Opava – Příbram 1:0 (kon.)
Slezský FC Opava
1:0 (1:0)
FK Příbram
Pátek 01.03.2024, 18:00 • Stadion v Městských sadech, Opava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 17. kolo

Jarní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY odstartovala páteční předehrávkou v Opavě. Ta v televizním utkání 17. kola porazila před svými fanoušky nejtěsnějším rozdílem 1:0 Příbram. O jedinou branku zápasu se postaral ve 37. minutě tvrdou hlavičkou Filip Blecha, jenž těžil z parádního centru Kopečného. Hosté si svou největší šanci schovali na pátou nastavenou minutu. To si do vápna naběhl na rohový kop z levé strany střídající gólman Babka a hlavou rozezvonil pravou tyčku. Slezané se díky výhře posunuli v neúplné tabulce na sedmou pozici. Středočeši jsou nadále čtvrtí.

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:8. Rohy: 2:12. (20:02:49)

90+6

90+5
    Příbram rozehrávala dvanáctý roh, na který přiběhl do vápna i brankář Matouš Babka. A mohl se stát nefalšovaným hrdinou! Po Vokřínkově centru z levé strany totiž hlavičkoval do pravé tyče!

90+4
    Už jedenáctý rohový kop Příbrami. Jaromír Srubek po něm inkasoval úder do hlavy. Na trávníku je také Matěj Hýbl.

90+3
    Filip Blecha centroval na zadní tyč, kde si na míč naskakoval Yahaya Mohammed Marzuq. Na vysoký pas nedosáhl.

90+2
    Emmanuel Antwi podrazil před pravým okrajem velkého vápna v souboji střídajících hráčů Patrika Haitla. Je z toho žlutá karta a standardní situace pro Slezský FC.

90+2
    Lumír Číž si znovu dával načas s rozehrávkou a tentokrát už z toho je očekávaná žlutá karta.

90+1
    Ngagne Fall se hnal za nákopem za obranu. Do zakončení se nedostal, byl pískán ofsajd.

90
    Druhý poločas bude nastaven minimálně o pět minut. Pro Příbram tedy ještě poměrně dost času něco s výsledkem udělat.

89
    Střídání v týmu Slezský FC Opava:
    ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází Matěj Helebrand.

89
    Za nějaká peprnější slůvka na adresu rozhodčího inkasoval červenou kartu příbramský trenér brankářů Ladislav Maier.

88
    Jahićův pas z pravé strany vyboxoval Lumír Číž na hranici velkého vápna. Chvíli poté se faulem provinil Filip Matoušek.

88
    Jan Kadlec obdržel poměrně přísnou žlutou kartu. Příbram je usazena na útočné polovině.

86
    Lumír Číž s rozehrávkou znovu nespěchal. Mohl za to ovšem i fakt, že se na trávníku octly dva balony. Další minuta je minulostí.

85
    Josef Hušbauer dostal spoustu prostoru na pravém křídle. Jeho přízemní centr odvrátil autor zatím jediné branky Filip Blecha.

84
    Matěj Hýbl fauloval na příbramské polovině Josefa Hušbauera. Hosté rychle rozehrávají. Čas se jim rychlé krátí.