Litoměřice – Poruba 2011 0:0 (17:30) | Zlín – Frýdek-M. 0:0 (17:30) | Přerov – Kolín 0:0 (17:30)
Jihlava – Sokolov 0:0 (17:30) | Prostějov – Pardubice B 0:0 (18:00) | Třebíč – Vsetín 0:0 (18:00)
Videopřenos

Zdravím všechny hokejové příznivce! Maxa liga pokračuje v rychlém sledu a ve středu nás čeká už 5. kolo a Slavia se v něm doma postaví nováčkovi z Chomutova. Slávisté mají aktuálně šňůru dvou výher v řadě. V sobotu porazili 7:4 Jihlavu a v pondělí si z dalekého Frýdku přivezli výhru 4:3. Dvěma góly se na výhře podílel útočník Lukáš Strnad. Slávisté drží díky výhře 7. místo se ziskem 6 bodů. Chomutov měl v pondělí volno, a tak přijede do Edenu odpočatější. Jeho poslední utkání proběhlo v sobotu, kdy Piráti prohráli ve Zlíně 2:5. Chomutov má na kontě 3 body za prohru 1:2 v prodloužení na ledě Poruby a za výhru 4:3 v prodloužení doma s Třebíčí. V tabulce drží Piráti 10. místo. Sešívaní mají v první desítce bodování hned čtyři hráče (Martin Šťovíček, Matěj Beran, Martin Novák a Roman Přikryl). Šťovíček je dokonce nejproduktivnějším hráčem celé soutěže (4+2) a i nejlepším střelcem. Nejproduktivnějším hráčem Pirátů je František Lukeš (2+2). Pro domácího Šťovíčka navíc půjde o specifické utkání, protože několik sezon působil právě v Chomutově. V dresu Pirátů mají slávistickou minulost Patrik Kadeřávek, Filip Eliáš, Radek Havel, Tomáš Guman a Dominik Sklenář. Uvidíme, kdo se bude radovat po dnešním utkání.