Neapol – Lecce 1:0 (kon.) | Bologna – AC Milán 0:0 (odl.) | Atalanta BC – Hellas 6:1 (kon.)
Atalanta Bergamo
6:1 (5:1)
Hellas Verona
Sobota 26.10.2024, 20:45 • Gewiss Stadium, Bergamo • Italská Serie A • 9. kolo

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou. (22:43:11)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 3:15.

Atalanta Bergamo potvrdila pozici nejlepší ofenzivy v soutěži a po šesti vstřelených brankách poráží Hellas jasně 6:1.
    Domácí do zápasu vstoupili dobře a hned v šesté minutě otevřeli skóre, když Marten de Roon z hrany šestnáctky prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O tři minuty později navíc zvýšil vedení Atalanty Mateo Retegui a když se v 15. minutě prosadil technicky i Charles De Ketelaere, vedli hráči z Bergama už 3:0. Asi kolem půlhodiny hry se navíc dvakrát v rozmezí pěti minut trefil Ademola Lookman a k dosavadním dvěma asistencím přidal i dvě branky. Za hosty už jen dokázal snížit v závěru poločasu pohlednou ranou Amin Sarr.
    I v druhém poločase byli domácí lepší a 58. minutě musel brankář Montipò lovit míč ze sítě pošesté, když se podruhé v utkání trefil Mateo Retegui a zapsal svou desátou branku v devíti duelech letošní Serie A. Od té doby se zápas spíše dohrával a Atalanta v poklidném závěru dokráčela k třem bodům a vysoké výhře 6:1.

90

90
    Hellas tak dohraje závěrečné sekundy v deseti, neboť hosté už vyčerpali všechna střídání a Sarr už nebude riskovat jakékoli zranění.

89
    Na hřišti teď zůstal sedět hostující útočník Sarr, hlavní sudí Feliciani mu hned přivolává ošetření. Nic hrozného to asi nebude, ale švédský útočník už toho má dnes dost.

88
    Zápas už se hlavně dohrává, o vítězi už je dávno rozhodnuto.

87
    Centr z rohu hřiště ale vyboxoval brankář Lorenzo Montipò a domácí Bellanova poté míč jen odevzdal do autu.

86
    Ruggeriho centr proletěl až k Bellanovovi, který vzápětí nepropálil Alidoua, ale získal pro Atalanta rohový kop.

85
    Palestra si znovu troufl na Tchatchouu, kterému ale vypomohl i obránce Magnani a ve spolupráci s ním odebrali Palestrovi míč.

84
    Daniel Silva ohrozil branku Atalanty, gólman Carnesecchi ale jeho ránu vyrazil do strany.

83
    Mario Pašalić byl obrán o míč Suslovem, který poté zamířil do brejku, ale v útoku neměl podporu a balon dlouho neudržel.

82
    I další souboj mezi Hienem a Alidouem vyzněl lépe pro švédského stopera z Bergama.

82
    Střídající Faride Alidou po odehrání balonu fauloval obránce Hiena, rozhodčí Feliciani hned přerušil hru.

81
    Marco Palestra má sice výrazně více sil než Tchatchoua, ale hostující obránce odvedl dobrou práci a mladíka Atalanty k míči nepustil.

79
    Střídání v týmu Hellas Verona:
    ze hřiště odchází Dailon Livramento, přichází Faride Alidou.

79
    Mario Pašalić vyslal přízemní ránu zpoza šestnáctky, která ale mířila jen doprostřed a gólman Montipò bez větších problémů zasáhl.

78
    Suslov zahnal Livramenta až do rohu, odkud sice hostující záložník odcentroval, ale jeho pobídku schoval do náruče brankář Atalanty.

77
    Střídání v týmu Atalanta Bergamo:
    ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Marco Palestra.

Matěj Skula

Branky: 6. de Roon (Lookman), 9. Retegui, 15. De Ketelaere (Lookman), 29. Lookman, 34. Lookman (Éderson), 58. Retegui (De Ketelaere) – 42. Sarr (Belahyane)

Karty:   17. Bradarić (VRN)

Atalanta Bergamo: Carnesecchi – Djimsiti, Hien, Kolašinac (77. Palestra) – Zappacosta (56. Bellanova), de Roon (C), Éderson (56. Pašalić), Ruggeri – De Ketelaere, Lookman (56. Samardžić) – Retegui (62. Zaniolo).
    Náhradníci: Patrício, Rossi – Tolói, Godfrey, Sulemana, Cuadrado, Comi, Steffanoni.

Trenér: Gian Piero Gasperini

Hellas Verona: Montipò – Magnani (C), Coppola (46. Daniliuc), Ghilardi – Tchatchoua, Serdar (67. Suslov), Belahyane, Bradarić (46. Lazović) – Livramento (79. Alidou), Kastanos (46. Silva) – Sarr.
    Náhradníci: Perilli, Magro – Ajayi, Cissé, Faraoni, Lambourde, Mosquera, Okou, Sishuba, Tengstedt.

Trenér: Paolo Zanetti

Rozhodčí: E. Feliciani – F. Bercigli, V. Di Gioia