Prostějov – Sparta B 3:3 (kon.) | Příbram – Opava 1:0 (kon.) | Žižkov – Líšeň 3:1 (kon.)
Chrudim – Táborsko 0:3 (kon.) | Brno – Dukla Praha 0:2 (kon.) | Vyškov – Kroměříž 5:1 (kon.)
Varnsdorf – Vlašim 3:3 (kon.) | Jihlava – Olomouc B 6:3 (kon.)
MFK Vyškov
5:1 (2:0)
SK Hanácká Slavia Kroměříž
Středa 02.08.2023, 18:00 • Stadion Drnovice. • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 3. kolo

Druhá půle začala velmi opatrně, v prvních patnácti minutách se nic nestalo, pak přišlo několik šancí, ale góly začaly padat až od 71. minuty. Nakonec jich fanoušci viděli ještě čtyři, Vyškov zvýšil na 4:0, Kroměříž poté snížila, ale poslední slovo měl opět domácí mančaft, jenž dnes vítězí zaslouženě. (19:56:36)

90+3

90+3
    Jejich přání mohlo být vyslyšeno, ovšem to by musel Cheick Souaré, jenž velmi dobře obral protihráče o míč a vystihl tak rozehrávku soupeře, lépe přihrávat.

90+2
    Domácí v závěru drží hru u brány Kroměříže, jejich fanoušci si žádají ještě gól.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje symbolické tři minuty.

90
    Ani hostující gólman už s rozehrávkou nepospíchá. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89
    Vyškov kombinuje na obranné polovině, o jeho výhře nemůže být pochyb.

87
    MFK Vyškov právě vstřelil branku!
    Jak byla druhá půle poměrně dlouho opatrná, tak teď se s góly roztrhl pytel. Rychlou kombinaci svého mužstva zakončil ONDŘEJ VINTR přesnou střelou do levého dolního rohu brány.

85
    Střídání v týmu MFK Vyškov:
    ze hřiště odchází Idjessi Metsoko, přichází David Němeček.

84
    Kroměříž právě vstřelila branku!
    Hosté zcela s prázdnou neodjedou, krátce po čtvrté inkasované brance snižují. JAKUB DOČKAL tečoval křižný pas do vápna krásně pod břevno a tady byl i Jícha zcela bezmocný. Opravdu parádní gól.

82
    Domácí nemají dost a přidávají čtvrtý zásah. ONDŘEJ VINTR naběhl do pokutového území, odkud levačkou poslal svou střelu přesně ke vzdálenější tyči. Jakub Dostál neměl žádnou šanci.

80
    Ani tohle nekončí gólem, pěknou kombinaci Kroměříže zakončil její hráč pouze střelou po zemi daleko vedle vzdálenější tyče.

79
    Teď už Jícha zasahovat nemusel, neboť střela protihráče před hranicí vápna proletěla nad jeho bránou.

78
    Znovu domácí gólman v akci, opět musel hodně rychle z brány, aby volný míč odehrál na pravou stranu.

76
    Filip Jícha vyběhl ven z vápna, aby byl u míče jako první a aby jej odkopl do bezpečí.

74
    Další centr směřoval k bráně Kroměříže, tentokrát však akci Vyškova zastavil faul.

72
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž:
    ze hřiště odchází Marek Jaroň, přichází Patrik Červenka.

71
    Vyškov zřejmě rozhoduje o své výhře. FILIP ŠTĚPÁNEK si po rohovém kopu vyskočil na centr a hlavou odehrál míč do levého dolního rohu brány, kam se Dostál jen ohlédl.

Petr Frömel

Branky: 2. Diallo, 9. Souaré, 71. F. Štěpánek, 82. Vintr, 87. Vintr – 84. Dočkal

Karty:   57. T. Matoušek (KRO)

MFK Vyškov: Jícha – Souaré, F. Štěpánek (C), Ramathan (37. Červeň), Ilko, Kanakimana (65. Touré), Mafwenta, Lahodný, Diallo (65. Lacík), Bayo (65. Vintr), Metsoko (85. Němeček).
    Náhradníci: Borek – Traoré.

Trenér: J. Kameník.

SK Hanácká Slavia Kroměříž: J. Dostál – Zavadil, Tiahlo, Stoklásek (64. Gonçalves), Jeleček, Fulnek (46. Chukwudi), T. Matoušek (C), Cupák, Jaroň (72. P. Červenka), Oulehla (46. Chwaszcz), Votava (46. Dočkal).
    Náhradníci: Gergela – Kudela.

Trenér: B. Červenka.

Rozhodčí: S. Volek – P. Caletka, K. Mikeska