Neapol – Lecce 1:0 (kon.) | Bologna – AC Milán 0:0 (odl.) | Atalanta BC – Hellas 6:1 (kon.)
Atalanta Bergamo
6:1 (5:1)
Hellas Verona
Sobota 26.10.2024, 20:45 • Gewiss Stadium, Bergamo • Italská Serie A • 9. kolo

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou. (22:43:11)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 3:15.

Atalanta Bergamo potvrdila pozici nejlepší ofenzivy v soutěži a po šesti vstřelených brankách poráží Hellas jasně 6:1.
    Domácí do zápasu vstoupili dobře a hned v šesté minutě otevřeli skóre, když Marten de Roon z hrany šestnáctky prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O tři minuty později navíc zvýšil vedení Atalanty Mateo Retegui a když se v 15. minutě prosadil technicky i Charles De Ketelaere, vedli hráči z Bergama už 3:0. Asi kolem půlhodiny hry se navíc dvakrát v rozmezí pěti minut trefil Ademola Lookman a k dosavadním dvěma asistencím přidal i dvě branky. Za hosty už jen dokázal snížit v závěru poločasu pohlednou ranou Amin Sarr.
    I v druhém poločase byli domácí lepší a 58. minutě musel brankář Montipò lovit míč ze sítě pošesté, když se podruhé v utkání trefil Mateo Retegui a zapsal svou desátou branku v devíti duelech letošní Serie A. Od té doby se zápas spíše dohrával a Atalanta v poklidném závěru dokráčela k třem bodům a vysoké výhře 6:1.

90

90
    Hellas tak dohraje závěrečné sekundy v deseti, neboť hosté už vyčerpali všechna střídání a Sarr už nebude riskovat jakékoli zranění.

89
    Na hřišti teď zůstal sedět hostující útočník Sarr, hlavní sudí Feliciani mu hned přivolává ošetření. Nic hrozného to asi nebude, ale švédský útočník už toho má dnes dost.

88
    Zápas už se hlavně dohrává, o vítězi už je dávno rozhodnuto.

87
    Centr z rohu hřiště ale vyboxoval brankář Lorenzo Montipò a domácí Bellanova poté míč jen odevzdal do autu.

86
    Ruggeriho centr proletěl až k Bellanovovi, který vzápětí nepropálil Alidoua, ale získal pro Atalanta rohový kop.

85
    Palestra si znovu troufl na Tchatchouu, kterému ale vypomohl i obránce Magnani a ve spolupráci s ním odebrali Palestrovi míč.

84
    Daniel Silva ohrozil branku Atalanty, gólman Carnesecchi ale jeho ránu vyrazil do strany.

83
    Mario Pašalić byl obrán o míč Suslovem, který poté zamířil do brejku, ale v útoku neměl podporu a balon dlouho neudržel.

82
    I další souboj mezi Hienem a Alidouem vyzněl lépe pro švédského stopera z Bergama.

82
    Střídající Faride Alidou po odehrání balonu fauloval obránce Hiena, rozhodčí Feliciani hned přerušil hru.

81
    Marco Palestra má sice výrazně více sil než Tchatchoua, ale hostující obránce odvedl dobrou práci a mladíka Atalanty k míči nepustil.

79
    Střídání v týmu Hellas Verona:
    ze hřiště odchází Dailon Livramento, přichází Faride Alidou.

79
    Mario Pašalić vyslal přízemní ránu zpoza šestnáctky, která ale mířila jen doprostřed a gólman Montipò bez větších problémů zasáhl.

78
    Suslov zahnal Livramenta až do rohu, odkud sice hostující záložník odcentroval, ale jeho pobídku schoval do náruče brankář Atalanty.

77
    Střídání v týmu Atalanta Bergamo:
    ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Marco Palestra.

76
    Charles De Ketelaere byl u míče později, než obránce Verony Giangiacomo Magnani.

75
    Ani další akce Hellasu nebyla úspěšná, neboť míč nakonec jen doskákal k brankáři Carnesecchimu.

74
    Reda Belahyane sice nevystřelil, po následném odrazu už sice pálil Amin Sarr, ale jeho rána nemířila mezi tři tyče.

73
    Tchatchoua poslal dobrý balon do vápna, který ještě sklepnul Lazović do prostoru, kde čekal Sarr, avšak švédský útočník balon nečekal a ten tak jen proskákal kolem něj.

72
    Suslov zezadu fauloval Kolašinace, slovenský záložník si poté ještě neodpustil pár komentářů na adresu bosenského obránce Atalanty a hlavní rozhodčí jej musel trochu zklidnit.

71
    Nepřesná nahrávka do útoku na Dailona Livramenta, odkopávat od své branky bude Marco Carnesecchi.

70
    Lazar Samardžić poslal míč přímo do vápna, ten ale odvrátila obrana Verony.

69
    Lazar Samardžić byl poslán nedovoleně na hrací plochu, hlavní rozhodčí Feliciani neváhal a hned nařídil hodně nebezpečnou standardku proti veronské svatyni.

68
    Přihrávka Seada Kolašinace na De Ketelaereho neprošla, do brejku mohli zase hosté, ale Sarr byl dobře ubráněn Hienem.

67
    ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Tomáš Suslov.

66
    Hostující trenér Zanetti mezitím chystá další střídání, u postranní lajny už je nachystán Tomáš Suslov.

65
    De Ketelaere chtěl posunout míč patičkou za sebe na Ruggeriho, ale jeho úmysl přečetl Tchatchoua a alespoň na chvíli přerušil útok Atalanty.

64
    Raoul Bellanova nepustil za svá záda Lazovićův pas na nabíhajícího Sarra.

63
    Reda Belahyane si dobře narazil balon s Sarrem, ale vzápětí neprošel kolem obránce Djimsitiho.

62
    ze hřiště odchází další dvougólový střelec Mateo Retegui, přichází Nicolò Zaniolo.

61
    Retegui svedl další souboj s obráncem Magnanim, italský útočník ale byl v těžké pozici a balon získal stoper Verony.

60
    Samardžić posunul míč za obranu Hellasu, kde byl osamocený Charles De Ketelaere, ten byl ale vychytán hostujícím brankářem a chvíli nato mu byl stejně odmáván ofsajd.
    58. Mateo RETEGUI - 6:1

58
    Atalanta právě vstřelila branku!
    Hezká fotbalová akce a je to 6:1. Charles De Ketelaere udržel na svých zádech Ghilardiho a pravý moment nahrál za obranu MATEU RETEGUIMU, který se zjevil sám před brankářem Montipem a tváří v tvář hostujícímu gólmanovi nezaváhal. Asistence: Charles De Ketelaere.

58
    Zákrok na Sarra u hlavního sudího prošel, následně se sice dostal k míči Tchatchoua, ale byl čistě odzbrojen.

58
    Kolašinacova přihrávka mířila jen na kopačku Belahyaneho, po chvíli může hrát i hostující celek.

57
    Střídající Lazar Samardžić se chtěl hned probíjet do útoku, ale na Serdara si nepřišel.

56
    ze hřiště odchází Éderson, přichází Mario Pašalić,
    ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Lazar Samardžić,
    ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Raoul Bellanova.

55
    Svěřenci kouče Gasperiniho vzápětí ještě kopali roh, ten ale obrana Hellasu dokázala odvrátit.

54
    Po kombinaci de Roona s Lookmanem zaútočil druhý jmenovaný na hattrick, jeho tečovaná rána ale skončila na břevně.

53
    Bergamo teď nikam nespěchá a spíš v poklidu drží balon u svých kopaček.

52
    Nigerijec Lookman si sice předkopnul míč daleko před sebe, ale obránce Magnani měl lepší startovní pozici a u balonu byl dříve.

51
    Mateo Retegui nevrátil míč Lookmanovi a k balonu se dostali hosté, v útočné akci navíc po zákroku Ruggeriho mohou pokračovat.

50
    Darko Lazović z levé strany nedokázal odcentrovat, ale ani útok soupeře teď netrval dlouho.

49
    Lookman chtěl posunout míč na Ruggeriho, tuto myšlenku ale přečetl střídající obránce Verony Daniliuc a italského fotbalistu k hracímu předmětu nepustil.

48
    Éderson až dlouho váhal, komu přihraje, a než se stihl rozhodnout, přiběhl zezadu Sarr a balon mu odebral.

47
    Jackson Tchatchoua vyslal dobrý centr na Livramenta, který ale míč jen líznul a gólman Carnesecchi nemusel zasahovat.

46
    Oba týmy už si v druhé půli vyměnily úvodní pozdravy, teď jsou u balonu hosté a snaží se najít nějakou tu cestičku do obrany soupeře.

46
    ze hřiště odchází Diego Coppola, přichází Flavius Daniliuc,
    ze hřiště odchází Domagoj Bradarić, přichází Darko Lazović,
    ze hřiště odchází Grigoris Kastanos, přichází Daniel Silva.

46

Po první půli vede Atalanta Bergamo nad Veronou jasně 5:1 a směřuje za třemi body.
    Domácí od začátku diktovali tempo, hned v šesté minutě navíc prostřelil Montipa v brance Hellasu kapitán de Roon. Na toho navázal o tři minuty později nejlepší střelec celé Serie A Retegui a v 15. minutě to bylo už 3:0, když ránu De Ketelaereho zastavila až třepotající se síť. Do konce prvního poločasu je ještě dvakrát trefil Ademola Lookman a i když v závěru snížil hostující Amin Sarr, odnese si Atalanta do druhé části hry pohodlný náskok.

45+2

45+1
    Mateo Retegui chtěl ještě na konci první půlen vstřelit šestou branku svého týmu, ale z úhlu trefil pouze boční síť.

45+1
    Ademola Lookman byl tentokrát dobře zastaven Serdarem, který ale směrem do útoku neměl podporu a o balon rychle přišel.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.

44
    Atalanta teď drží balon u svých kopaček a vypadá to, že už nikam spěchat nebude.
    42. Amin SARR - 5:1

42
    Hellas Verona právě vstřelila branku!
    Hosté z Verony na konci poločasu snižují na 1:5. Reda Belahyane potáhnul balon středem hřiště a posunul míč na AMINA SARRA, který do míče prásknul levačkou a jeho nádherná rána skončila v levém horním růžku. Brankář Carnesecchi byl bez šance na zákrok. Asistence: Reda Belahyane.

40
    Mateo Retegui byl ve středu hřiště jasně faulován Serdarem, hlavní sudí Feliciani ale protentokrát nechal karty schované.

39
    Dlouhý nákop od obrany směřoval na Livramenta, který byl ale dobře ubráněn defenzivou Atalanty.

38
    Na trávníku teď zůstal ležet po nějaká tom zákroku Éderson, ale vypadá to, že bude moci pokračovat ve hře.

37
    Dailon Livramento chtěl odcentrovat do šestnáctky, ale jeho pobídku odvrátil navrátivší de Roon.

36
    Hráči Hellasu zatím s výjimkou Sarrovy rány nic nepředvedli a i tentokrát nechávají domácí kombinovat.

35
    Na druhé straně musel snad poprvé do akce brankář Marco Carnesecchi, který se ale vytáhl proti ráně Sarra.
    34. Ademola LOOKMAN - 5:0

34
    Ještě neskončila ani první půle a hosté jsou „na ručník“. Retegui nahrál do kraje Édersonovi, jehož následný pas do šestnáctky pustil De Ketelaere až k ADEMOLOVI LOOKMANOVI, který zblízka neměl problém s dorážkou do poloprázdné branky – 5:0. Asistence: Éderson.

33
    De Roonův nákop sklepnul Retegui k Kolašinacovi, ten ale zakončit nedokázal. Poté se sice balon odrazil k Reteguimu, ten ale z voleje mířil výrazně nad branku.

32
    Zákrok na hostujícího Livramenta u sudího Felicianiho prošel, hrají zase fotbalisté z Bergama.

31
    Po ubráněném rohu zamířili domácí hráči do brejku, tentokrát ale Montipò do akce nemusel.

30
    Vzápětí získal hostující Hellas snad první rohový kop v zápase, ten ale nedokázal využít.
    29. Ademola LOOKMAN - 4:0

29
    V 28. minutě zvyšuje Atalanta už na 4:0 a hosté si začínají koledovat o debakl. ADEMOLA LOOKMAN přidává k dvěma asistencím i vstřelenou branku, když si míč povedl po levé straně a jeho následná přízemní rána na přední tyč překvapila Montipa – 4:0.

27
    A o chvíli později se bude celá situace po zákroku Ruggeriho opakovat.

26
    Na chvíli si teď bude moci odpočinout i hostující obrana, neboť Verona získala aut u středové lajny.

25
    Z rohového kopu už se poté hráči Atalanty neprosadili, ale netrvalo to dlouho a jsou zpátky u míče.

24
    Mateo Retegui si naběhnul na centr z levé strany a usměrnil jej na branku, gólman Lorenzo Montipò ale dokázal míč vyrazit na roh.

22
    Je za námi něco přes dvacet minut utkání a s trochou nadsázky můžeme klidně konstatovat, že dnešní zápas je už rozhodnut.

19
    Hra se teď trochu uklidnila a chvílemi hraje s balonem i hostující Hellas.

17
    První žlutou kartu utkání obdržel hostující obránce Domagoj Bradarić, který byl za faul na protihráče ihned potrestán.

16
    Atalanta o chvíli později kopala také roh, ten ale zůstal nevyužit.
    15. Charles De Ketelaere - 3:0

15
    Domácím hráčům dnes vychází skoro všechno, na co sáhnou. CHARLES DE KETELAERE dostal přihrávku do pravé strany, naznačil obránci kličku a nachystal si míč na střelu, která zamířila přesně do vzdálenějšího horního rohu branky, kam se Montipò nemohl natáhnout – 3:0. Asistence: Ademola Lookman.

14
    Éderson oslovil za obranou naběhnutého Lookmana, jehož zakončení ale vyrazil brankář Montipò.

13
    Atalanta stále nemá dost. Davide Zappacosta z prvního doteku odcentroval přímo na hlavu Reteguiho, kterému se ale hlavička nepovedla a brankář Hellasu do akce nemusel.

12
    Akci fotbalistů z Verony zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího signalizující ofsajd.

11
    Z rohového kopu se ale Bergamo neprosadilo a další akci ukončuje zásah Lorenza Montipa.

10
    Lookman efektně prodloužil míč za sebe na Lookmana, ten ještě hledal před brankou Reteguiho, ale před domácím útočníkem odvrátil balon na roh jeden z obránců Verony.
    9. Mateo RETEGUI - 2:0

9
    Skvělý vstup domácích do zápasu a po devíti minutách vedou už 2:0! Znovu v tom měl prsty Ademola Lookman, který si narazil balon a poté vystřelil, jeho rána byla sražena ideálně proti noze MATEA RETEGUIHO, proti jehož přesnému pokusu k levé tyči se brankář Montipò natahoval marně – 2:0.

8
    Po inkasovaném gólu se dopředu vrhli i hráči Verony, Tchatchoua se sice před Kolašinacem k míči nedostal, ale následně brankář Atalanty Carnesecchi balon jen odevzdal hostům.
    6. Marten de Roon - 1:0

6
    Netrvalo to dlouho a favorit dnešního zápasu jde do vedení. Ademola Lookman potáhnul míč až do šestnáctky a nahrál na hranu pokutového území MARTENU DE ROONOVI, který akci podpořil z druhé vlny a zcela osamocen propálil brankáře Montipa – 1:0. Asistence: Ademola Lookman.

5
    Éderson měl dobrou myšlenku a pokusil se ji zrealizovat, ale jeho pas na Ruggeriho byl hodně nepřesný a míč doskákal až za brankovou čáru.

4
    Dobrou kombinaci domácích hráčů přerušil až hostující Domagoj Bradarić. Verona se poté pokusila o rozehrávku, ale brankář Montipò odkopnul balon jen do autu.

3
    Standardku rozehrála Atalanta nakrátko, po kombinaci si míč na střelu nachystal jeden z domácích hráčů, ale svůj pokus poslal vysoko nad branku.

2
    Charles De Ketelaere byl u pravé postranní lajny nešetrně poslán na trávník, hlavní sudí Feliciani nařídil standardku proti brance Hellasu.

1
    Tchatchoua nadvakrát přihrál dopředu, kde svedl souboj Sarr s domácím obráncem Hienem, který ale skončil lépe pro švédského stopera.

1
    Jako první se míče dotknul hostující útočník Sarr a zahájil tak dnešní utkání devátého kola Serie A.

1

Hlavní rozhodčí dnešního zápasu Ermanno Feliciani a jeho asistenti právě přivádějí hráče obou týmů na hrací plochu.

Atalanta Bergamo: Carnesecchi – Djimsiti, Hien, Kolašinac – Zappacosta, de Roon (C), Éderson, Ruggeri – De Ketelaere, Lookman – Retegui.
    Náhradníci: Patrício, Rossi – Tolói, Godfrey, Sulemana, Cuadrado, Zaniolo, Bellanova, Samardžić, Palestra, Comi, Pašalić, Steffanoni.
    Trenér: Gian Piero Gasperini

Hellas Verona: Montipò – Magnani (C), Coppola, Ghilardi – Tchatchoua, Serdar, Belahyane, Bradarić – Livramento, Kastanos – Sarr.
    Náhradníci: Perilli, Magro – Ajayi, Alidou, Cissé, Daniliuc, Faraoni, Lambourde, Lazović, Mosquera, Okou, Silva, Sishuba, Suslov, Tengstedt.
    Trenér: Paolo Zanetti

Rozhodčí: E. Feliciani – F. Bercigli, V. Di Gioia.

Delegace
    Hlavním rozhodčím dnešního zápasu byl zvolen italský sudí Ermanno Feliciani, kterému na čarách budou asistovat jeho krajané Filippo Bercligli a Vittorio Di Gioia. Roli čtvrtého arbitra bude plnit Livio Marinelli.

Fotbalový celek z regionu Benátsko, který také najdeme v severnější části Itálie, zatím odehrál v letošním ročníku osm zápasů. Tři z toho zvládnul vítězně, zbylých pět duelů ale ztratil a se ziskem devíti bodů se nachází na třináctém místě v tabulce. Nejlepšími střelci týmu je duo útočníků Daniel Mosquera – Casper Tengstedt, kteří se zatím střídají na hrotu útoku a oba si již připsali do statistik tři góly.
    V posledním utkání nastoupili fotbalisté Hellasu na domácí půdě proti hostům z Monzy. Svěřenci trenéra Zanettiho sice byli považováni za favorita, ale hned v deváté všechny předpoklady vyvrátil hostující Dany Mota a otevřel skóre. Hellas sice byl po inkasované brance lepším týmem, ale gólově se neprosadil a naopak na druhé straně navýšil vedení Monzy znovu Mota. V 79. minutě navíc střídající Alessandro Bianco překonal brankáře Montipa potřetí a protože domácí hráči už odpovědět nedokázali, připsala si Verona pátou porážku v sezoně, tentokrát proti Monze 0:3.

Fotbalový klub ze severoitalského regionu Lombardie se po osmi odehraných kolech nachází na šesté příčce se ziskem 13 bodů. Atalanta se zatím trápí spíše do obrany, neboť v osmi duelech obdržela třináct gólů a i přes nejlepší ofenzivu soutěže zůstává s odstupem za vedoucími místy. Nejlepším střelcem týmu a zároveň celé soutěže je italský útočník Mateo Retegui, který zatím po svém přestupu z Janova září a s osmi brankami je na to lépe než třeba ostřílení útočníci Thuram či Pulišić.
    V posledním kole se celek z Bergama vydal na půdu nováčka z Benátek. A na první branku nemuseli diváci čekat příliš dlouho, neboť hned v sedmé minutě zužitkoval přihrávku Reteguiho Mario Pašalić a bylo to 1:0. Zkraje druhého poločasu navíc navýšil hostující vedení samotný Retegui a lobem přes gólmana Benátek vstřelil svou osmou branku v ročníku. Závěr utkání si poté svěřenci kouče Gasperiniho pohlídali a kromě výhry 2:0 si přišli i teprve druhé čisté konto v letošní sezoně Serie A.

Příjemný fotbalový večer všem fotbalovým fanouškům. V rámci devátého kola italské Serie A přijede na Gewiss Stadium, kde hraje své domácí zápasy Atalanta Bergamo, fotbalový klub Hellas Verona. Utkání startuje v 20:45 a k jeho sledování jste všichni srdečně zváni. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Matěj Skula

Branky: 6. de Roon (Lookman), 9. Retegui, 15. De Ketelaere (Lookman), 29. Lookman, 34. Lookman (Éderson), 58. Retegui (De Ketelaere) – 42. Sarr (Belahyane)

Karty:   17. Bradarić (VRN)

Atalanta Bergamo: Carnesecchi – Djimsiti, Hien, Kolašinac (77. Palestra) – Zappacosta (56. Bellanova), de Roon (C), Éderson (56. Pašalić), Ruggeri – De Ketelaere, Lookman (56. Samardžić) – Retegui (62. Zaniolo).
    Náhradníci: Patrício, Rossi – Tolói, Godfrey, Sulemana, Cuadrado, Comi, Steffanoni.

Hellas Verona: Montipò – Magnani (C), Coppola (46. Daniliuc), Ghilardi – Tchatchoua, Serdar (67. Suslov), Belahyane, Bradarić (46. Lazović) – Livramento (79. Alidou), Kastanos (46. Silva) – Sarr.
    Náhradníci: Perilli, Magro – Ajayi, Cissé, Faraoni, Lambourde, Mosquera, Okou, Sishuba, Tengstedt.

Rozhodčí: E. Feliciani – F. Bercigli, V. Di Gioia