Sparta – K. Vary 0:0 (16:00) | Mladá Boleslav – Plzeň 0:0 (16:00) | Vítkovice – Olomouc 0:0 (16:00)
Mountfield HK – Liberec 0:0 (16:00) | Motor ČB – Pardubice 0:0 (17:30) | Litvínov – Kladno 0:0 (17:30)

Z kabiny Ocelářů

Třinečtí Oceláři v pátek hostili doma v premiéře na vlastním ledě v této sezóně českobudějovický Motor. Velkou motivací týmu bylo jednak odčinit úterní porážku bez vstřeleného gólu v pražské O2 areně a dále též orámovat slavnostní zápas, který začal vytažením šestého praporu s mistrovským pohárem pod stropu WERK ARENY, výhrou. Zápas, v němž se poprvé proti mateřskému mužstvu představil Ondřej Kovařčík, Ocelářům vyšel a vyhráli bez obdržené branky. „Je skvělé, že v Třinci dostávám takový prostor. Snažím se užít si každou vteřinu. Už v létě jsem agentovi říkal, že chci v Třinci zůstat, protože tady prostor dostávám a nemám si na co stěžovat. Snad to tak i vydrží,“ hodnotil svou aktuální pozici v týmu střelec pátečního vítězného gólu Petr Sikora.

Pozice v tabulce: 6.
    Bilance: 2 zápasy, 1-0-0-1, skóre 4:3, 3 body
    Bilance doma: 1 zápas, 1-0-0-0, skóre 4:0, 3 body
    Nejproduktivnější hráč: Libor Hudáček 3 (0+3)
    Nejlepší střelec: Daniel Kurovský 2
    Brankář s největším počtem minut: Marek Mazanec 1 z. – 0/1, úsp. 88,00 %, prům. 3,00 g/z, 0 SO & Ondřej Kacetl 1 z. – 1/0, úsp. 100,00 %, prům. 0,00 g/z, 1 SO

Poslední zápas Třince:

20. září 2024: HC Oceláři Třinec – Banes Motor České Budějovice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 22. Sikora (Marinčin, Teplý), 34. Kurovský (Kundrátek, L. Hudáček), 41. M. Daňo (L. Hudáček), 44. Kurovský (M. Daňo, L. Hudáček). (21:28:26)

Z kabiny brněnské Komety

Kometa Brno má po dvou kolech stejně jako Oceláři padesátiprocentní úspěšnost. Rozdíl je v tom, že svěřenci trenéra Pokorného vstupovali do extraligy na domácím ledě, kde nevzládli zápas s libereckými Bílými Tygry (1:2). V pátek pak Brňané zajížděli do Hradce Králové, kde triumfovali stejným poměrem. „Jsme šťastní za vítězství, které se z Hradce vozí těžko. Byl to parádně odpracovaný zápas. Druhou třetinu jsme odehráli výborně, momentum utkání byl určitě nájezd, který chytl Michal Postava. Zaslouží ale pochvalu za celé utkání, protože nás skvěle držel,“ hodnotil zápas asistent brněnského trenéra Jiří Horáček, který viděl ústřední postavu ve svém týmu v brankáři Postavovi.

Pozice v tabulce: 7.
    Bilance: 2 zápasy, 1-0-0-1, skóre 3:3, 3 body
    Bilance venku: 1 zápas, 1-0-0-0, skóre 2:1, 3 body
    Nejproduktivnější hráč: Jakub Flek, Jakub Kos, Lukáš Cingel všichni 1 (1+0)
    Nejlepší střelec: Jakub Flek, Jakub Kos, Lukáš Cingel všichni 1
    Brankář s největším počtem minut: Michal Postava 2 z. – 1/1, úsp. 93,75 %, prům. 1,50 g/z, 0 SO

Poslední zápas Brna:

20. září 2024: Mountfield HK – HC Kometa Brno 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
    Branky a nahrávky: 9. Dmowski (Perret, Estephan) – 7. Flek (Ďaloga, Holland), 30. Cingel (Bartejs).

Poslední vzájemný zápas

Poslední vzájemné měření sil mezi brněnskými a třineckými hokejisty se odehrálo na konci loňské základní části. Oceláři tehdy sahali po větším bodovém zisku, do závěrečné desetiminutovky normální hrací doby vstupovali s jednobrankovým náskokem. Zápas ale srovnal Moses a v prodloužení rozhodl bývalý třinecký hokejista Marcinko. Na konci poslední dlouhodobé části tak dva body brali hráči Komety a bod Oceláři.

3. března 2024: HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 3:2 po prodl. (0:0, 1:1, 1:1/1:0)
    Branky a nahrávky: 21. Cingel (Zaťovič), 51. Moses (A. Zbořil), 62. Marcinko (K. Pospíšil) – 26. M. Daňo (L. Hudáček), 46. A. Nestrašil (Martin Růžička, Voženílek).

Vážení přátelé extraligového hokeje, vítejte opět v Třinci. Jsou to dva dny, co v třinecké WERK ARENĚ měli letošní ligovou premiéru pětinásobní obhájci titulu. Dnes je čeká hned další domácí zápas – v neděli 22. září 2024 od 18 hodin se zde bude hrát utkání 3. kola Tipsport extraligy sezóny 2024-25 HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno. Pokud nemůžete nebo nechcete zápas sledovat přímo na stadionu nebo prostřednictvím televizních obrazovek, nechte se pozvat k tomuto textovému online přenosu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.