Havířov – Vel. Meziříčí 9:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Technika Brno 1:3 (kon.) | Nový Jičín – Šumperk 2:3 (2:3 po s.n.)
SHKM Hodonín – Žďár n/S 3:7 (kon.) | Opava – Kopřivnice 4:1 (kon.) | Tábor – Kadaň 9:2 (kon.)
Děčín – Písek 4:1 (kon.) | Vrchlabí – Hronov 6:1 (kon.) | Benátky n/J – Kralupy n. Vltavou 6:0 (kon.)
Kobra – Cheb 6:2 (kon.) | Mostečtí Lvi – Ústí n/L 2:4 (kon.) | Vyškov – Val. Meziříčí 0:0 (odl.)
Příbram – Řisuty 5:3 (kon.)
Mostečtí Lvi
2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 18.09.2024, 18:00 • Sutor aréna, Most • 2. liga • 1 • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítám vás u startu druhé ligy hokeje. Ta začíná mimo jiné také na mosteckém ledě, kde domácí celek přivítá hostující Ústí nad Labem.

Domácí Most sehrál v přípravě hned devět zápasů, první z nich proti prvoligovému Chomutovu, ostatní již se soupeři z druhé ligy. Čtyřikrát dokráčeli svěřenci trenéra Růžičky k vítězství, pětkrát v přípravě padli.

Hostující Ústí nad Labem odehrálo v přípravě sedm zápasů hned šestkrát odešlo jako vítěz. Jedinou porážku schytal tým okolo trenéra Kanise na domácím ledě po prodloužení od Děčína.

Souboj severočeských Lvů jsme viděli dvakrát v přípravě na tento ročník, z obou zápasů vyšli vítězně ti z krajského města. Jak dopadne toto utkání se dozvíme ve středu od 18:00 v mostecké Sutor aréně.

Mostečtí Lvi: A. Kubík (Tuhý) – Váchal, Nedrda (A), Seemann, Horáček, Rossokha, Popela, M. Havlík, Šoustek – Mical (C), Berčík (A), Zajíček – Procházka, L. Kučera, J. Veselý – Ščislák, Peroutka, Starý – Dostál, Buberl, Bár.
    Trenér: Růžička

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (Klika) – Funk, Sýkora, Mareš, Trefný (A), Gottfried, Záruba, F. David – Dubský (A), Bernat (C), Simon – Duda, Gajarský, Kuchynka – Stehlík, Sjarhijenia, Jouza – Hanousek, Kaněra, Mácha – J. Špaček.
    Trenér: Kanis

Rozhodčí: Trnka – Kurtin, Tichý.

Dobrý den, vítám vás ze severočeského Mostu, kde už je vše připraveno ke startu druhé hokejové ligy. Z nedalekého Ústí nad Labem dorazila početná skupina fanoušků, čeká nás utkání v dobré atmosféře. Přeji příjemnou zábavu.

Hráči obou týmů jsou již na ledové ploše, brzy budeme začínat.

00:01

00:20
    Úvodní buly pro domácí celek, ten se ihned tlačil do útoku. Rozehrávka ale nevyšla a je z toho zakázané uvolnění.

00:59
    Gajarský to zkoušel od modré, rána neměla potřebné parametry, Kubík ale radši zastavil hru.

01:06
    Puk v ochranné síti, vhazování v obranném pásmu domácích.

01:53
    Havlík nahazoval od modré velmi nepříjemně. Stahl nakonec nemusel zasahovat.

02:23
    Vyloučení v týmu Mostečtí Lvi:
    Vítězslav Nedrda – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem:
    Lukáš Sýkora – 2 min., hrubost.

03:25
    Most usazen v útočném pásmu, zatím ale čeká na první střelu na bránu.

04:01
    Ofsajd domácích.

04:35
    Kotouč ležel volný v ústeckém brankovišti, jako první se ale zorientovali hosté a zažehnali tuto nepříjemnost.

04:53
    Berčík a první velká šance, Stahl stihl vystrčit svůj beton a tuto střelu zlikvidovat.

05:25
    Váchal pálil od modré, nepřesně.

06:00
    Simon po delší době dostává hru před Kubíka, ten musel jeho nahození likvidovat lapačkou.

06:53
    Duda v obrovské šanci! Těsně unikl ofsajdu a mířil sám na Kubíka. Ten ale jeho úmysl přečetl a vyrazil puk do bezpečí.

07:24
    Jouza prokličkoval skrz dva obránce, na zakončení už měl minimum prostoru a tak si Kubík zapisuje další zákrok.

07:47
    Na druhé straně se v situaci dva na jednoho dostal do zakončení Zajíček. Stahl ale zmenšil střelný úhel a i on zatím drží svůj klub.

08:30
    Procházka střílel od mantinelu, na kotouči už je ale Ústí.

09:02
    Peroutka vystihl rozehrávku hostí a dostal se do šance, přestřelil.

09:24
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    V Mostě se poprvé mění skóre a tím šťastnějším týmem je Ústí. Kubík nejprve předvedl parádní zákrok, kdy vytěsnil kotouč na tyčku. Ten se ale odrazil do brankoviště, kde čekal nikým nehlídaný TOMÁŠ BERNAT a poslal svůj tým do vedení – 0:1!
    09:24 Tomáš BERNAT - 0:1

09:47
    Jakub Váchal – 2 min., nedovolené bránění.

10:05
    Kučera mohl rychle vyrovnat! Dostal se do úniku, prostřelil Stahla, ale puk těsně minul tyčku ústecké branky.

11:31
    Slovan měl v přípravě s přesilovkami problémy, ani nyní se zatím nedaří. Ofsajd.

11:55
    Bernat trefil s koncem početní výhody blok, následně Most vyhazuje na zakázané uvolnění.

12:06
    A další icing, Most ještě nemá z oslabení dostřídáno.

12:18
    Trefný nahazoval, ale až na Kubíka střela neprošla.

13:00
    Ústí mířilo do přečíslení, nevyřešilo ho ale dobře a kotouč ztratilo.

13:12
    Lukáš Stehlík – 2 min., podrážení.

13:34
    Horáček otřel svou ránu o břevno, Most byl opět blízko. Na druhé straně ofsajd Slovanu.

14:18
    Háček na Gajarského se nepíská, ani Mostu se ale nedaří přechod do pásma. Na druhé straně druhý ofsajd ústeckých.

14:47
    Hosté vyhazují, rozhodčí ovšem píská zakázané uvolnění. Ihned se ústeckým omlouvá, v oslabení šlo o upísknutí.

15:52
    Sýkora se dostal do šance, svou ranou ale nenadělal mosteckému gólmanovi starosti.

16:14
    Kotouč kryje na druhé straně Stahl.

17:12
    Sýkora si skvěle vybruslil do palebné pozice, rána byla ale sražena mimo.

18:01
    Mostečtí Lvi právě vstřelili branku!
    Hra byla poslední minuty velmi neučesaná a z toho také pramení mostecké vyrovnání, hosté propadli a domácí přečíslení dokázal bekhendovým zakončením gólově vyřešit JAKUB VESELÝ – 1:1! Asistence: Martin Starý a Lukáš Kučera.
    18:01 Jakub VESELÝ - 1:1

19:11
    Zakázané uvolnění Mostu.

19:23
    Gajarský zatím nemá svůj den, nyní vybídl Nedrdu k akci, ten ale netrefil ideálně a Stahl vyrazil.

19:46
    Jouza už se skoro radoval, dostal přihrávku zpoza branky a zakončil někam na rameno gólmana. Kotouč ale v bráně nekončí.

20:00

První třetina je za námi a do kabin se jde za nerozhodného stavu 1:1. Na vedoucí branku Bernata dokázal závěrem třetiny reagovat Veselý.
    Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

Aktéři dnešního utkání se již vrací na ledovou plochu, budeme pokračovat.

20:01

20:04
    I druhá z úvodních bulí pro domácí celek.

20:48
    Slovan hrál dobrou půl minutu s jedním obráncem, Trefný poté lehce zmateně naskočil na led.

21:20
    Další ústecký icing, který se nakonec odvolává.

21:32
    Nyní už je zakázané uvolnění hostí regulérní, hra se stěhuje před Stahla.

22:02
    Lajna okolo Kuchynky byla nyní velmi aktivní před Kubíkem, puk ale nakonec získává Most.

22:31
    Stahl kryje nahozený kotouč.

23:30
    Gottfried promáchl kotouč a byla z toho velká šance domácích, Havlíkovu ránu dokázal Stahl jen tak tak vytěsnit.

24:20
    Dubský se díky stahovačce dostal do zakončení, Kubík ale bez větších problémů kryje.

25:09
    Gajarský zatím hledá formu z letní přípravy, nyní mu nesedla střela z pravého kruhu.

25:45
    Trefný vypálil golfákem, Kubík stihl srazit betony.

26:15
    Rozhodčí dnes velmi rychle přerušují hru po zákroku brankařů, ti tak nemají moc času na rozehrávku.

27:00
    Kotouč na trase Seemann – Stahl změnil směr, nakonec ale končí těsně mimo tři tyče.

27:23
    Most hrál nyní chvíli v šesti, sudí jim odpouští tento přečin.

27:38
    Most nyní využil trochu méně koncentrovaný výkon Slovanu a dostává se do vedení. Skvělou práci odvedl Procházka, po jehož útočném snažení se před zcela odkrytou bránou vyskytl JAKUB VESELÝ, který by před svým zakončením stihl i párek v rohlíku z místního bufetu – 2:1! Asistence: Jakub Procházka.
    27:38 Jakub VESELÝ - 2:1

28:29
    Marek Havlík – 2 min., držení.

28:45
    Trefný pálil chvíli po buly, Kubík vyrazil.

29:12
    Berčík zaměstnal Stahla a dal tak spoluhráčům možnost k vystřídání.

29:35
    Trefný se snažil tečovat před bránou, tato pozice mu ale příliš nesedí.

29:47
    Slovan sice nesehrál ideální početní výhodu, ale i to stačilo na vyrovnání. Pře bránou se uvolnil ADAM GAJARSKÝ, dostal nahrávku zpoza brány a trefil se přesně – 2:2! Asistence: Štěpán Kuchynka a Lukáš Stehlík.
    29:47 Adam GAJARSKÝ - 2:2

30:39
    Tak tohle byl panečku rychlý obrat, Most propadl v útoku a hosté šli do přečíslení. Na konci celé rychlé akce byl přesný MILOŠ HANOUSEK, který rozradostnil zhruba stovku příznivců ústeckého hokeje – 2:3! Asistence: Daniel Jouza.
    30:39 Miloš HANOUSEK - 2:3

31:02
    Zakázané uvolnění Ústí.

31:21
    Během pár minut se svěřencům trenéra Růžičky sesypala celá hra a já ani nestíhám vše zapisovat. V podobně rychlém útoku, jako byl ten předchozí se nyní vyskytlo duo MARTIN DUBSKÝ a Tomáš Bernat, právě první jmenovaný rozradostnil ústecký kotel počtvrté – 2:4! Asistence: Tomáš Bernat.
    31:21 Martin DUBSKÝ - 2:4

32:26
    Kubík měl nyní co dělat, aby nelovil kotouč ze sítě popáté, nadvakrát ho ale dokázal zkrotit.

33:13
    Buberl udržel kotouč i za cenu hitu, který následně obdržel.

34:10
    Ústečtí nyní hrají o poznání uvolněnější hokej, než domácí celek.
    Hra je přerušena, na ledě se svíjí Veselý. Už se ale za potlesku diváků zvedá a míří na střídačku.

34:40
    Bár svou střelou do boční sítě sice rozradostnil diváky na protilehlé tribuně, skóre zápasu se ale nemění.

34:56
    Starý vyzkoušel lapačku Stahla z pravého kruhu, ten ji ale předvedl v její plné kráse.

35:43
    Stahl předvedl dva nepříliš jisté zákroky, hosté poté vyhazují na zakázané uvolnění.

36:03
    A další icing Slovanu, Most nyní zase chytil tempo zápasu.

36:35
    Ústí bylo nyní v přečíslení tři na jendoho, tuším, že to byl Popela, který dokázal celou situaci za mostecké vyřešit.

37:12
    Kubík si nyní může oddychnout, jeho vyhození jen o malý kousek nepřeletělo ochranné plexisklo.

37:22
    Martin Berčík – 2 min., podrážení.

37:38
    Dubský namířil do masky gólmana, Most se následně osvobozuje.

38:25
    Váchal se dostal do šance, Most nyní okupuje ústecké pásmo. Slovan se nemůže dostat do útoku.

39:00
    Kučera vystihl ústeckou kombinaci a řítil se po mantinelu do zakončení. Stahl ale uzavřel prostor u tyče a drží kotouč v lapačce.

Dnešní utkání sleduje 351 diváků.

39:27
    Vhazování před Kubíkem, zřejmě zásah střídačky.

40:00

Čtyřicet minut je za námi. Do vedení se dostali zkraje třetiny domácí. Slovan ale třemi góly v řadě otočil skóre a do šaten odchází s dvougólovou rezervou.
    Třetí třetina začne přibližně 19:43.

Hráči i rozhodčí jsou zpět na ledě, jdeme do finále.

40:01

40:04
    Buly dnes Mostu jdou, i ta třetí úvodní vyzněla lépe pro domácí.

40:45
    Bernat má sice na dresu zkomolené jméno, do zápisu už se i tak dostal. Svou střelou nyní ale Kubíka neohrozil.

41:12
    Mareš měl odkryto a tak vystřelil. Kubík jeho pokus chytá.

41:59
    Most to bude mít s vyrovnáním těžké, Ústí už nikam nespěchá. Nyní ovšem icing hostí.

42:10
    Nedrda mířil pouze do středu branky.

43:02
    Sýkora vypálil od modré, bránu těsně netrefil.

43:45
    Tři hráči na zemi, využil toho Mical, který ale pálil mimo tři tyče.

44:45
    Popela už zvedal ruce! Jeho ránu ale zastavila tyč. Most začíná zatápět pod kotel.

44:58
    Šoustek střílel po buly, vedle. Slovan následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

45:32
    Sjarhijenia poprvé výrazně u kotouče, těsně minul branku svou přízemní ranou.

46:30
    Hosté trochu otupili nápor Mostu, do konce utkání ale ještě spousta času.

47:04
    Zakázané uvolnění i na mostecké straně, to určitě přijde hráčům z krajského města vhod.

47:46
    Peroutka se dostal k zakončení, nebyla to ale střela, která by měla Stahlovi nadělat problémy.

48:16
    Stehlík je dnes velmi aktivní, Kubík neměl kotouč pod kontrolou a ústecký forvard ho zvládl vydolovat. Poté o něj ale přišel.

48:54
    Procházka dostal nabito v mezikruží, jeho rána zacinkala o masku Stahla, který tak zapisuje další důležitý zákrok.

49:21
    Domácím se to sice nelíbí, je ale pískán ofsajd. Mical může být rád, že za protesty nevyfasoval trest.

49:49
    Kotouč skončil mimo mantinely, vhazování ve středním pásmu.

50:16
    Nedrda mířil pouze na beton Stahla, ten s klidem vyráží.

50:53
    Sýkora se dostal na útočné pozice, kotouč ale při svém tažení ztratil.

51:44
    Most se sám vyhnal z pásma, domácí střídají.

52:09
    Slovan vyhodil šikovně, kotouč končí na betonech Kubíka, hra se tedy přesouvá do mostecké třetiny.

52:29
    Zajíček střílel na lapačku gólmana, ta ale vykonala přesně tu funkci, ke které byla stvořena.

53:02
    Icing Slovanu, hra nyní postrádá přesné kombinace na obou stranách. Čas se pomalu krátí.

53:34
    Jakub Trefný – 2 min., podrážení.

54:02
    Sýkora obětavě zaklekl proti střele, Most nadále v pásmu.

54:20
    Nyní už Slovan vyhazuje a ihned celá čtveřice střídá.

55:01
    Kotouč se podivně odrazil na ústeckém brankovišti, našel ho Starý, ale přestřelil.

55:29
    Stahl vyrazil nad ostré nahození Havlíka.

56:20
    Stehlík střílel bez přípravy, tvrdou ranou ale minul bránu.

57:08
    Těsný ofsajd domácích zastavuje jejich útočné snažení.

57:36
    Duda zaměstnal domácí obranu, Ústí tato hra nyní bohatě stačí.

58:03
    Sýkora s rozehrávkou nespěchá, dvakrát objel vlastní bránu.

59:00
    Slovan na točné polovině, Mostu se nedaří založil závěrečný nápor.

59:30
    Dubský ukázkově odstavil Seemanna.

59:49
    Adam Gajarský – 2 min., podrážení.

59:55
    Most se sám připravuje o pásmo, více už se dnes nestane.

Utkání je u konce, ve třetí třetině už žádná branka nepadla a všechny tři body tak dneska bere Ústí nad Labem.
    Ode mě je to vše, děkuji vám za pozornost a někdy zase napočtenou. (20:17:11)

Jan Koudelka

Branky a nahrávky: 19. J. Veselý (Starý, L. Kučera), 28. J. Veselý (Procházka, L. Kučera) – 10. Bernat, 30. Gajarský (Kuchynka, Stehlík), 31. Hanousek (Jouza, Sjarhijenia), 32. Dubský (Bernat, Simon)

Mostečtí Lvi: A. Kubík (Tuhý) – Váchal, Nedrda (A), Seemann, Horáček, Rossocha, Popela, M. Havlík, Šoustek – Mical (C), Berčík (A), Zajíček – Procházka, L. Kučera, J. Veselý – Ščislák, Peroutka, Starý – Dostál, Buberl, Bár.
    Trenér: Vladimír Růžička

Trenér: Miroslav Kanis

Rozhodčí: Trnka – Kurtin, Tichý