Olomouc – Pardubice 0:2 (kon.) | Bohemians 1905 – Jablonec 2:0 (kon.) | Plzeň – Liberec 1:3 (kon.)
Slovácko – Slavia 1:3 (kon.)
Bohemians Praha 1905
2:0 (2:0)
FK Jablonec
Sobota 30.03.2024, 15:00 • Ďolíček, Praha-Vršovice • FORTUNA:LIGA • 26. kolo

To je z mé strany pro dnešek vše. Přeji příjemný víkend a zase brzy na počtenou. (17:02:41)

První výhra od 11. listopadu, první domácí výhra od 11. listopadu. Po střetu dvou zelenobílých týmů o Bílé sobotě jsou šťastnější hráči Bohemians, kteří díky brankám Michala Berana a Lukáše Hůlky zvítězili 2:0.

Oba střelci se prosadili už v prvním poločase. Beran ve 22. minutě po povedené ráně zpoza vápna slavil první druhý ligový gól v kariéře a první od května 2020. Hůlka, který mu u trefy asistoval, pět minut před pauzou využil parádního rohu Jana Kovaříka a uzavřel skóre zápasu, které se ve druhé půli neměnilo.

Ale to neznamená, že by druhý poločas za moc nestál. Naopak. Nebyla nouze o emoce, kontroverze, ani šance. Navíc vše přiostřilo i vynucené střídání gólmana Romana Valeše, jehož nahradil necelou čtvrthodinu před koncem Lukáš Soukup. Ten ale ani při svém druhém ligovém utkání v kariéře neinkasoval.

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:9.

90+8

90+8
    Žlutá karta pro tým FK Jablonec (David Houska). Po ztrátě míče nevybíravě podrazil Puškáče.

90+8
    Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Matěj Hybš). Domácí obránce nedovoleně zabrzdil unikajícího Aléguého.

90+7
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
    ze hřiště odchází Jan Vondra, přichází David Puškáč.

90+7
    Vondru navíc zjevně začaly trápit i křeče.

90+6
    Nepříjemná srážka hlav Vondry a Martince znamená rychlý sprint lékařů obou týmů směrem k otřesené dvojici.

90+5
    Po ofsajdu Ristovského opět mohli hrát hosté. Čanturišvili po Martincově sklepnutí hledal centrem Velicha, míč ale stáhl ze vzduchu Soukup a lehl si na zem. Čas běží...

90+5
    K balonu se snad podruhé za nastavení dostal Jablonec. Hanuš vyhání kolegy vpřed.

90+4
    Do konce minimálního nastaveného času zbývají už jen tři minutky. Bohemians navíc drží míč, první domácí vítězství od listopadu už by jim nemělo uniknout.

90+3
    Po tečovaném centru Köstla vyrazil do brejku Jablonec. Nováček Gaši ale narazil na Adama Kadlece, který o něj chytře zahrál mimo hrací plochu.

90+3
    Bohemians opět házeli aut z téměř totožného místa. Beran následně pronikl k brankové čáře, zpětný pas na Shejbala mu ale nevyšel.

90+3
    Daniel Köstl se opět utábořil u rohového praporku, tentokráte ale namísto rohu získal aut.

90+2
    Po nakrátko rozehraném rohovém kopu a Hybšově patičce do Čanturišviliho domácí vhazují.

90+1
    Köstl se pokoušel zdržovat u praporku a taktika mu vyšla na jedničku. Bohemians budou zahrávat roh, čímž získají další cenné vteřinky.