Bělorusko – Česko 0:3 (kon.)
Bělorusko
0:3 (0:1)
Česko
Středa 09.10.2024, 15:00 • Sportpark Kelsterbach (Kelsterbach) • Kvalifikace mistrovství Evropy do 17 let

Skončilo nám utkání kvalifikace na mistrovství Evropy do 17 let, ve kterém Česko potvrdilo roli favorita a úvodní zápas proti Bělorusku zvládlo. V prvním poločase se prosadil Novák, v druhém poločase přidal branku Střeska a Potměšil. Česko si tak připisuje do tabulky tři body, které bude chtít potvrdit v sobotu, soupeřem jim bude Andorra. (16:50:23)

90+3

90+3
    Škubala se tlačil do zakončení, brankář Běloruska ale včas zakročil.

90+3
    V samém závěru nastavení rohový kop pro Česko.

90+1
    Čerhejko v ofsajdovém postavení a jedna z posledních šancí Běloruska zůstává nevyužita.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    V posledních vteřinách řádné hrací doby to zkoušel Luckovič, jeho střela ale neměla úspěch.

89
    Utkání se dohrává, důležitý vstup do kvalifikace pro český výběr.

87
    Česko právě vstřelilo branku! Vypadá to, že je rozhodnuto! Za svou aktivitu si to dnes PETR POTMĚŠIL zasloužil, přidává třetí branku a uklidňuje naplno svůj tým! – 0:3.

85
    Další roh pro výběr Pavla Drska, ani tentokrát se ale skóre nemění. Bělorusko by rádo chtělo držet míč na druhé straně hřiště, vůbec se jim to ale nedaří.

84
    Zajímavý centr do vápna, Kovář se tlačil do zakončení, míč ale na branku nedostal.

83
    Čížek se dostal do zakončení, brankář Alexandrovič znovu pozorný a nepouští míč za svá záda, míč vyráží na rohový kop.

81
    Vstupujeme do závěrečné desetiminutovky dnešního utkání. Česko má náskok dvou branek a je blíže k zisku tří bodů.

78
    Střídání na straně Běloruska. Odchází Kolesnikovič, přichází Dračou.

77
    Šeremet v zakončení neuspěl a výběr Česka si může odpočinout.

76
    Střeska si počínal v souboji nedovoleně, Bělorusko bude zahrávat standartní situaci.

74
    Další střídání na straně Česka. Odchází Vaněk a Novák, přichází Syrovátka a Pech.

71
    Po centru Čížka se k zakončení dostal Křivánek, který mohl po pár minutách na hřišti vstřelit gól. Jeho zakončení se ale nevešlo mezi tři tyče.

70
    Česko nepolevuje v aktivitě, další rohový kop.

66
    Ke střídání se odhodlal i trenér Pavel Drsek. Odchází Krahula, přichází Křivánek.

66
    Dvojité střídání na straně Běloruska. Odchází Priemko a Molčan, přichází Luckovič a Vjarenič.

65
    Novák se dostal za obranu, bohužel pro jeho tým si ale nepohlídal ofsajdové postavení.

63
    Český výběr přidal pojišťovací branku a aktuálně může hrát ve větší pohodě. Připravují se další střídání a brzo uvidíme další změny.

60
    Česko právě vstřelilo branku! Po hodině hry přidává výběr Česka druhou branku! Úspěšným střelcem je PETR STŘESKA! – 0:2.

59
    Aktivní Potměšil se rozhodl zakončit a málem poslal svůj tým do dvoubrankového vedení, brankář Běloruska byl ale proti a se střelou si poradil.

57
    Sledujeme hluchou pasáž hry, ani jeden z týmů si nedokáže vypracovat ideální střeleckou pozici, oba brankáři jsou bez práce.

53
    Do zakončení se tlačil Topič, pravý obránce Česka ale nezamířil přesně.

52
    Zahrozit může i naše reprezentace, Čížek bude rozehrávat rohový kop.

49
    Po menším obléhání branky se dostal do zakončení nový hráč na trávníku Polujanau, jeho pokus ale mezi třemi tyčemi neskončil.

47
    Bělorusko začalo lépe, po několika vteřinách bude rozehrávat Zablockij rohový kop.

46
    Do druhého poločasu vstupují na hrací plochu noví hráči. Na straně Běloruska skončil Dehťarenko, místo něj si přichází zahrát Polujanau. Na straně Česka skončil Sochůrek, místo něj přichází Škubala.

46

Skončil první poločas kvalifikace na mistrovství Evropy do 17 let, ve kterém Česko dokázalo jednou skórovat a vede nad Běloruskem nejtěsnějším možným rozdílem. Naše reprezentace vstoupila do utkání lépe a hned ve čtvrté minutě se mohlo měnit skóre, Čížek ale neproměnil penaltu. O pár minut později už bylo veseleji, neboť se v zakončení nemýlil Novák. Poté už branka nepadla a zápas je tak stále otevřený.

45

45
    Těsně před skončením základní hrací doby v prvním poločase zakončoval Potměšil, brankář Alexandrovič ale vytahuje povedený zákrok.

45
    Rohový kop rozehrál Dehťarenko, k zakončení se dostal Žihimont, stoper Běloruska ale nebyl úspěšný.

44
    Rychlá akce i na druhé straně, ke střele se dostal Priemko, jeho střela je sražena na rohový kop.

43
    Rychlý protiútok Česka po ztrátě soupeře, do zakončení se dostal Krahula, který ale brankáře Alexandroviče neohrozil.

42
    Kapitán Česka musel znovu do rizika, Priemko si ale vybojoval faul na svou osobu. Bělorusko zůstává u míče a snaží se srovnat před koncem prvního poločasu.

38
    Akce na straně Česka, ke střele se dostal Novák, který ale druhou branku nepřidává. Útočník patřící Plzni netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

36
    Svěřenci Apanase měli k dispozici rohový kop, Zablockij poslal centr do vápna, ke střele se dostal Snapkau, jeho pokus ale na branku nepustili pozorní obránci.

35
    Blížíme se do poslední desetiminutovky prvního poločasu, český výběr po brance Nováka drží jednobrankové vedení. Bělorusko ale v posledních minutách vyrovnává hru.

32
    Zablockij poslal do vápna nepřesný centr a do protiútoku se hnal český výběr, na jehož konci byl Čížek, který ale v zakončení selhal.

31
    Kapitán Česka Kovář fauloval a nabízí tak soupeři standartní situaci.

28
    Krahula si v útočném snažení počínal nedovoleně a Bělorusko získává míč.

27
    Další žlutá karta na straně Běloruska, tentokrát ji vidí Sakuta. Střeska se dobře uvolnil, dále ho ale soupeř nepustil.

25
    Útočník Čerhejko je nachytán v ofsajdovém postavení a ani tento útok Běloruska nepřinese žádné větší nebezpečí.

24
    Zablockij poslal centr do vápna, útočného faulu se ale dopustil Sakuta a hráči Česka tak dostanou možnost rozehrávat od své branky.

23
    Vaněk se dopustil faulu na levé straně a Bělorusko začíná vystrkovat růžky.

22
    Další rychlá akce Běloruska, Priemko z pravé strany dokázal zahrozit, ani tento střelecký pokus ale nemířil do branky.

21
    Čížek rozehrál standartní situaci, obrana soupeře ale k zakončení naše hráče nepustila.

20
    První žlutou kartu utkání vidí hráč Běloruska Šeremet, který nedovoleně zastavil Krahulu.

19
    Česko nevyužilo nabídnutou příležitost a do útoku se tak dostali hráči Běloruska, kteří poprvé výrazněji zahrozili. Do zakončení se dostal Zablockij, prostor mezi třemi tyčemi ale minul.

18
    Za deštivého počasí jsme svědky dalšího faulu, který měl na svědomí Molčan. Český reprezentant Krahula bude rozehrávat standartní situaci.

15
    Máme za sebou prvních patnáct minut utkání. Brankář Lukáš Franc, který nastupuje za devatenáctku Sparty Praha, a odchytal v ní utkání Ligy mistrů proti Salzburku, zatím čeká na první zákrok.

12
    Vidíme klidnější pasáž hry, Potměšil je aktivní a nyní vybojoval standartní situaci pro svůj tým.

9
    Nyní dal o sobě vědět Sochůrek, který nedovoleně zastavil unikajícího protihráče. Bělorusko se snaží odpovědět.

8
    Česko právě vstřelilo branku! Tentokrát už to našemu výběru vyšlo a dostáváme se do vedení! Po nahrávce Čížka se prosazuje ADAM NOVÁK! – 0:1.

7
    Naše reprezentace zůstává aktivní. Znovu rozehrál rohový kop Čížek, k zakončení se dostal Potměšil, který ale brankáře nepřekonal.

4
    K penaltě se postavil Kryštof Čížek, šestnáctiletý středopolař ale nabízenou příležitost nevyužil!

4
    Potměšil faulovaný ve vápně soupeře a uvidíme penaltu pro Česko!

3
    Česko začalo lépe, ve třetí minutě bude Čížek zahrávat rohový kop.

1

Bělorusko: Alexandrovič – Snapkau, Žihimont, Šeremet, Kolesnikovič – Zablockij, Sakuta, Dehťarenko – Priemko, Molčan, Čerhejko
    Náhradníci: Šabunja – Polujanau, Vavriňuk, Dračou, Luckovič, Fežanka, Vjarenič, Nalivajka, Černjavskij
    Trenér: Valerij Apanas

Česko: Franc – Topič, Hruška, Kovář (K), Vaněk – Střeska, Čížek, Sochůrek – Novák, Potměšil, Krahula
    Náhradníci: Paar – Syrovátka, Škubala, Skokan, Jurásek, Křivánek, Pech, Capka, Zajac
    Trenér: Pavel Drsek

Rozhodčí: O'Sullivan (IRL) – O'Brien (IRL), Kimmeyer (GER).

Česká reprezentace v této sezóně odehrála dvě přátelské utkání. V Belgii s domácí sedmnáctkou prohrála 1:2, o dva dny později v Nizozemsku nestačila na domácí sedmnáctku poměrem 2:3.

Česko – Německo (Frankfurt)

Základní fáze kvalifikace o postup na evropský šampionát, který v roce 2025 pořádá Albánie, začíná ve středu. Český tým v základní fázi odehraje zápasy v Německu, kde postupně vyzve Bělorusko, Andorru a domácí výběr Německa. První dva týmy postoupí do tzv. Ligy A, která se odehraje na jaře příštího roku a sedm nejlepších celků se probojuje na závěrečný turnaj. Pořádající Albánie má místo na závěrečném turnaji jisté.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.