Obří slalom mužů, 1. kolo, Sölden Vítěz: A. Steen Olsen (NOR) (kon.) | Obří slalom mužů, 2. kolo, Sölden Vítěz: A. Steen Olsen (NOR) (kon.)
Obří slalom mužů, 2. kolo, Sölden

Vítěz: A. Steen Olsen (NOR)

Neděle 27.10.2024, 13:00Sjezdové lyžování

Další závody Světového poháru se pojedou 16. a 17. listopadu ve finském Levi. Muži i ženy budou závodit v klasickém slalomu, stejně jako o týden později v rakouském Gurglu. Rychlostní disciplíny započnou až na začátku prosince. (14:10:02)

10. Luca De Aliprandini (ITA) 26 b

Norové si první závod sezony 2024/25 totálně podmanili. Vítězství vybojoval Alexander Steen Olsen, který vyhrál svůj druhý závod Světového poháru v kariéře. Druhý skončil Henrik Kristoffersen se ztrátou 65 setin a třetí o setinku za ním Atle Lie McGrath.

Skvělý návrat po roční absenci hlásí Lucas Pinheiro Braathen, který před minulou sezonou ukončil kariéru a letos se vrátil, avšak ne v barvách Norska, ale jako reprezentant Brazílie. Vybojoval senzační čtvrté místo!

Po pěti a půl letech se vrátil legendární Marcel Hirscher, avšak nikoliv v dresu Rakouska, ale jako reprezentant Nizozemska, aby neubíral kvótu pro své krajany (Braathen reprezentuje Brazílii naopak kvůli nespokojenosti s poměry v norské reprezentaci). A v pětatřiceti letech slaví velmi dobrý comebach, obsadil 23. místo a bodoval.

1
    Alexander Steen Olsen sice udělal na svahu jednu výraznější chybu, ale dokázal ji velmi rychle napravit a norský reprezentant svůj náskok na Kristoffersena dokonce dál navyšoval až na 65 setin sekundy, o které vítězí v prvním obřím slalomu sezony!

2
    Chorvat musel jít ostře do oblouku a už se mu nepovedlo ve velké rychlosti převážit na druhou stranu. Do dalšího oblouku se nevešel, trefil branku a po břiše a boku projel několik desítek metrů až k síti.

2
    Filip Zubčič své druhé místo z prvního kola neobhájí! Ve střední pasáži nepříjemně padá, přišel o lyži a ještě skončil v ochranné síti.

3
    Zkušený Nor Henrik Kristoffersen předvedl spíše průměrnou jízdu v rámci druhého kola, ve kterém má až čtrnáctý čas. Přesto mu to ale stačí k tomu, aby svého týmového parťáka porazil o jednu jedinou setinku sekundy!

4
    Švýcar Thomas Tumler na svahu hodně chyboval a platí za to tvrdou daň. Místo boje o bednu se propadá až na dvanácté místo.

5
    Braathen přiběhl do cílového prostoru, McGratha objal a políbil na tvář, pln radosti z vlastního výkonu i z výkonu kamaráda, který je od této sezony vlastně soupeřem z jiné reprezentace. Ale na to se tak úplně nehraje.

5
    Nor Atle Lie McGrath měl na startu náskok už 1,18 sekundy. Jeho náskok každým dalším mezičasem klesal, ale nakonec je to právě on, kdo svého bývalého reprezentačního kolegu Braathena posílá pryč z prvního místa. Poráží ho o 24 setin!

6
    Žan Kranjec to v Söldenu moc dobře zná, už třikrát tu byl na bedně. Celkem byl na stupních v obřím slalomu čtrnáctkrát, dnes ale sbírku nerozšíří. Náskok rovné sekundy z prvního kola se rozplynul už v horní polovině trati, a byť v závěru chytil rytmus, propadá se na třetí místo se ztrátou 36 setin.

7
    Raphael Haaser měl na startu k dobru hned 97 setin a držel se v zelených číslech na všech mezičasech, byť náskok významně klesal. Horší nájezd do rovinatější pasáže způsobil ztrátu rychlosti a Haaser také neuspěl! Propadá se na třetí místo za Braathena a Vinatzera.

8
    Lucovi De Aliprandinimu nestačilo ani 92 setin náskoku na startu. Naopak, po několika chybách nabral manko 66 setin a je až pátý. Zlobí se na sebe, je si vědom svých chyb.

9
    Ani River Radamus nedokázal sesadit z čela Lucas Pinheira Braathena, který si polepšil už o deset příček! Američan se ztrátou 72 setin bere průběžné páté místo.