6:74
5:7
6:1
4:6
Jediný český zástupce v pavouku mužské dvouhry Tomáš Macháč vyrovnal své maximum na turnajích velké čtyřky z letošního Australian Open, třetí kolo pro něj však po srdnatém boji s šestinásobným grandslamovým finalistou Daniilem Medveděvem znamená konečnou.
Macháč předváděl skvělý tenis a příslušníku absolutní světové špičky byl celý zápas vyrovnaným soupeřem. V prvním setu získal více výměn než Medveděv, ale získaný brejk hned odevzdal a nakonec rozhodl Rusův zlepšený servis ve zkrácené hře. Na přelomu druhé sady Macháč zakolísal za stavu 5:4, ztratil čtyři hry v řadě a vypadalo to na rychlý konec. Místo toho se Čech vzchopil k velkému povstání, sadu otočil na 6:1 a i v úvodu čtvrté prolomil Medveděvovo podání. Také pátý nasazený hráč se ovšem z chvilkové krize vyhrabal, prolomil Macháčův servis a když za stavu 3:3 přežil tři brejkboly v nejdelším gemu zápasu, počkal si na příležitost po další změně stran. Macháč zakončil zápas třemi nevynucenými chybami, ale i tak může být se svým vystoupením po odeznělém zklamání spokojen.
0:3
5:7
1:6
6:72
Holger Rune bol pre Jozefa Kovalíka predsa len už príliš silný sústom, aj keď slovenský tenista opäť bojoval až do poslednej loptičky a bol celkom blízko, aby zápas ešte trochu predĺžil. Kovalík hral vyrovnanú partiu s Runem v prvom sete, ktorý však zahodil nezvládnutým gemom na podaní v závere, kde zahral hneď dve dvojchyby a stratil podanie čistou hrou. V druhom sete bol Rune jednoznačne lepší a v ňom hneď dvakrát zobral Kovalíkovi podanie. V treťom sete však Kovalík hral najlepší tenis a aj keď dvakrát stratil podanie, tak si ho hneď dokázal získať späť. Tretí set napokon Kovalík dotiahol až do tajbrejku a v ňom získal úvodný minibrejk, ale od tej chvíle prehal zvyšných šesť bodov a Rune tak nedopustil príliš veľkú drámu. Celkovo bol Rune predsa len na vyššom leveli ako Khachanov, proti ktorému Kovalík predviedol obrat, na ktorý môže spomínať možno aj do konca kariéry a aj vďaka nemu si dnes aspoň mohol zahrať s Runem v treťom kole na Roland Garros. V ňom sa však Kovalíkov životný turnaj a sen končí, keďže do osemfinále zaslúžene postupuje Rune a stretne sa v ňom vo veľmi zaujímavom zápase s nemeckým tenistom Alexandrom Zverevom. To je odo mňa z tohto prenosu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok večera!