Jihlava – Opava 2:1 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
2:1 (0:0)
Slezský FC Opava
Pátek 21.07.2023, 18:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 1. kolo

Jihlava dokázala v prvním kole druhé nejvyšší soutěže otočit utkání s Opavou a na úvod bere tři body. Po nezáživném prvním poločase bylo druhé dějství podstatně zajímavější. Do vedení šli Slezané, za které v 68. minutě skóroval Filip Blecha. V 82. minutě ale domácí kopali penaltu, kterou bezpečně proměnil Jakub Selnar. V nastaveném čase pak rozhodl střídající Tomáš Franěk. Sluší se doplnit, že ještě před rozdílovým gólem přečkala Jihlava penaltu soupeře, tudíž nechybělo mnoho a tři body mohli brát hosté.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (19:58:31)

90+8

90+7
    Zřejmě poslední akci utkání měl na svědomí Adam Ondráček, jehož přímý kop ale přeletěl horní tyč o poměrně hodně centimetrů.

90+5
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Domácí pravděpodobně definitivně rozhodují o tom, že budou brát tři body! Na malém vápně přistál centr z levé strany, který Opavští neodvrátili a k zakončení se tedy dostal TOMÁŠ FRANĚK, jenž s přehledem poslal balón pod břevno. 2:1.

90+5
    Sluší se doplnit, že dohromady se nastavuje šest minut, tudíž ještě pár vteřin se hrát bude. Vpřed míří Jihlavští.

90+4
    V úplném závěru je Opava lehce aktivnější. Znovu se dostávala dopředu, ale pískán i máván byl ofsajd.

90+3
    Střídání v týmu SFC Opava:
    ze hřiště odchází Matěj Hýbl, přichází Tomáš Vincour.

90+3
    Solomon Omale se dostal k ráně z druhé vlny. Tento pokus ale vůbec nebyl přesný.

90+2
    Adam Ondráček rozehrál velice zajímavý rohový kop, který se točil přímo do branky. Brankář Pavel Soukup byl ale jistý.

90
    Tomáš Franěk vybídl Jakuba Selnara, který celkem rychle vypálil. Ačkoliv byl míč zjevně tečován, kopat se bude od branky. Sluší se doplnit, že rána minula branku o pár desítek centimetrů.

89
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
    ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Jan Chytrý.

89
    Opět byl Samuel Šigut aktivní, když posílal míč proti noze Omaleho, ten se ale k zakončení nedostal.

87
    Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Tomáš Franěk).

86
    Matěj Hýbl si postavil míč a také on jej poslal po zemi. Pravděpodobně ale orazítkoval tyč jihlavské branky, takže změna skóre na řadu nepřišla. Opava prováhala obrovskou možnost na rozhodnutí.

85
    Pronikající Samuel Šigut byl na hranici pokutového území faulován, a tak si penaltu kopne také Opava! Hosté budou moct rozhodnout o výhře těsně před koncem.

85
    Domácím byl tentokráte odpískán nedovolený zákrok na útočné polovině. Po delší době se tedy míče zmocní Opava.

84
    Jan Kadlec si pohlídal nákop, který mířil na pravou stranu jihlavské ofenzívy. Krajní zadák Opavy odhlavičkoval hrací předmět do zámezí.

83
    Justin Araujo-Wilson dokázal vybojovat míč a posléze přihrál spoluhráči. Jihlava má další ofenzivní choutky.

82
    Domácí celek se nakonec dočkal vyrovnání! K puntíku si míč postavil s desítkou hrající JAKUB SELNAR, který jej poslal po zemi po své pravé ruce. Gólman Adam Richter sice vystihl směr, na přesně umístěný pokus byl ale krátký. 1:1.