6:1
3:6
7:66
6:0
A je dobojováno! Viděli jsme strhující utkání plné zvratů. Ale pojďme popořadě. V prvním setu nebyl k vidění ani jeden brejk a tak o vítězi musela rozhodnout až zkrácená hra, ve které byl úspěšnější český tenista. Druhý set byl jednoznačnou záležitostí a Borges dovolil Menšíkovi uhrát pouze jeden gem. Ve třetím setu jsme viděli o poznání vyrovnanější bitvu, o jeden brejk více ale nakonec získal Menšík, který tak vedl 2:1 na sety. Čtvrtý set vypadal dlouho jednoznačně, ale za stavu 5:2 pro Borgese Menšík zabral, získal tři gemy v řadě a vynutil si tie break. V něm došlo ke klíčovému okamžiku celého zápasu! Jakub Menšík měl hned tři mečboly, ale ani jeden nevyužil a set ztratil. Rozhodující pátý set byl pak jednoznačný. Menšík svému soupeři vůbec nestačil a neuhrál ani gem! Nuno Borges po setech 6:7, 6:1, 3:6, 7:6 a 6:0 postupuje do osmifinále US Open, kde se potká s vítězem utkání Medvěděv – Cobolli.