Olomouc – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:0 (kon.) | Č. Budějovice – Plzeň 0:3 (kon.)
Slovácko – Ostrava 1:0 (kon.)
FC Slovan Liberec
3:0 (2:0)
FK Pardubice
Neděle 18.08.2024, 17:00 • Stadion U Nisy, Liberec • Chance Liga • 5. kolo

Je konec. Liberec poráží Pardubice po skvělém výkonu zaslouženě 3:0. O první branku se postaral v 15. minutě Christian Frýdek, když svou střelu zpoza vápna umístil nechytatelně pod břevno. Druhou branku přidal ještě v prvním poločase Michal Hlavatý, jenž se trefil z voleje po dlouhém autu. Stejný hráč rozvlnil síť ještě jednou, a to v 64. minutě, když se trefil z dorážky po střele Frýdka. Vypadalo to na hladké vítězství, ale nastaly komplikace. Nejdříve byl po zásahu VARu vyloučen Ahmad Ghali, který uklouzl a v pádu upadl na kotník Kalabišky. V poslední desetiminutovce sudí nařídil pokutový kop za ruku Koželuha. V tu chvíli se ale zaskvěl brankář Bačkovský, který Patrákovu penaltu vyrazil nohou. To hosty zlomilo a do další šance se už nedostali. Domácí si naopak poslední minuty zkušeně pohlídali. Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního dne. (19:00:44)

90+6

90+6
    Na stadionu U Nisy se děkuje. Tři body zůstanou pod Ještědem. To už je teď jasné.

90+5
    Hlavička do vzduchu od Zifčáka zaměstnala Bačkovského, který míč vyboxoval.

90+4
    Ještě jeden roh pro Pardubice.

90+3
    Ivan Varfolomejev (FC Slovan Liberec) dohrál ve skluzu protihráče a dostává žlutou kartu.

90+2
    Benjamin Nyarko pálil z poměrně velkého úhlu do boční sítě.

90+1
    Dominique Simon si všiml vysunutého brankáře a pokusil se o dalekonosnou střelu. Ta letěla vysoko nad.

90+1
    Konkrétně těch minut bude ještě šest.

90
    Nad Libercem opět začíná hřmít. Je dobře, že konce zápasu je pár minut před námi.

90
    Ani v tomto případě nemusel domácí brankář zasahovat.

90
    Koželuh odvrátil centr tentokrát hlavou. Rohový kop pro Pardubice.

89
    Přihrávka hostující Simona byla příliš dlouhá a skončila u Bačkovského.

89
    Míč Zybovi sklouzl a skončil v zámezí.

87
    Dominik Mareš nezachytil vysoký míč letící za obranu. Navíc se v době přihrávky nacházel za obrannou linií.

86
    Marzuq Yahaya v dobré pozici hlavou těsně minul!

86
    Teď budou míč k dispozici rohový kop.

85
    Zdá se, že neproměněná penalta definitivně zlomila Pardubice. Ty se samozřejmě ještě snaží, ale času je málo.