Brno – Zlín 1:1 (kon.) | Pardubice – Ostrava 1:1 (kon.) | Hr. Králové – Jablonec 1:4 (kon.)
Plzeň – Olomouc 1:1 (kon.) | Sparta – Teplice 4:1 (kon.)
FK Pardubice
1:1 (1:1)
FC Baník Ostrava
Sobota 04.03.2023, 15:00 • CFIG Arena • FORTUNA:LIGA • 22. kolo

Z Pardubic se loučím a přeji hezký zbytek víkendu. (17:01:04)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:20.

Po skončení zápasu ještě museli rozhodčí řešit několik šarvátek a hádek. Na hřišti plály emoce a jeden z funkcionářů Baníku dokonce inkasoval od rozhodčího červenou kartu. Závěr duelu tedy provázely ještě mírné problémy, ale na výsledku 1:1 už to nic nemění. Jen asi klubová pokladna Baníku a možná i Pardubic bude o něco chudší. To už bude práce disciplinárky.

Byl to ostravsky fyzioterapeut Radek Havala a cituji ze zápisu: Červená karta, hrubé nesportovní chování, po skončení utkání vstoupil na hrací plochu cca 20m a prudce vrazil do brankáře domácích.

Je hotovo. Druhý poločas celou dobu směřoval k tomu, že se budou body dělit. Mnoho zajímavých akcí k vidění nebylo, Pardubice byly sice o něco lepší, svou mírnou převahu ale nedokázaly přetavit v důležité vedení. První poločas nabídl pohlednou kopanou plnou šancí, druhá část hry nenabídla prakticky nic. Asi největší příležitost měl Kostka, jehož hlavičku vytáhl s pomocí břevna Laštůvka nad bránu.

90+5

90+5
    Poslední možnost pro Baník, do zakončení se dostal Boula, ale jeho střela z dálky pozdravila fanoušky na tribuně za bránou Florina Nity.

90+4
    Střídání v týmu FK Pardubice:
    ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Denis Darmovzal.

90+3
    Před Buchtou dobře vystoupil Vacek a Nita si pro míč v pohodě došel.

90+3
    Pro oba týmy se tak rýsuje nic neřešící bod, otázka je, kdo z něj bude mít větší radost.

90+2
    Na rohy 7:7, ale mnoho zajímavých situací se z nich neurodilo. Už se hraje třetí nastavená minuta a nevypadá to, že by dnes měl někdo vyhrát.

90+1
    Bitri znovu chybuje v rozehrávce, Laštůvka musel míč uklidit za čáru a bude z toho další roh.

90
    Už vypršela normální hrací doba, bude hrát ještě pět minut.

90
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Eldar Šehić.

88
    Kuzmanovič zahrál roh, který mířil na malé vápno. K hlavičce se dostal Buchta, ale jeho slabý pokus Nita kryje do svých rukavic.

87
    Kuzmanovičův přetažený centr Nita neměl, nedosáhl na něj a tak Kostka musel odehrát míč do bezpečí. Bude z toho roh pro Baník.
    86. Laštůvka vytáhl míč na břevno! Kostkova hlavička málem zapadla do sítě

86
    Pardubice mohly jít do vedení z docela nenápadné akce. Byl to Kostka, který se v záklonu dostal k hlavičce a byť jeho pokus byl docela krkolomný, Laštůvka se musel natáhnout a s pomocí břevna vytáhnul míč těsně nad svou bránu.

85
    Huf se hlásil o míč před pokutovým územím, centr k němu neprošel. Závěr zápasu patří domácím.

84
    ze hřiště odchází Matěj Šín, přichází David Buchta,
    ze hřiště odchází Cadu, přichází Petr Jaroň.

Roman Zajíček

Branky: 3. Černý (Kostka) – 35. Cadu (pen.)

Karty:   63. Vlček (PCE), 78. Krobot (PCE) – 45. Šín (OVA), 58. Mu. Tijani (OVA), 78. Fleišman (OVA)

FK Pardubice: Nita – Kostka, Vlček, Hranáč, Helešic – Hlavatý, Vacek, Janošek (90+4. Darmovzal) – Tischler (60. Krobot), Černý (C) (60. Huf), Sychra (46. S. Šimek).
    Náhradníci: Markovič – Icha, Pikul, Koukola, Rosa.

Trenér: Radoslav Kováč

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Sanneh, Bitri, Pojezný, Fleišman – Boula – Cadu (84. Jaroň), Mišković (64. Kuzmanović), Šín (84. Buchta), Plavšić (90. Šehić) – Mu. Tijani (64. Almási).
    Náhradníci: M. Hrubý – Měkota, Svozil, J. Juroška, Ji. Klíma.

Trenér: Pavel Hapal

Rozhodčí: P. Hocek – L. Ratajová, M. Vyhnanovský (D. Vokoun) | VAR: J. Adámková | AVAR: J. Pečenka