Brest – Real Madrid 0:3 (kon.) | Dinamo Záhřeb – AC Milán 2:1 (kon.) | Dortmund – Šachtar 3:1 (kon.)
Girona – Arsenal 1:2 (kon.) | Inter – Monaco 3:0 (kon.) | Juventus – Benfica 0:2 (kon.)
Leverkusen – Sparta 2:0 (kon.) | Lille – Feyenoord 6:1 (kon.) | Manchester City – Club Bruggy 3:1 (kon.)
Eindhoven – Liverpool 3:2 (kon.) | Salzburg – Atlético 1:4 (kon.) | Sporting – Bologna 1:1 (kon.)
Sturm Graz – RB Lipsko 1:0 (kon.) | Stuttgart – PSG 1:4 (kon.) | Young Boys – CZ Bělehrad 0:1 (kon.)
Aston Villa – Celtic 4:2 (kon.) | Barcelona – Atalanta BC 2:2 (kon.) | Bayern – Slovan Bratislava 3:1 (kon.)
konec
Manchester City
3:1 (0:1)
Club Bruggy KV
Středa 29.01.2025, 21:00 • Etihad Stadium, Manchester • Liga mistrů • 8. kolo
Předzápasové kurzy
     
    Je hotovo, Dinamo Záhřeb ani Stuttgart již ve svých zápasech zázračnou gólovou smršť nepředvedli a Club Bruggy KV se tak se štěstím, ale zároveň nepochybně zaslouženě, dokázal protáhnout z poslední postupové příčky do prvního kola playoff! Jeho soupeřem v něm bude Atalanta Bergamo, která dnes remizovala 2:2 s Barcelonou anebo Borussia Dortmund, která předčila Šachtar Doněck, o tom rozhodne los. Na 22. Manchester City pak čeká bitva gigantů buď proti Realu Madrid nebo proti Bayernu!

    To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem fanouškům té nejlepší evropské kopané! (23:00:15)
     
    Držení míče: 74 % : 26 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 2:3.
     
    Aktuální tabulka by proti Manchesteru City postavila hned v prvním kole play off Real Madrid, to by bylo nepochybně extrémně zajímavé. Bruggy jakožto posledního postupujícího by pak měl čekat devátý celek, tedy Atalanta Bergamo.
     
    Je hotovo, Manchester City se ve druhém poločase dokázal nastartovat a dvěma brankami z prvních dvou střel na branku otočit duel, který následně v 77. minutě definitivně rozhodl Savinha. Na oficiální potvrzení postupujících si ještě chvíli počkáme, naše utkání skončilo jako vůbec první z celého kola, zdá se již nicméně být zcela jistým, že postoupí Manchester City i Bruggy.

    Hosté dnes předvedli houževnatý výkon a superfavoritovi řádně zatápěli, kvalita hvězdných Citizens, jejichž největší hvězda Haaland má výrazně větší tržní hodnotu než celý tým Brugg, však nakonec převážila. Hned dvě asistence si dnes na své konto připsal John Stones, na druhé straně předvedl výtečný defenzivní výkon Brandon Mechele, který mimo jiné dokázal vykopnout míč z brankové čáry.
     
    90+1
    Konec zápasu.
     
    90+1
    Zpoza vápna ještě zkusil štěstí Foden, Mignolet byl však připraven a rozlučkovou ránu lapil.
     
    90+1
    Ještě před závěrečným hvizdem sledujeme obětí a úsměvy obou hlavních koučů, dnešní zápas končí k všeobecné spokojenosti jeho aktérů.
     
    90
    Hlavní rozhodčí nastavuje jedinou minutu, nikdo již nemá zájem tento již rozhodnutý zápas protahovat.
     
    88
    Stále sledujeme pouze taktické vyčkávání na konec zápasu, oba týmy jsou spokojené s těsným postupem a nehodlají nic riskovat.
     
    85
    Manchester stále drží balón, nic zajímavějšího se bohužel neděje.
     
    84
    Stále čerstvý Savinho se dokázal uvolnit a z levé strany se procpal až do vápna, jeho pokus o křižný pas se však potkal s nezájmem spoluhráčů.
     
    83
    Zápas se nyní dohrává v extrémně pomalém tempu, domácí fotbalisté již pouze stojí vedle míče.
     
    82
    Světlemodří kombinují na vlastní polovině a nyní již drží otěže zápasu pevně ve svých rukách.
     
    81
    Střídání v týmu Manchester City:
    ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Rico Lewis.
     
    80
    Tak pozor, změna, Sportingu se právě podařilo vyrovnat a o jednu pozici Bruggy odsouvá, pokud se gólový rozdíl mezi Bruggami a Záhřebem nezmění v posledních 10 minutách o tři góly, Belgičanům postup neunikne.
     
    80
    Bruggy jsou v průběžné tabulce stále na postupové 23. pozici, Manchester City je aktuálně o jedinou pozici výše. Stuttgart prohrává s PSG již 4:0 a je tak prakticky jisté, že Belgičanům postup neunikne.
    Hotel VŠE

    Tadeáš Rulf

    Branky: 53. Kovačić (Stones), 62. Ordóñez (Gvardiol) (vla.), 77. Savinho (Stones) – 45. Onyedika (Jutglà)

    Karty:   55. trenér Guardiola (MAC)


    Držení míče: 74 % : 26 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 2:3.
    Manchester City: Ederson – Nunes, Stones, Akanji, Gvardiol – Kovačić – B. Silva, Gündoğan (46. Savinho), De Bruyne (C) (81. Lewis), Foden – Haaland.
    Náhradníci: Ortega, Carson – Grealish, Wright, Alleyne, O'Reilly, McAtee.

    Trenér: Pep Guardiola

    Club Bruggy KV: Mignolet – Seys, Ordóñez, Mechele, De Cuyper – Onyedika, Jashari – Talbi (70. Skóraś), Vanaken (C), Tzolis (70. Vetlesen) – Jutglà (70. Vermant).
    Náhradníci: van den Heuvel, Jackers – Romero, Nilsson, Nielsen, Siquet, Spileers, Sabbe.

    Trenér: Nicky Hayen

    Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Prieto – Soto Grado (ESP)