Opava – Brno 2:1 (kon.) | Líšeň – Táborsko 0:0 (kon.) | Kroměříž – Vlašim 2:1 (kon.)
Slezský FC Opava
2:1 (1:1)
FC Zbrojovka Brno
Sobota 30.09.2023, 16:00 • Stadion v Městských sadech, Opava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 11. kolo

Děkujeme vám za pozornost a přejeme vám klidný sobotní večer. (18:03:06)

Fotbalisté Slezského FC navázali na středeční vítězství ve 3. kole MOL Cupu a brněnskou Zbrojovku porazili v týdnu i podruhé, tentokrát v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

V Městských sadech šli přitom tentokrát do vedení hosté, když Denis Alijagić už po třech minutách hry otevřel skóre. Domácí se ovšem dočkali brzkého vyrovnání, o které se postaral David Vaněček a po změně stran završil opavský obrat Jaroslav Málek.

Brňané, kteří po vyloučení Kronuse v 71. minutě dohrávali v deseti, už srovnat nedokázali ve F:NL padli podruhé v řadě. Naopak Opavští v soutěži neprohráli už čtyři kola v řadě.

Střídání v týmu SFC Opava:
    ze hřiště odchází Matěj Hýbl, přichází Adam Ščudla.

90+2
    Nadějný brejk vedl po sklepnutí Marzuqa Rataj, ale míč si příliš předkopl.

90+2
    Hosté zjednodušili hru a hrnou nakopávané míče do opavského vápna.

90+1
    Střídající Martinek odcentroval z levé strany na Řezníčka, ten se dostal k hlavičce, ale míč poslal přesně do míst, kde byl připravený brankář Richter.

90
    Hlavní rozhodčí Petřík nastavuje čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Hosté už jsou opět nasáčkovani před opavským vápnem.

89
    Žlutá karta pro tým SFC Opava (Tomáš Rataj).

88
    Hosté se svou kombinací sami vyhnali do zámezí, Richter pochopitelně nikam nespěchá s rozehrávkou.

87
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
    ze hřiště odchází Josef Koželuh, přichází Pavel Gaszczyk.

84
    Nyní si na dálky vyměnili pár "přátelských" pozdravů oba fanouškovské tábory, zatímco Opavští pošetřili čas na útočné polovině hřiště.

83
    Jambor svým pasem našel v rohu šestnáctky volného Řezníčka, ten si tradičně zasekl míč a chtěl pálit, ale střela mu vůbec nesedla a míč končí daleko od opavské brány.

82
    Zbrojovka v posledních minutách stupňuje svůj tlak, Opava se v posledních okamžicích hlavně brání.

81
    Střídající Marzuq Yahaha se po teči Rataje dostal ke střele, která mu sice nesedla, ale míč zamířil jen těsně vedle tyče.