Motor ČB – K. Vary 3:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 4:2 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 2:3 (po pr.)
Litvínov – Mountfield HK 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 1:2 (kon.) | Pardubice – Kladno 5:1 (kon.)
HC Kometa Brno
1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Středa 18.09.2024, 18:00 • Winning Group Arena • Tipsport extraliga • 1. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a budu se těšit u dalšího onlajnu z ledního hokeje. (20:33:32)

Hráči utkání byli vyhlášeni Tomáš Filippi za Liberec a za Kometu Jakub Konečný.

V prvním extraligovém kole byl úspěšnější Liberec, který o svém vítězství rozhodl dvěma góly v první dvacetiminutovce. Kometě se v závěru utkání díky gólu Jakuba Kosa povedlo snížit, na vyrovnání již ale Brno nemělo dostatek času. Bílí Tygři tak berou vítězství 1:2.

59:57
    V úniku to ještě zkoušel Jakub Flek, skončil ale podražený na zemi.

59:39
    Kotouč velmi rychle přebírá Liberec.

59:33
    Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.

59:33
    Postava přikrývá kotouč před svojí brankou.

59:06
    Kometě se nedaří dostat do útočného pásma, Liberec krátí cenné vteřiny před Postavou.

58:29
    Pospíšilovo nahození skončilo na zadním mantinelu, na kotouč se poté dostává Liberec.

58:06
    Jsou ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, Kometě se čas na vyrovnání krátí.

58:00

57:24
    4/5
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brněnští snižují ve vlastním oslabení! V přečíslení vyjel na pravém křídle Jakub Konečný a přesně našel na druhé straně JAKUB KOSA, který kotouč usměrnil přímo do sítě soupeře. Asistence: Jakub Konečný, Michal Postava.
    Kos J., Konečný J., Ďaloga M., Gulaši M.
    Melancon T., Ryšavý M., Lantoši R., Faško-Rudáš M., Filippi T.

56:54
    Nepřesná hra opět vyhání Liberec z útočné třetiny.

56:38
    Kometa se dokázala velmi rychle osvobodit.

56:28
    Další ofsajd vyhání Liberec z útočného pásma.

56:16
    Kotouč byl ztečován mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:07
    Kometa rychle vyhodila, těsně za modrou kotouč zadržel jeden z hráčů Liberce. Provinil se poté ofsajdem.

56:00
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Maroš Jedlička – 2 min., podrážení.

Berenika Ducháčková

Branky a nahrávky: 58. Kos (Konečný, Postava) – 5. Lantoši (Krutil, Melancon), 7. Faško-Rudáš (Filippi, Melancon)

HC Kometa Brno: Postava (Krošelj) – Davidson, Ščotka, Beaudin, Holland, Gulaši, Ďaloga, Bartejs – H. Zohorna, Cingel, Flek (A) – Pospíšil, Marcinko (A), Jedlička – Zaťovič (C), Konečný, Říčka – Zbořil, Kollár, Kos.
    Trenér: Kamil Pokorný

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Král) – Šimek (A), Krutil, Ivan, Melancon, Derner, Galvas, Aubrecht, Petrovický – Lantoši, Filippi (C), Faško-Rudáš – Ryšavý, A. Musil, Kel. Klíma – Vlach (A), Jansa, Thomas – Handl, Peterek.
    Trenér: Filip Pešán

Rozhodčí: Kika, Vrba – Lederer, Blažek