Olomouc B – Opava 1:0 (kon.) | Sparta B – Vyškov 5:3 (kon.)
AC Sparta Praha B
5:3 (3:0)
MFK Vyškov
Neděle 07.04.2024, 10:30 • eFotbal Arena, Praha • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 21. kolo

To je z naší strany pro dnešek všechno, děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (12:28:01)

Dnešní zápas je u konce. Sparta překvapivě nasázela Vyškovu pět branek a obrala jihočeského favorita o všechny tři body. Povedený měli letenští zejména první poločas. Hned ve 4. minutě se prosadil Mokrovics, následovat ho koncem poločasu Šiler s Vydrou.

Poprvé se hosté prosadili až ve druhém poločase, kdy se gólově trefil Fomba. Hned vzápětí ale Spartě vrátil třígólový náskok Mokrovics. V 65. minutě sice Fomba přidal svoji druhou branku, na tu ale stihl v 80. minutě odpovědět po kráské kombinaci Rus. V závěru zápasu upravil konečné skóre zápasu Bayo.

Sparta se posouvá na 8. místo druhé nejvyšší soutěže, Vyškov naopak prováhal šanci snížit čbyřbodový náskok Dukly a zůstává nadále na druhém místě národní ligy.

90+4

90+4
    Na závěr tu máme osmou branku dnešního utkání. Po centru z rohu se v letenském vápně dostal do zakončení FAHAD BAYO, který na závěr zápasu uklidil balón k levé tyči za záda gólmana Surovčíka.

90+3
    Po sražené střele z pravé strany hřiště bude Vyškov zahrávat další rohový kop.

90+2
    Další vyškovský střelecký pokus, tentokrát ho jeden z domácích obránců srazil vlastním tělem do zámezí.

90+1
    Letenský gólman Surovčík měl co dělat, aby po centru od rohového praporku vytěsnil nad břevno vlastní branky střelecký pokus hlavou Baya.

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Centr Aberkameho z levé strany byl příliš vysoký a skončil v zámezí. Hra bude pokračovat sparťanským rohem.

89
    Po nakrátko rozehrané standardní situaci následoval vyškovský centr z hloubi pole, pro něj si ale bez větších problémů vyběhl gólman Surovčík.

88
    Uhrinčať si v souboji za polovinou přidržel Enemeho, Vyškov tak bude zahrávat standardní situaci.

87
    Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
    ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází David Holoubek.

86
    Tohle se moc často nevidí. Fahad Bayo si za svůj nafilmovaný pád ve vápně Sparty zasloužil od rozhodčího žlutou kartu.

84
    Hostující centr z pravé strany našel pouze letenského stopera Uhrinčaťa, který hrudí zpracoval míč pro brankáře Surovčíka.

83
    Tak tohle mohl být další gól! Po přihrávce ze středu hřiště se úplně volný ve vápně ocitl Rus, který tvrdou střelou orazítkoval vzdálenější tyč vyškovské branky.

82
    Hostující útočné snažení zastavil pomezní rozhodčí, který si všiml ofsajdového postavení Svobody.

80
    Střídání v týmu MFK Vyškov:
    ze hřiště odchází Issa Fomba, přichází Allan Delferriere.

80
    Tak tohle byla krásná akce! Jakub Pešek přihrávkou ze středu vyslal za vyškovskou obranu Daniela Michla, který ve střelecké pozici ještě z první poslal balón na DANIELA RUSA. Ten z první zakončoval do prázdné hostující branky.

79
    ze hřiště odchází Nelson Okeke, přichází Ondřej Lilling,
    ze hřiště odchází Adam Ševínský, přichází Matyáš Jedlička.

Libor Kokoška

Branky: 4. Mokrovics, 39. Šiler, 41. Vydra (pen.), 54. Mokrovics, 80. Rus – 52. Fomba, 65. Fomba, 90+4. Bayo

Karty:   27. Ševínský (SPB), 55. Šiler (SPB) – 32. Krollis (VKV), 86. Bayo (VKV)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 0:5. Rohy: 1:7.
    AC Sparta Praha B: Surovčík – Uhrinčať, Večerka, Váňa – Penxa, Vydra, Okeke (79. Lilling), Ševínský (C) (79. Jedlička) – Mokrovics (62. D. Michl), Šiler (62. Rus), J. Pešek (87. Holoubek).
    Náhradníci: Nalezinek – Jonáš.

Trenér: Luboš Loučka

MFK Vyškov: Stejskal (57. Borek) – Ilko, Straalman, Fomba (80. Delferriere), Mafwenta (46. Bayo) – Eneme, Aberkane, F. Štěpánek (C), Ab. Sylla – Krollis (73. Mbonu), Schön (46. A. Svoboda).
    Náhradníci: Krška, Lahodný.