Carolina – Boston | 3:4 (0:2 po s.n.) | | | Nashville – Toronto | 2:3 (kon.) | | | Chicago – Vancouver | 2:4 (kon.) |
Los Angeles – St. Louis | 7:6 (kon.) |
Banská Bystrica – Spišská N. Ves | 2:3 (po pr.) |
Dubnica – Žiar nad Hronom | 3:4 (kon.) |
Black Dogs Budweis – Akademici Plzeň | 0:2 (kon.) |
Přerov – Berani Zlín | 1:6 (kon.) |
Přerov – Vsetín | 2:3 (kon.) | | | Č. Budějovice – Chomutov | 8:2 (kon.) |
Břeclav – Vyškov | 3:5 (kon.) | | | Náchod – Polička | 3:14 (kon.) |
Vyškov – Warriors Brno | 5:8 (kon.) |
konec
HC Škoda Plzeň
3:2
(1:2, 0:0, 2:0)
Stav série: 1:0
BK Mladá Boleslav
Jakub Štěrba
Branky a nahrávky:
20. Skok (Pittr, Matějka), 46. Slačík (Titlbach, Benák), 52. Titlbach (Benák, Jiříček) – 9. Hurt (Steklý), 10. Šindelář (Lev, Průšek)
Rozhodčí: Zubzanda, Hlinka – Kokrment, Baxa
Diváci:
Neproměněná penalta:
HC Škoda Plzeň:
Mařík (Pavlis) – Skala (A), Jiříček, Prošek, Kocek, Tolar, Černý, Skok – Slačík, Titlbach, Benák, Makovec (A), Pittr (C), Matějka, Fábera, Klatovský, Úbl.
Náhradníci:
Trenér: Jiří Hanzlík.
BK Mladá Boleslav: Vystrčil (Císař) – Šilhavý, Kubíček (A), Průšek, Hlinský (A), Macháček, Kovář, Křivánek – Vojáček, Šindelář (C), Beran, Král, Trefil, Steklý, Hurt, Kurka, Lev, Kristek.
Náhradníci:
Trenér: Petr Haken.
Náhradníci:
Trenér: Jiří Hanzlík.
BK Mladá Boleslav: Vystrčil (Císař) – Šilhavý, Kubíček (A), Průšek, Hlinský (A), Macháček, Kovář, Křivánek – Vojáček, Šindelář (C), Beran, Král, Trefil, Steklý, Hurt, Kurka, Lev, Kristek.
Náhradníci:
Trenér: Petr Haken.
Rozhodčí: Zubzanda, Hlinka – Kokrment, Baxa
Diváci:
Plzeň | 3 | 1 | Mladá Boleslav |
#1 | Pondělí 27.03.2023 • 17:00 |
Plzeň - Mladá Boleslav 3:2 | |
#2 | Úterý 28.03.2023 • 17:00 |
Plzeň - Mladá Boleslav 2:3 po prodl. | |
#3 | Pátek 31.03.2023 • 15:00 |
Mladá Boleslav - Plzeň 1:3 | |
#4 | Sobota 01.04.2023 • 13:00 |
Mladá Boleslav - Plzeň 5:6 po prodl. |
Černý – 2 min., napadení.
Třetí využitá přesilová hra a velký obrat je na světě. ADAM TITLBACH si najel mezi kruhy a přesnou ranou se trefil k levé tyči. Asistence: Adam Benák, Adam Jiříček.
Kurka – 2 min., hákování.
Druhá využitá přesilová hra a LOGSPEED CZ Aréna hlásí vyrovnáno. Adam Titlbach z levé strany našel na druhé vlně zcela volného DAVIDA SLAČÍKA, která zakončoval u pravé tyčky zcela do prázdné brány. Asistence: Adam Titlbach, Adam Benák.
Lev – 2 min., držení.
Ta začne přibližně v 18:33.
Skok – 2 min., nesportovní chování + 2 min., hrubost.
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
Kubíček – 2 min., hrubost.
Vojáček – 2 min., faul kolenem.
Křivánek – 2 min., napadení.
Druhá třetina začne přibližně v 17:47.
Škodovka využívá početní výhodu a snižují v poslední minutě první třetiny na rozdíl jediné trefy. Na modré čáře napřáhl až ke stropu haly JAN SKOK a jeho pumelice zapadla přesně k tyči. Plzeňský obránce se tak trefuje do sítě svého bývalého klubu. Asistence: Tomáš Pittr, Jiří Matějka.
Hlinský – 2 min., držení.
Trefil – 2 min., hákování.
Šok pro domácí. Po skvělém domácím úvodu přichází druhý úder Bruslařů během pár vteřin. Jakub Lev našel u levé tyčky DAVIDA ŠINDELÁŘE, který takovým obloučkem překonal bezmocného Maříka. Asistence: Jakub Lev, Jáchym Průšek.
Jako první jdou do vedení hráči Mladé Boleslavi. Mezi kruhy si našel odražený puk JAN HURT a jeho rychlý švih nad beton Maříka skončil až v brance. Asistence: Vojtěch Steklý.
HC Škoda Plzeň: Mařík (Pavlis) – Skala (A), Jiříček, Prošek, Kocek, Tolar, Černý, Skok – Slačík, Titlbach, Benák, Makovec (A), Pittr (C), Matějka, Fábera, Klatovský, Úbl.
Trenér: Jiří Hanzlík.
BK Mladá Boleslav: Vystrčil (Císař) – Šilhavý, Kubíček (A), Průšek, Hlinský (A), Macháček, Kovář, Křivánek – Vojáček, Šindelář (C), Beran, Král, Trefil, Steklý, Hurt, Kurka, Lev, Kristek.
Trenér: Petr Haken.
Rozhodčí: Zubzanda, Hlinka – Kokrment, Baxa.
Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na pondělní den dopřát trochu mládežnického hokeje. Od pěti hodin se totiž v LOGSPEED CZ Aréně odehraje první utkání semifinále play off Extraligy dorostu, ve kterém HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě tým BK Mladá Boleslav.
Škoda Plzeň zahájila čtvrtfinále proti Slavii na svém ledě a jako první slavili Pražané, kterým v úvodním zápase stačila na výhru jediná branka. O den později šli hosté znovu jako první do vedení, tentokrát ale Škodovka utkání skvěle otočila, po zásluze vyhrála 4:1, série se tak za stavu 1:1 stěhovala do hlavního města. Ve třetím duelu Škoda nezačala vůbec dobře, brzo prohrávala 0:3, avšak indiáni se nevzdali, v power play srovnali, leč v prodloužení slavila Slavia. Poté již nebylo kam uhnout a podle toho také plzeňský výkon vypadal. Modrobílí si šli od první minuty za vyrovnáním série, na startu třetí periody vedli již o čtyři branky, skvělého Maříka nakonec domácí překonali až v poslední minutě. Velké finále se odehrálo v pátek v Plzni a hráči obou mužstev si nedali centimetr ledu zadarmo. Nejprve šla do vedení Plzeň, Slavia ale dokázala skóre otočit. To samé se posléze povedlo i indiánům. Zápas za stavu 3:3 pomalu směřoval do prodloužení, to ale necelé čtyři minuty před koncem odmítl Adam Titlbach, který celkově v rozhodujícím zápase vstřelil čtyři branky.
Mladá Boleslav si postup rovněž vybojovala až v rozhodujícím pátém duelu. Bruslaři, přestože v sérii proti Karlovým Varům, nebyli favorité, tak svého soka dokonale zaskočili. První mečbol na svém ledě ještě nevyužili, avšak v lázeňském městě se jim již povedlo ubránit těsnou výhry 2:1, přestože hráči Energie nastoupili jen ve dvanácti hráčích v poli.
Plzeň a Mladá Boleslav se v sezóně proti sobě dvakrát utkala. Nejprve se v nadstavbě hrálo na ledě Bruslařů a hráči Škodovky v neúplné sestavě prohráli vysoko 0:7. Odveta již byla o něčem jiném, Plzeň vyhrála 3:2. Kuriózní gól v tomto zápase vstřelil Jiří Matějka. Nyní se obě mužstva proti sobě utkají v boji o finále.
Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.