Chrudim – Opava 1:0 (kon.) | Vyškov – Žižkov 2:0 (kon.) | Prostějov – Líšeň 4:2 (kon.)
Vlašim – Dukla Praha 3:2 (kon.) | Táborsko – Olomouc B 6:2 (kon.)
MFK Vyškov
2:0 (0:0)
FK Viktoria Žižkov
Sobota 07.10.2023, 10:15 • Sportovní areál Drnovice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 12. kolo

Lídr tabulky z Vyškova nakonec nedopustil bodovou ztrátu, když v dopoledním utkání zvítězil nad Žižkovem 2:0. Po nepříliš záživné první půli se děly zajímavé věci až po změně stran. Hned v úvodu druhého dějství trefil břevno domácí Kanakimana, ale pak hráli spíše Pražané, kteří nevyužili několik příležitostí k otevření skóre. To se tak povedlo v 73. minutě na druhé straně Ramanthanovi Musovi, jenž se prosadil hlavičkou po standardní situaci. Hosté ještě mohli srovnat, ale proti byla tyč a následně brankář Stejskal, jenž stačil chytit míč, který se k němu po brankové čáře dokutálel. V nastavení naopak zpečetil skóre Amidou Diallo. Ten zužitkoval brejk do otevřené obrany Viktorie. (12:17:40)

90+7

90+5
    Žlutá karta pro tým FK Viktoria Žižkov (Isaac Muleme).

90+5
    Nyní se ještě ošetřuje na straně domácích.

90+3
    Hostující Václav Prošek dostal žlutou kartu za protesty.

90+2
    MFK Vyškov právě vstřelil branku!
    A je zřejmě hotovo! Domácí udeřili z rychlého brejku, který zakončoval střídající AMIDOU DIALLO. Ten už běžel sám na brankáře Čtvrtečku, jehož překonal nekompromisní střelou do horní části brány – 2:0.

90+1
    Rozhodčí původně signalizoval pět nastavených minut. Kvůli prodlevám se ale rozhodl ještě minutku přidat.

90
    Už je snad vše vyřešeno. Rozhodčí nastaví šest minut.

90
    Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Fahad Bayo).

89
    V pokutovém území domácích zůstává ležet jeden z hráčů Žižkova, který je ošetřován. Před tím tam byla i menší strkanice. Uvidíme, zda sudí nevytáhne nějaké karty.

87
    Jan Stejskal vyběhl až mimo pokutové území a odklidil míč raději na tribunu.

86
    Hostující útočník Radek Voltr dostává žlutou kartu za přehnaný důraz ve snaze získat míč pro svůj tým.

84
    Nakopnutý míč propadl na Ondřeje Vintra, který se ale nezbavil posledního obránce. Dopředu může Žižkov.

83
    Střídání v týmu MFK Vyškov:
    ze hřiště odchází Idjessi Metsoko, přichází Lukáš Lahodný.

81
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
    ze hřiště odchází Michal Řezáč, přichází Jiří Sodoma.

80
    Mohlo být srovnáno! Radek Voltr centroval z pravé strany. Míč skončil na tyči a po brankové čáře se dokutálel do náruče Stejskala, který ho lapil před Batiojou!

77
    Obrana Žižkova je už otevřenější a domácí tak mají více prostoru. Po centru Baya z pravé strany hlavičkoval vedle osamocený Ramathan Musa!

76
    Bienvenue Kanakimana pláchl hostující obraně na pravém křídle. Jeho spoluhráč však následnou nabídku nevyužil.

73
    Domácí se přeci jen ujímají vedení! Prosadili se po standardní situaci. Míč se nakonec dostal na hlavu RAMATHANA MUSY, který ho zblízka nasměroval za bezmocného Čtvrtečku.