HC Lvi Břeclav mládež z.s. – Zlín B 4:1 (kon.) | Polsko U17 – Vsetín 4:3 (po pr.)
Polsko U17
4:3 (3:1, 0:2, 0:0 - 1:0)
VHK ROBE Vsetín
Neděle 20.10.2024, 14:30 • Vsetín, Zimní stadion Na Lapači • CCM liga dorostu • 7. kolo

Konec zápasu. (16:30:56)

60:35
    Tým Polsko U17 právě vstřelil branku!
    Prodloužení nemělo dlouhého trvání. Polský tým vytěžil z volného prostoru maximum, RADOSLAW KOT si najel na pravý kruh a střelou ke vzdálenější tyči rozhodl dnešní utkání. Valaši vytouženého obratu v tomto duelu nedosáhnou. Asistence: Aleksander Wanat, Dawid Borys.

60:12
    Jako první se kotouče chopilo Polsko. Borys je s kotoučem za vlastní brankou.

60:01

Šedesát minut základní hrací doby nerozhodlo. Ve třetí třetině měli více šancí Vsetínští, uvidíme, jak bude vypadat prodloužení.

60:00

59:36
    Olšák byl ze Vsetínských sám v útočném pásmu. Dokázal získat kotouč pro sebe a z levého kruhu vystřelit, zamířil vedle bližší tyče.

59:19
    Tyński z pravého kruhu pouze lehce nahodil na vsetískou branku. Matoušek posílá kotouč vyrážečkou do bezpečí.

58:54
    Hra je minutu před koncem třetí třetiny ve středním pásmu. Oba celky bojují o puk.

58:08
    Dubec s Kremerem kombinovali za vlastní brankou a čekali na prostřídání svých spoluhráčů. Při rozehrávce se ovšem kotouče chopili polští hráči a Kot z mezikruží vystřelil na Matouškovu vyrážečku. Vsetínský brankář zasahuje, hra je přerušena.

57:48
    Oba celky nyní spíše jen nahazují kotouč ze středního pásma na soupeřovu branku.

57:24
    Také Polsko dobře brání, nemá problém vyčkávat a po chybě Vsetína se velmi rychle přesunout do pásma.

56:31
    Nakoneczny prošel přes přesilu soupeře, ani tak se však nedostal do středu pásma a byl bránícími hráči nucen pohybovat se kolem mantinelu, případně v rohu kluziště. Vsetínští teď předvádí dobrou defenzivu.

56:03
    Poláci se dostali ke kombinaci, ale i jejich hra začíná být plná nepřesností.

55:34
    Hráči polské reprezentace se dokáží velmi rychle probojovat do pásma. Tam už se však o slovo hlásí Vsetínští, kteří soupeře drží v okolí mantinelu.

54:38
    Galant vybojoval kotouč u mantinelu ve svém obranném pásmu a vydal se společně s Walegou do přečíslení dva na jednoho. Z pravého křídla ovšem vůbec nevystřelil, protože jej bránící Řepka obral o puk.

53:59
    Polská ofenziva neměla dlouhého trvání. Na druhé straně se mohl stát hrdinou Bláha, který se po pravém křídle dostal až k levé tyči polské branky, odkud chtěl posla křižnou střelu do protějšího dolního rohu. Rydzoń zasáhl betonem a poradil si také s následnou střelou Kremera od modré čáry.

53:35
    Nyní už však Poláci útočnou modrou čáru překonali a usadili se v útočném pásmu. Začínají se svou kombinací.

53:17
    Polákům s rozehrávkou pomáhá i Rydzoń. Tyński se ale s kotoučem na holi přes střední pásmo nedostal.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 3. Tyński, 6. Lukaszewski (Nakoneczny), 12. Borys (Wanat, Kot), 61. Kot (Wanat, Borys) – 17. Fusek (Koňařík), 38. Fusek (Lorenc), 40. Dubec (Malý, Tomášik)

Polsko U17: Rydzoń (Plinta) – Światkowski, Wanat (C), Strojny, Gawrysiak, Lukaszewski, Kowalczyk (A) – Tyński, Szyszka, Kosmeda, Hudziak, Borys, Nakoneczny (A), Myszka, Domalewski, Galant, Walega, Kot.
    Trenér: Artur Slusarczyk

VHK ROBE Vsetín: Valášek (Matoušek) – Posád, Kremer, Řepka (A), Dubec, Spitzer, Koňařík, J. Šedlbauer – Duba, Malý (A), Vopatřil, Bláha, Tomášik, Fusek (C), Olšák, Man, Lorenc.
    Trenér: Michal Hložek

Rozhodčí: Jiři Škach — Tomáš Petr Marek, Pavel Tomeček