08:16 (USA - SVK 1:0)
2:0
6:4
6:3
Mackenzie McDonald bol v zápase proti Lukášovi Kleinovi jasne lepším hráčom, keď sa slovenskému tenistovi nedarilo na podaní a celkovo ho v zápase stratil až štyrikrát, čo je jednoducho príliš veľa. Aj keď sa Kleinovi podarilo získať stratené podanie späť v úvode zápasu, tak McDonald získal aj druhý brejk a ten si už v prvom sete bez problémov postrážil. Klein mal najväčšiu šancu na zdramatizovanie zápasu na začiatku druhého setu, ale nevyužil dva brejkbaly a následne si opäť až dvakrát stratil podanie, takže McDonald doviedol zápas do víťazného konca. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás pri ďalších športových prenosoch!
10:03 (USA - SVK 2:0)
2:0
6:3
6:3
Brandon Nakashima potvrdil rolu favorita v súboji s Jozefom Kovalíkom, keď v zápase dominoval na podaní a nemusel čeliť ani jednému brejkbalu. V prvom sete Nakashima zobral podanie Kovalíkovi hneď dvakrát a v druhom sete mu stačil jediný brejk, keď napokon využil druhý mečbal a prvý pri svojom podaní. USA vedie nad Slovenskom pred záverečnou štvorhrou už 2:0, takže je isté, že prehráme aj druhé stretnutie v skupine C na finálovom turnaji Davis cupu a už nemáme šancu zabojovať ani o postupové druhé miesto. Naopak s istoutou sa už z postupu môže tešiť Nemecko a USA. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás pri ďalších športových prenosoch!
2:1
6:74
7:64
10:1
Slovensko tak nezískalo bod proti USA ani vo štvorhre, aj keď dlho to vyzeralo na veľké prekvapenie, o ktoré sa mohli postarať Lukáš Klein a Norbert Gomboš. Prvý set sa slovenskému páru podarilo získať v tajbrejku a aj tajbrejk v druhom sete mali veľmi dobre rozohraný, ale od stavu 4:2 vo svoj prospech vyhrali z ďalších 16 bodov iba jediný. Strieborní medailisti z olympijských hier v Paríži Austin Krajicek a Rajeev Ram otočili tajbrejk ziskom piatich bodov za sebou a následne supertajbrejk už absolútne ovládli výsledkom 10:1. Slovensko tak aspoň vo štvorhre získalo set, ale rovnako ako proti Nemecku, tak aj s USA prehralo celkovo 0:3 na zápasy a v poslednom zápase v skupine C v nedeľu proti Čile budeme bojovať len o tretie miesto. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok dňa!
2:1
6:4
1:6
6:4
Bláznivý zápas se šťastným koncem prožil ve Štětíně Vít Kopřiva (144.) a stejně jako nedávno v Grodzisku si zahraje na polské antuce semifinále challengeru.
Proti ruskému kvalifikantovi Alexeji Vatutinovi (400.) potvrzoval v úvodu roli favorita, měl tři brejkboly na 3:0, jenže postupně se Rus dostal do zápasu a ztracené podání si vzal zpět, zatímco sám otočil tři gemy v řadě. Koncovka setu ovšem patřila znovu Kopřivovi, který ho vyhrál 6:4.
Následovala ovšem dlouhá krize českého tenisty, který druhou sadu prohrál jasně 1:6, ve třetí opět hned ztratil podání a za stavu 1:3 i poté 2:4 čelil celkem čtyřem brejkbolům. Právě od stavu 2:4 a 15:40 se však koncovka neuvěřitelně zlomila, Čech už soupeři povolil až do konce jen jediný fiftýn a velkolepé povstání zakončil vítězným returnem a čistou hrou na příjmu.
Kopřiva tak Vatutina porazil i ve čtvrtém vzájemném zápase a zítra ho v semifinále vyzve vítěz utkání Coría – Berrettini.
0:2
6:75
2:6
Jakub Nicod (301.) znovu po týdnu postoupil do challengerového semifinále, které si v bulharské Dobriči zahraje ještě dnes odpoledne. Český tenista porazil za hodinu a 42 minut 7:6(5) a 6:2 svého žebříčkového souseda Lorenza Giustina (302.) z Itálie. První set dospěl bez jediného brejku do zkrácené hry, v níž otočil Nicod z 3:5 na 7:5. Velice vyrovnaný byl i začátek druhého dějství. Od stavu 2:2 urval český favorit zničehonic čtyři gemy v řadě a zajistil si postup do další fáze. Jeho protivník vzejde z aktuálně hraného střetnutí mezi Nizozemcem Selsem a Bulharem Kuzmanovem.
0:1
2:6
0:1
skreč 1
Což bylo to poslední, co se dnes stalo. Jakub Nicod si finále challengeru v Bulharsku nezahraje, když po necelých devíti gamech skrečoval duel s Jellem Selsem. Proti nizozemské sedmičce nevyužil brejkboly v páté hře a v dalším gamu o své podání přišel. Vzápětí si zavolal fyzioterapeuta. Bylo patrné, že Nicod není zdravotně v pořádku a je indisponován. Český tenista ještě absolvoval sedm výměn, ale po dvojchybě usoudil, že to dál nepůjde.