Challenger Tunis (Antuka)
0:2
5:7
3:6
Michael Vrbenský (295.) neproměnil ani svou letošní čtvrtou účast v hlavní soutěži challengeru v postup z úvodního kola, když po sympatickém výkonu nestačil na druhého nasazeného Damira Džumhura (131.). Český tenista tahal celý zápas za kratší konec, v první sadě si dvakrát ihned vzal ztracené podání, ale za stavu 5:6 přišel rozhodující třetí brejk.
Druhou sadu rozhodl osmý gem, v němž Vrbenský podlehl až šestému brejkbolu, a bývalý 23. hráč světa již dokázal herně vyrovnaný zápas dopodávat.
2:0
6:2
7:5
Vít Kopřiva (127.) vstoupil do antukového challengeru v portugalském Oeiras výhrou 6:2 a 7:5 nad argentinským kvalifikantem Juanem Pablem Ficovichem (232.). V prvním dějství byla nasazená čtyřka jasně lepším hráčem. Do druhého setu vstoupil rodák z Bílovce třemi ztracenými gemy v řadě, manko ale dokázal dohnat. Za stavu 3:3 a 4:4 pak neproměnil Kopřiva na příjmu brejkbol, v jedenáctém gemu už to ale vyšlo. Následně český favorit duel dopodával. V osmifinále narazí na lepšího z dvojice Elias (POR) – De Loore (BEL).
WTA Parma (Antuka)
1:2
6:3
4:6
3:6
Jesika Malečková (520.) navázala na antukovém podniku WTA 125 v Parmě na povedenou kvalifikaci. Do té se dostala na poslední chvíli coby náhradnice, přesto postoupila do hlavní soutěže. V té se pak na úvod blýskla skalpem páté nasazené Ja-fan Wang (69.) z Číny, kterou porazila navzdory prohranému prvnímu setu za 2 hodiny a 38 minut poměrem 3:6, 6:4 a 6:3. Devětadvacetiletá Češka se prezentovala aktivním tenisem s velkým množstvím vítězných úderů. S podobnou hrou může pomýšlet na úspěch i v osmifinále, v němž narazí buď na Kolumbijku Arangovou nebo domácí Italku Stefaniniovou.