Vyškov – Prostějov 4:3 (kon.) | Líšeň – Vlašim 2:2 (kon.) | Kroměříž – Olomouc B 1:2 (kon.)
MFK Vyškov
4:3 (2:2)
1. SK Prostějov
Sobota 16.09.2023, 10:15 • Drnovice. • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 9. kolo

Ani druhá půle nebyla vůbec nudná, fanoušci byli svědky dvou obratů, šancí i malého ohňostroje. Hosté se nejprve krátce před hodinou hry poprvé v utkání ujali vedení, avšak o deset minut později bylo srovnáno, následovaly nevyužité možnosti na obou stranách než přišla 86. minuta a nový muž na hřišti Bienvenue Kanakimana se stal hrdinou, když rozhodl o výhře svého mužstva a zároveň o tom, že se Vyškov stává novým lídrem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. (12:09:29)

90+4

90+4
    Hodně nebezpečný centr hostí proletěl pokutovým území, míče se nakonec zmocnili domácí, ovšem nechybělo moc, aby se Prostějov v závěru dostal do velké šance.

90+3
    Vejmola musel vyběhnout ven z pokutového území a hlavou odehrát míč do bezpečí.

90+2
    Střídání v týmu MFK Vyškov:
    ze hřiště odchází Idjessi Metsoko, přichází Amidou Diallo.

90+1
    Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Radek Látal).

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90
    Vyškovu se sice povedlo skórovat popáté, ale už předtím byl máván ofsajd.

89
    Hosté rozehrávali ze středového kruhu, dlouhý centr proletěl až za bránu Vyškova, Stejskal nikam pospíchat nebude.

86
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
    ze hřiště odchází Jakub Habusta, přichází Šimon Gábriš.

86
    MFK Vyškov právě vstřelil branku!
    To je panečku zápas, Vyškovu se také daří obrat a je zpátky ve vedení. BIENVENUE KANAKIMANA nabíhal k bráně velice podobně, jako před dvaceti minutami jeho spoluhráč Metsoko, ovšem zatímco dnes už dvougólový střelec volil ránu do vzdálenějšího rohu, nový muž na hřišti zvolil bližší horní část prostějovské svatyně a volba to byla výborná. Míč skončil v horní části brány a ani v tomto případě toho Vejmola nemohl moc dělat.

85
    Bienvenue Kanakimana se málem dostal do šance, v situaci jeden na jednoho se ale k míči nedokázal dostat.

Dnešní utkání sleduje 1 523 diváků. Velice slušná návštěva.

83
    Domácí se znovu rozčilují, tentokrát za to, že arbitr odpískal faul ve prospěch protivníka.

81
    Idjessi Metsoko zůstal volný na levé straně vápna, svou střelu bez přípravy ale adresoval vysoko nad bránu. Slušná možnost, ze které klidně mohl přijít hattrick nejlepšího střelce Jihomoravanů.

81
    Domácí reklamovali hru rukou, pokračuje se ale dál.

80
    Menšího ohňostroje byli nyní přítomní fanoušci svědci, třebaže pyrotechnika jako taková na fotbal nepatří, tohle bylo ještě v přípustné hranici.

78
    ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází Lukáš Cienciala,
    ze hřiště odchází Tomáš Malec, přichází Jan Koudelka.

78
    ze hřiště odchází Kessy Coulibaly, přichází Bienvenue Kanakimana.

Petr Frömel

Branky: 1. Metsoko, 26. Eneme, 67. Metsoko, 86. Kanakimana – 14. Malec, 36. Schaffartzik, 57. P. Jaroň

Karty:   34. Ramathan (VKV), 37. Vintr (VKV), 45. Metsoko (VKV), 76. Coulibaly (VKV) – 38. Bartolomeu (PRO), 90+1. R. Látal (PRO)

MFK Vyškov: Stejskal – F. Štěpánek (C), Ilko, Souaré, Coulibaly (78. Kanakimana), Ramathan, Lahodný (61. Bayo), Mafwenta, Eneme, Vintr (61. Falta), Metsoko (90+2. Diallo).
    Náhradníci: Borek – Červeň, Němeček.

Trenér: J. Kameník.

1. SK Prostějov: Vejmola – R. Látal, Elbel (61. Zapletal), Slaměna (78. Cienciala), K. Spáčil, P. Jaroň, Schaffartzik (C), Bartolomeu, Malec (78. Koudelka), Habusta (86. Gábriš), Šimek (61. Moučka).
    Náhradníci: Krynskyj – Macháček.

Trenér: J. Mazura.

Rozhodčí: T. Klíma – R. Dresler, K. Mikeska