá klec, ale domácí kapitán nedsáhl na kotouč.

61:51
    Hosté ujeli dva na jednoho, ale finální fáze se jim vůbec nevyvedla.

62:16

62:25

62:43
    Vhazování před Mičánem.

63:16
    Výborné sólo předvedl Antonín Bořuta. Ten objel celé hřiště, poté i domácí bránu až se objevil mezi kruhy, odkud vypálil. Pavel Jekel ale předvedl vynikající zákrok lapačkou.

63:41
    3/3
    Nepovedený zákrok Jana Mičána ukončuje utkání. Kadeřávek mezi kruhy vypálil, Mičán neudržel kotouč ve výstroji, ten vyjel směrem k bráně, kde ho doklepl MARTIN TŮMA. Assitence: Patrik Kadeřávek, Dominik Sklenář.
    Tůma M., Kadeřávek P., Sklenář D.
    Bořuta A., Dočekal M., Ferda R.
    63:41 Martin TŮMA - 4:3

Piráti Chomutov si připisují první výhru v MAXA lize. V prodloužení rozhodl o bonusovém bodu pro domácí Martin Tůma. (20:16:25)

Miroslav Kučera

Branky a nahrávky: 40. Fronk (Lukeš, Hübl), 46. Lukeš (Hübl, Sklenář), 50. M. Tůma (Hejcman, Guman), 64. M. Tůma (Kadeřávek, Sklenář) – 10. Dočekal (Mareš, Psota), 20. Bittner (Psota, Bořuta), 39. Psota (Dočekal, To. Svoboda)

Piráti Chomutov: Jekel (Petrásek) – Březák, Kadeřávek, Eliáš, Poizl, Ulrych, Husinecký, Havel, Baláž – Lukeš, Hübl, Fronk – Ta. Svoboda, Eret, M. Tůma – Guman, Hejcman, Berka – Mála, Koblížek, Sklenář.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jan Brož) – Vodička, Stehlík, Bořuta, Mareš, Böhm, Furch, Kroupa – Ferda, Michálek, V. Brož – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Lichanec, To. Svoboda – M. Svoboda, Malý, Michalčuk – Jaša.

Rozhodčí: Petružálek, Valenta – Štofa, Beneš