Opava – Prostějov 1:2 (kon.) | Líšeň – Vyškov 0:0 (kon.) | Kroměříž – Brno 0:3 (kon.)
Vlašim – Sparta B 0:1 (kon.)
Slezský FC Opava
1:2 (0:0)
1. SK Prostějov
Sobota 04.11.2023, 14:00 • Stadion v Městských sadech, Opava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 15. kolo

Fotbalisté Prostějova v 15. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězili na půdě Opavy 2:1. Po bezbrankové první půli poslal hostující tým do vedení jeho kapitán Jan Schaffartzik a krátce nato přidal druhý gól prostějovského celku Šimon Gábriš. Slezané sice v závěru snížili zásluhou Adama Ondráčka, ale srovnat nedokázali a doma podruhé v řadě prohráli. Naopak Hanáci po dvou prohrách zabrali a díky výhře se odlepili z předposledního místa tabulky. (16:01:22)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 12:12. Rohy: 7:7.

90+5

90+5
    Po faulu uvnitř středového kruhu rozehrávali hosté. Jan Schaffartzik přenesl nákopem hru na pravý okraj hřiště.

90+4
    Hanáci teď spoří cenné vteřinky u domácího rohového praporku. Tohle už pro ně vypadá více než dobře.

90+3
    Filip Blecha přihrával z levé strany proti noze Patrika Wehowského, který se mohl stát hrdinou! Nově příchozí mladík ale střílel bez přípravy poměrně vysoko nad branku.

90+2
    Opavští kombinují na polovině soupeře. Prostějov se v samotném závěru zatáhl a sází už čistě na defenzivní kartu.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven minimálně o pět minut. To je ještě dost času pohnout s výsledkem na kteroukoliv stranu.

90
    Střídání v týmu SFC Opava:
    ze hřiště odchází Tomáš Vincour, přichází Patrik Wehowský.

90
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
    ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází David Macháček.

89
    Patrik Haitl faulován ve středu hrací plochy. Za záchrannou brzdu zatáhl Samuel Kulig, jenž si za zmaření akce vykoledoval žlutou kartu.

88
    Tentokrát se Haitlův centr dostal na hlavu Málka. Jeho slabé zakončení skončilo u Krynského, který se svou rozehrávkou pochopitelně pospíchat nebude.

87
    Nově příchozí Patrik Haitl centroval z pravé strany. Míč odvracel u bližší tyče Samuel Kulig.

86
    ze hřiště odchází Jan Kadlec, přichází Patrik Haitl.

86
    ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází Matěj Hýbl.

86
    Dnešní utkání sleduje 1 795 diváků.

85
    Obrovský závar před prostějovskou brankou! Hned několik domácích borců se snažilo procpat míč skrze skrumáž do sítě, hosté ale na hranici obětavosti celou akci přečkali bez újmy na skóre! Vyrovnání teď viselo na hodně tenkém vlásku!