před zápasem
CD Leganés
0:0 (-:-)
Athletic Bilbao
Čtvrtek 19.09.2024, 19:00 • Estadio Municipal de Butarque, Madrid-Leganés • Španělská LaLiga • 7. kolo
Vsaďte si
Videopřenos

CD Leganés: Soriano – Rosier, Sáenz, González (C), Nastasić, Franquesa – Cissé, Brašanac, López – de la Fuente, Haller.
    Náhradníci: Abajas – Porozo, Altimira, Tapia, Raba, Rodríguez, el-Haddádí, Chicco, Cruz, García.
    Trenér: Jiménez

Athletic Bilbao: Agirrezabala – Gorosabel, Vivian, Núñez, Berchiche (C) – Vesga, de Galarreta – Berenguer, Gómez, N. Williams – Djaló.
    Náhradníci: Padilla – Lekue, Boiro, Paredes, de Marcos, Herrera, Sancet, Prados, I. Williams, Serrano, Martón, Guruzeta.
    Trenér: Valverde

Rozhodčí: Hernández – Pérez, López. (18:30:40)

Obě mužstva se naposledy utkala na jaře 2020, v předposledním kole před pádem do druhé ligy Leganés překvapivě zvítězilo v Bilbau 2:0. Athletic ovšem hrál 70 minut v oslabení po vyloučení brankáře Unaie Simóna.

Soupeř pražské Slavie v Evropské lize po úvodní remíze 1:1 v Getafe plnil očekávání, těsně o gól podlehl favorizovaným Barceloně a Atléticu Madrid, naopak nejtěsnější vítězství si Baskové připsali nad poslední Valencií a v minulém kole nad Las Palmas v na góly nejbohatším utkání 3:2.
    Polovinu z šesti gólů Bilbaa nastřílel Oihan Sancet.
    Chybět bude hostům pro červenou kartu z minulého zápasu záložník Jauregizar.

CD Leganés
    Nováček po návratu do La Ligy po čtyřech letech obměnil dvě třetiny kádru, z loňského druholigového zbylo jen osm hráčů. Po solidním začátku se ofenzíva celku z madridského předměstí zadrhla a tři zápasy Leganés nedokázalo vstřelit branku. Po bezgólové remíze ve Valladolidu podlehlo doma Mallorce 0:1 a v pátek Betisu v Seville 0:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.