WTA Berlín (Tráva)
2:0
6:4
6:3
Markéta Vondroušová (6.) zvládla svůj vstup do pětistovky v německém Berlíně, kde otevírá travnatou část sezony. V souboji s Rebekou Masárovou (100.) sice neměla ideální vstup do zápasu a čelila velkému tlaku soupeřky, ale nakonec zvítězila za 78 minut hladce 6:4, 6:3, když ani jednou neprohrávala se ztrátou podání. V dalším kole ji čeká Anna Kalinská, která porazila Nao Hibinovou.
2:0
6:4
6:3
Kateřina Siniaková (30.) navázala na úspěch z kvalifikace a vybojovala na turnaji WTA v Berlíně postup do osmifinále! V úvodním kole si poradila se světovou sedmnáctkou Emmou Navarrovou, kterou porazila za 80 minut 6:4, 6:3. V prvním setu se česká hráčka dostala do vedení o dva brejky, načež sice na první pokus nedopodávala, ale v desáté hře už úvodní dějství zakončila. Druhý set rozhodl brejk Siniakové v pátém gemu. Navarrová se marně snažila získat ztracené podání zpět a navíc pak Siniaková zakončila zápas dalším brejkem v deváté hře.
WTA Gaiba (Tráva)
2:0
7:5
6:3
Dominika Šalková se postarala o nepříjemné překvapení, když skončila na raketě o 126 míst hůře postavené indické hráčky, která do hlavní soutěže proklouzla na poslední chvíli jako šťastná poražená z kvalifikace.
Od začátku do konce to byl souboj ranařek od základních čar, česká tenistka měla více příležitostí, ale proměnila jen dva z osmi brejkbolů oproti čtyřem z pěti její soupeřky. Na agresivně hrající mnohem zkušenější Rainaovou nenašla devatenáctiletá hráčka pořádně recept celý zápas a prohrává čtvrtý z posledních pěti zápasů.
2:1
6:2
6:73
7:64
Maratonské utkání je u konce! Za tři hodiny a 49 minut v něm zvítězil Dalibor Svrčina (259.), jenž na challengeru v polské Poznani přehrál Kazachstánce Timofeje Skatova (236.) po setech 6:2, 6:7(3) a 7:6(4) a postoupil do osmifinále.

Zápas to dnes byl nahoru, dolů. Celkově bylo k vidění 14 brejků, rozhodovaly detaily. Svrčinu může mrzet, že klání neuzavřel už ve druhém dějství, kdy podával na vítězství, a nepošetřil tak síly pro další rundu. V té vyzve Itala Gianlucu Magera (303.)