4 4
Rebecca Šramková
2
6 6
sk Neděle 22.09.2024, 11:10 • Hua Hin (Thajsko) • WTA Hua Hin - Thailand Open (tvrdý povrch) • Finále

Rebecca Šrámková potvrdila skvelú formu z posledných dvoch týždňov, keď jej minulý týždeň ušiel prvý titul WTA v kariére na turnaji v Monastire a vo finále v ňom podľahla britskej tenistke Sonay Kartalovej. Životnú formu si však preniesla aj do Thajska na turnaj v Hua Hine, kde po úspešnej ceste zvládla finálový reparát proti Laure Siegemundovej. Nemecká tenistka vstúpila do zápasu lepšie, keď rýchlo viedla 2:0 v prvom sete, ale Šramková sa veľmi rýchlo chytila a otočila vývoj sériou štyroch získaných gem za sebou. Následne si už v prvom sete len kontrolovala výhodu brejku a doviedla ho do víťazného konca výsledkom 6:4. Na začiatku druhého setu Šramková nevyužila hneď štyri brejkbaly, ale našťastie ju to nemuselo mrzieť, keď neskôr získala dva brejky. Aj keď sa jej ten prvý nepodarilo potvrdiť, tak po druhom brejku zakončila zápas na podaní suverénne čistou hrou a využila hneď prvý mečbal, takže aj druhý set sa skončil rovnakým výsledkom. Šramková dnes bola určite lepšou hráčkou, keď okrem zlého úvodu dominovala na podaní a výrazne prestrieľala Siegemundovú aj v štatistike víťazných úderov. To je odo mňa z tohto zápasu všetko a s konštatovaním, že Rebecca Šrámková oslavuje svoj premiérový titul WTA v kariére sa s Vami lúčim a teším sa na Vás pri ďalších tenisových prenosoch! (13:18:05)

Koniec zápasu

4:6
    Rebecca Šramková zakončila finále turnaja WTA v thajskom Hua Hine víťazným bekhendom po čiare do otvoreného kurtu, v ktorom porazila nemeckú tenistku po setoch dvakrát 6:4 a na druhý pokus už získala svoj premiérový titul WTA v kariére!

0-40
    Šramková trafila delový víťazný forhend po čiare a má hneď tri mečbaly!

0-30
    Vynikajúcu výmenu nakoniec vyhrala Šramková, ktorá zvládla situáciu na sieti a Siegemundovej posledný forhend bol nepresný.

0-15
    Siegemundová pomáha nepresným krížnym forhendom.

4:5
    Koniec prestávky, podávať bude Rebecca Šramková.

4:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:5
    Siegemundová vyhodila krížny bekhend a Šramková získala ďalší brejk, po ktorom bude podávať na víťazstvo na WTA turnaji v Hua Hine a zisk najväčšieho titulu v kariére!

30-40
    Siegemundovej pokus o dropshot zastavila sieť a Šramková má dôležitý brejkbal!

30-30
    Šramková si útočnou hrou pripravila pozíciu na víťazný forhend do otvoreného kurtu.

30-15
    Siegemundová trafila víťazný forhend presne do rohu.

15-15
    Šramková poslala bekhend za základnú čiaru.

0-15
    Výmena sa opakovala a Siegemundová na podaní začína nepresným krížnym bekhendom.

4:4
    Šramková pokazila náročný bekhendový drive volej, ktorý poslala do siete, a tak si Siegemundová berie ihneď stratené podanie späť a vyrovnáva na 4:4 v druhom sete!

40-15
    Siegemundová si útočným forhendom po čiare vynútila chybu Šramkovej a má dva brejkbaly!

30-15
    Siegemundová prešla na sieť po bekhendovom returne a Šramková pod tlakom nezvládla pokus o bekhendové obhodenie.

15-15
    Ale Šramková odpovedá rovnakým spôsobom, keď trafila víťazný krížny forhend do protipohybu Siegemundovej.

15-0
    Siegemundová zahrala šikovný víťazný bekhend do protipohybu Šramkovej.

3:4

3:4

3:4
    Siegemundová napálila ihneď po podaní bekhend do siete, takže Šramková získala dôležitý brejk čistou hrou a vedie 4:3 v druhom sete!

0-40
    Následne rozhodená Siegemundová zaznamenala druhú dvojchybu v zápase a Šramková má hneď tri brejkbaly!

0-30
    Kuriózna situácia, keď Siegemundová prestala hrať, lebo si myslela, že jej podanie bolo nepresné, ale Šramková zahrala presný forhendový return a získala dôležitý bod zadarmo.

0-15
    Šramková si vo forhendovej výmene vynútila chybu Siegemundovej.

3:3
    Šramková po dobrom podaní zakončila na sieti víťazným forhendom a vyrovnáva na 3:3 v druhom sete.

15-40
    Siegemundová vyhodila forhend a Šramková má dva gembaly.

15-30
    Siegemundová prešla po forhendovom returne na sieť a prinútila Šramkovú k chybe.

0-30
    Šramková trafila druhé eso v zápase na téčko.

0-15
    Šramková začína na podaní víťazným forhendom po čiare.

3:2

3:2

3:2
    Priamy bod pre Siegemundovú, ktorá vedie 3:2 v druhom sete.

40-15
    Šramkovej bekhend bol výrazne nepresný a Siegemundová má dva gembaly.

30-15
    Priamy bod pre Siegemundovú, ktorá si tentokrát pomohla jastrabím okom.

15-15
    Ale aj Šramkovej forhendový return bol dlhý.

0-15
    Siegemundová poslala hneď druhý úder forhend za základnú čiaru.

2:2
    Siegemundovej krížny bekhend bol nepresný a Šramková vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.

30-40
    Šramková trafila víťazný bekhend presne na základnú čiaru a Siegemundovú nezachránilo ani jastrabie oko.

30-30
    Šramková zaznamenala šiestu dvojchybu v zápase a komplikuje si hru na podaní.

15-30
    Tentokrát už po dobrom podaní Šramková zakončila víťazným forhendom.

15-15
    Šramková prestrelila hneď druhý úder z forhendu.

0-15
    Siegemundová na sieti zahrala veľmi dobrý krátky forhendový volej, ale Šramková ho dobehla a ešte zahrala víťazný krížny úder.

2:1

2:1

2:1
    Šrámkovej forhendový return bol dlhý a Siegemundová vedie 2:1 v druhom sete.

40-15
    Šramková poslala druhý bekhend do siete a Siegemundová má dva gembaly.

30-15
    Šramková odpovedá víťazným krížnym forhendovým returnom.

30-0
    Siegemundová zvládla ihneď po podaní víťazný krátky forhendový volej.

15-0
    Šramkovej forhendový return skončil v sieti.

1:1
    Šramkovej pomohlo šťastie, keď jej bekhend prešiel cez pásku na druhú stranu a Siegemundová ho už nedobehla, takže vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.

40-A
    Šramková vrátila skrátenie Siegemundovej, ktorá následne poslala lob za základnú čiaru.

40-40
    Siegemundová však po vydarenom bekhendovom returne zakončila forhendovým volejom na sieti.

30-40
    Následne Šramková trafila prvé eso v zápase na téčko a má gembal.

30-30
    Šramková si útočným forhendom vynútila chybu Siegemundovej.

30-15
    Priamy bod pre Šramkovú.

30-0
    Navyše Siegemundová predviedla úspešné bekhendové obhodenie, keď Šramková nezvládla prechod na sieť.

15-0
    Šramková začína na podaní svojou piatou dvojchybou v zápase.

1:0
    Ani ďalší forhend Šramková netrafila do kurtu, takže Siegemundová zvládla náročný úvodný gem druhého setu na podaní, v ktorom odvrátila hneď štyri brejkbaly a vedie 1:0 v druhom sete.

A-40
    Šramková vyhodila forhend a Siegemundová má opäť výhodu.

40-40
    Ale Siegemundová rozhodla výmenu krížnym bekhendom, ktorý Šramková už nevrátila a nevyužila ani túto šancu.

40-A
    Siegemundovej bekhend po čiare sa nezmestil do kurtu a Šramková má už štvrtý brejkbal!

40-40
    Siegemundová však poslala forhend do siete a gem pokračuje.

A-40
    Šramková na sieti nezakončila dobre rozohranú výmenu forhendom, naopak Siegemundová zahrala skvelý lob a slovenská tenistka nezvládla pokus o úder medzi nohami.

40-40
    Siegemundová prestrelila forhend a najdlhší gem v zápase pokračuje.

A-40
    Priamy bod pre Siegemundovú, ktorá má ďalšiu výhodu.

40-40
    Ale už tretiu príležitosť Šramková zahodila nepresným krížnym bekhendom.

40-A
    Šramková predviedla skvelé skrátenie, ktoré Siegemundová dobehla, ale nevrátila do kurtu a bude čeliť ďalšiemu brejkbalu!

40-40
    Ale následne Siegemundová zaznamenala prvú dvojchybu v zápase.

A-40
    Siegemundová výmenu zakončila rýchlym víťazným krížnym forhendom a má výhodu.

40-40
    Šramková si zobrala jastrabie oko, ale neuspela a Siegemundovej bekhend padol presne na základnú čiaru, takže ani druhú šancu nevyužila.

40-A
    Siegemundovej pokus o skrátenie opäť nevyšiel, takže Šramková má druhý brejkbal!

40-40
    Šramková si pripravila pozíciu na víťazný forhend na sieti.

A-40
    Priamy bod pre Siegemundovú, ktorá má výhodu.

40-40
    Šramková zahodila šancu nečisto trafeným bekhendom.

30-40
    Siegemundová zariskovala, ale jej druhý úder z forhendu po čiare bol tesne nepresný a Šramková má brejkbal!

30-30
    Priamy bod pre Siegemundovú.

15-30
    Siegemundovej pokus o skrátenie skončil v sieti.

15-15
    Následne však Šramková trafila víťazný forhend po čiare presne do rohu.

15-0
    Šramková vstupuje do druhého setu dlhým bekhendom.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Laura Siegemundová.

0:0

4:6
    Šramková zakončila prvý set priamym bodom, ktorý napokon vyhrala 6:4 napriek zlému vstupu do finále a priblížila sa k najväčšiemu titulu v kariére!

40-A
    Navyše Šramková zahrala tiež úspešný dropshot, ktorý jej priniesol prvý setbal!

40-40
    Priamy bod pre Šrámkovú, ktorým odvrátila brejkbal.

40-30
    Siegemundová v dôležitej výmene zahrala skvelý dropshot, ktorý Šramková už nevrátila a vybojovala si brejkbal!

30-30
    Ďalší pokus o prechod na sieť Siegemundovej nevyšiel, keďže pokazila forhendový volej.

30-15
    Siegemundová prešla na sieť a Šramková pod tlakom namierila forhend do siete.

15-15
    Šramková si neporadila s returnom Siegemundovej a poslala bekhend do siete.

0-15
    Šramková začína podanie na víťazstvo v prvom sete úspešným forhendovým drive volejom.

4:5

4:5

4:5
    Siegemundová potrestala krátky úder Šramkovej víťazným forhendom a znižuje na 4:5 v prvom sete.

40-30
    Šramková zabojovala a vrátila vydarené skrátenie Siegemundovej, následne zahrala presný bekhendový volej na sieti.

40-15
    Šramková sa pokúsila o rozhodnutie výmeny bekhendom po čiare, ale tesne minula.

30-15
    Siegemundová trafila druhé eso v zápase von z kurtu.

15-15

0-15
    Siegemundovej forhend po čiare nepadol do kurtu.

3:5
    Ale Šramková ju napravila priamym bodom a vedie 5:3 v prvom sete.

30-40
    Šramková prvý z nich zahodila už svojou štvrtou dvojchybou v zápase.

15-40
    Ale aj Siegemundová pomohla dlhým forhendom a Šramková má dva gembaly.

15-30
    Šramková trochu zbytočne rýchlo vyhodila forhend.

0-30
    Bekhendov return Siegemundovej letel za základnú čiaru.

0-15
    Šramková zakončila výmenu víťazným forhendom z druhého úderu.

3:4

3:4

3:4
    Šramková síce dobehla skrátenie Siegemundovej, ale nevrátila ho už cez sieť a nemecká tenistka znižuje na 3:4 v prvom sete.

40-30
    Aj ďalší krížny bekhend Siegemundovej zastavila sieť.

40-15
    Siegemundová namierila hneď druhý úder z bekhendu do siete.

40-0
    Priamy bod pre Siegemundovú, ktorá má šancu na čistú hru.

30-0
    Ani krížny bekhend Šramkovej neletel do kurtu.

15-0
    Šramkovej náročný forhend v pokľaku skončil ďaleko za základnou čiarou.

2:4
    Teraz si už Šramková po dobrom podaní vynútila bekhendovú chybu Siegemundovej a vedie 4:2 v prvom sete.

30-40
    Šramková si pripisuje už tretiu dvojchybu v zápase.

15-40
    Ale aj Šrámková trafila víťazný bekhend po čiare z druhého úderu a má dva gembaly.

15-30
    Siegemundová však odpovedá víťazným krížnym bekhendom z defenzívy.

0-30
    Šramková pridala aj víťazný forhendový drive volej.

0-15

2:3

2:3

2:3
    Následne si však Šramková počkala na dlhý slajzovaný forhend Siegemundovej, preto otočila z 0:2 a už vedie 3:2 s brejkom v prvom sete!

30-40
    Šramková zahodila prvú šancu, keď Siegemundová na sieti nezahrala presvedčivý forhendový volej, ale slovenská tenistka forhendové obhodenie prestrelila.

15-40
    Siegemundová bola neúspešná vo forhendovej prestrelke, keď jej posledný úder bol dlhý a Šramková má dva brejkbaly!

15-30
    Šramková dobrým bekhendovým returnom prinútila Siegemundovú vyhodiť forhend.

15-15
    Siegemundová trafila prvé eso v zápase na téčko.

0-15
    Siegemundová prestrelila forhend za základnú čiaru.

2:2
    Šramková si pripravila pozíciu na víťazný forhend po čiare a vyrovnáva na 2:2 v prvom sete.

15-40
    Šramkovej sa nevydaril slajzovaný bekhend, ktorý neprešiel cez sieť.

0-40
    Šramková zvládla bekhendový volej na sieti a Siegemundovej pokus o forhendové obhodenie nebol úspešný.

0-30
    Bekhendový return Siegemundovej skončil v sieti.

0-15

2:1

2:1

2:1
    Siegemundová nezvládla bekhendovú výmenu, keď posledný úder trafila do siete, takže Šramková si čistou hrou berie stratené podanie späť a znižuje na 1:2 v prvom sete!

0-40
    Šramková veľmi dobre vyhnala Siegemundovú a následne zahrala víťazný forhend do otvoreného kurtu, takže má hneď tri brejkbaly!

0-30
    Siegemundová opäť vyskúšala skrátenie, ale Šrámková bola tentokrát pri ňom včas a na sieti zakončila víťazným forhendom.

0-15
    Šrámková rozhodla výmenu útočným forhendom.

2:0
    Vzápätí Šramková zaznamenala aj druhú dvojchybu, takže teraz úplne zlyhala na podaní a darovala Siegemundovej brejk, ktorá vedie 2:0 v prvom sete!

40-30
    Šramková ihneď po podaní vyhodila krížny forhend a Siegemundová má prvý brejkbal v zápase!

30-30
    Šramková si komplikuje hru na podaní prvou dvojchybou v zápase.

15-30
    Tentokrát Šramkovej vyšiel útok do bekhendovej strany Siegemundovej, ktorú prinútila k chybe.

15-15
    Konečne Šramková vyhrala prvý bod v zápase, keď zakončila výmenu víťazným bekhendom do otvoreného kurtu.

15-0
    Siegemundová sa v tejto výmene ubránila, keďže Šramková poslala forhend do siete.

1:0
    Siegemundová zakončila útok víťazným forhendovým volejom a po čistej hre na podaní vedie 1:0 v prvom sete.

40-0
    Opäť len nepresný forhendový return Šramkovej.

30-0
    Siegemundová predviedla skvelý dropshot, ktorý Šramková už nedobehla.

15-0
    Zápas začína Šramková dlhým forhendovým returnom.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Siegemundová a Šramková sa už rozohrávajú na kurte, zápas na podaní začne nemecká tenistka.

Vitajte pri sledovaní finálového zápasu na turnaji v thajskom Hua Hine na tvrdom povrchu, v ktorom má Rebecca Šramková šancu na reparát po minulotýždňovej prehre vo finále turnaja v Monastire a má druhú šancu získať svoj prvý titul kategórie WTA v kariére. Proti nej sa postaví skúsená 36-ročná nemecká tenistka Laura Siegemundová, ktorá sa momentálne nachádza v rebríčku len o tri miesta vyššie ako Šramková na 99. priečke, ale počas kariéry vyhrala hneď dva turnaje kategórie WTA v Bastade a Stuttgarte, takže dnes má šancu pridať do zbierky tretí veľký titul. Pôjde vôbec o ich prvý vzájomný zápas a hneď vo veľkom finále, ktorý môže pre Šramkovú priniesť najväčší titul v kariére.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.