Slavia – Jablonec 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Brno 0:0 (kon.) | Liberec – Pardubice 1:1 (kon.)
Zlín – Ostrava 1:1 (kon.)
FC Slovan Liberec
1:1 (1:0)
FK Pardubice
Neděle 29.01.2023, 15:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 17. kolo

V utkání prvního jarního kola mezi domácím Slovanem Liberec a hostujícími Pardubicemi jsme nakonec viděli dvě branky, po jedné na každé straně. Ve vyrovnaném utkání šli do vedení ve 40. minutě domácí. To když hlavičkoval Prebsl po rohovém kopu, Červ vracel míč do malého vápna a nová posila Liberce Victor Olatunji vstřelila první branku v prvním utkání. Severočeši ale vstoupili nešťastně do druhého poločasu. Konkrétně to byl Dominik Plechatý, který při snaze odkopnout míč po rohovém kopu Janoška srazil herní artikl za bezmocného Vliegena. Další velké šance ve druhém poločase k vidění nebyly. Utkání tak skončilo remízou 1:1. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního dne. (17:04:07)

90+4
    Je to tak, zápas končí.

90+3
    Byl z toho ale protiútok Pardubic a nepřesná střela Limy, která nejspíš orámuje toto utkání.

90+3
    Liberečtí ještě budou zahrávat jednu standardní situaci.

90+2
    Pardubický Samuel Šimek dostává žlutou kartu za oplácení v souboji.

90+1
    V první ze tří nastavených minut se dostal k odraženému míči Mohamed Doumbia. Ani on ale nedostal svůj pokus mezi tři tyče.

90
    V závěru vybojoval Fukala pro domácí Liberec ještě jeden roh.

90
    Také na druhé straně končí míč až v zámezí.

89
    Dlouhý balon za obranu nezískal ani Rabušic, ani právě nastoupivší Mészáros.

88
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Karol Mészáros.

87
    Střídání v týmu FK Pardubice:
    ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Samuel Šimek.

86
    Vzápětí napřáhl Janošek ke střele. Bránu domácích ale minul.

85
    Dominik Janošek hledal ve vápně Brazilce Limu. Před pardubickým hráčem zasáhl Plechatý.

83
    Tomáš Vlček s klidem hrudí zahrál balon na svého brankáře.

82
    Kostka fauloval při napadání domácího Frýdka.

80
    Momentálně sledujeme pasáž zápasu, kdy se hraje převážně mezi vápny bez náznaků šancí.

78
    Liberec se snaží proniknout do zatažené pardubické obrany.

76
    Ladislav Krobot vybojoval míč a obešel svého strážce, poslal míč do kapsy mezi Vliegena a obranu a škoda pro Pardubice, že skluzujícímu Tischlerovi chyběl k lepšímu zakončení krok.