0:1
0:0
skreč 1
Novak Djokovič (1.) titul na Roland Garros neobhájí. Sedmatřicetiletého tenistu doběhly dva předchozí maratonské zápasy, kdy na kurtu strávil bezmála devět hodin. Do dalších bojů druhého letošního grandslamu sezony nakonec nezasáhne kvůli zranění kolene. Na post světové jedničky se příští týden premiérově posune Jannik Sinner (2.).
3:0
6:4
7:65
6:4
Všechna čtvrtfinále French Open nabídla třísetové zápasy. Posledním semifinalistou se stal Alexander Zverev, který vyřadil Alexe De Minaura 6:4, 7:6, 6:4. V zápase plném dlouhých výměn od základních lajn byla naprosto zlomová druhá sada, kdy nejprve Australan smazal manko brejku, ale potom neproměnil setbol ve dvanáctém gamu na příjmu a v tiebreaku promarnil vedení 4:0. Ve třetím dějství Zverev nedoservíroval, ale ztracené podání si vzal zpět.

Německá jednička je počtvrté za sebou v semifinále a střetne se s Norem Ruudem. Ten měl vinou odstoupení Novaka Djokoviće ve čtvrtfinále „volno“.
2:1
6:2
4:6
6:4
Jasmine Paoliniová je překvapivou semifinalistkou Roland Garros. Jelena Rybakinová nakonec ten velký obrat nedotáhla. Kazaška uhrála v prvním setu na příjmu jediný fiftýn. Do stavu 2:6, 3:4, 15:40 vyprodukovala zhruba třicet nevynucených chyb oproti sedmi na kontě italské tenistky. Nicméně pak se vzchopila a vynutila si třetí set. V něm zvládla Rybakinová desetiminutový pátý game a vedla 3:2. V sedmé hře pak neztratila ani fiftýn. Každopádně Paoliniová strhla poslední set na svou stranu a zahraje si své první grandslamové semifinále. Její zítřejší soupeřkou bude Ruska Andrejevová, nebo Běloruska Sabalenková.
2:1
6:75
6:4
6:4
Sedmnáctiletá Mirra Andrejevová (38.) se při svém premiérovém grandslamovém čtvrtfinále postarala o obrovské překvapení, když po dvou a půl hodině otočila střetnutí s turnajovou dvojkou Arynou Sabalenkovou (2.). Vítězku letošního Australian Open porazila supertalentovaná ruská teenagerka 6:7(5), 6:4 a 6:4. Běloruská ranařka se nechávala v utkání dvakrát ošetřit a hrála viditelně v bolestech. Na turnajích velké čtyřky prohrála ve čtvrtfinále na devátý pokus vůbec poprvé. Andrejevová si o finále Roland Garros zahraje proti další překvapivé semifinalistce Jasmine Paoliniové z Itálie.
2:0
6:4
6:1
Tomáš Macháč s Č'-čen Čang končí na Roland Garros ve čtvrtfinále. Do souboje s favorizovaným párem Granollers, Zeballos nevstoupili vůbec špatně a ve čtvrtém gamu prorazili servis čistým způsobem, jenže onen brejk nepotvrdili. Od té doby uhráli jen dva gamy a tentokráte na grandslamu do semifinále nepostoupili. Zejména ve druhém setu byli horší a vinou řady nevynucených chyb si o finále nezahrají.
2:0
6:0
6:2
48 minut trvalo čtvrtfinále dámské čtyřhry. Coco Gauffová a Kateřina Siniaková doslova prolétly tímto zápasem a čeká je semifinále, kde se postaví americké dvojici Dolehideová/Krawczyková. Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
2:1
4:6
6:4
6:4
Michael Vrbenský (296.) se na prostějovském challengeru postaral o velké překvapení. Český kvalifikant zaznamenal na Hané už čtvrtou výhru. V osmifinále zaskočil pátého nasazeného Francesca Passara (134.). Itala, s nímž před rokem uhrál dva gemy, tentokrát po obratu porazil 4:6, 6:4 a 6:4. V rozhodujícím setu promarnil nymburský rodák dvakrát výhodu brejku a nechával se ošetřit. Brejk z devátého gemu už posléze potvrdil čistou hrou. O semifinále si zahraje Vrbenský s Ťün-sinem Cengem z Tchajwanu.
0:2
4:6
2:6
Vítěz prostějovského challengeru z předminulého roku prohrál i své třetí osmifinále, do kterého v letošní sezóně zasáhl. Kopřiva v úvodní sadě získal první brejk. V příštím gemu ho ale neobhájil a od té doby na kurtu vládl Ceng. Úplně stejný průběh měla i druhá sada. Tenista z Tchaj-wanu rychle odčinil ztracené podání ze zahajovacího gemu a pak získal pět ze zbývajících šesti her.
2:0
6:0
6:2
Utkání je u konce a tohle bylo jednostranné. Už od prvních míčů bylo vidět, že Svrčina není v pohodě, naopak Neumayer předváděl výborný tenis plný přesných útoků a úderů. Český tenista byl celý první set pod tlakem, ze kterého se nedokázal vymanit a schytal nepopulárního kanára. V úvodu druhého setu konečně dokázal své podání udržet, dostal se do vedení, to ale záhy ztratil. A i když ještě dokázal svému soupeři vzít servis a srovnat na 2:2, tak poslední čtyři hry patřily jeho sokovi. Lukas Neumayer tak zvítězil hladce 6:0, 6:2 a ve čtvrtfinále se utká s lepším z dvojice Laslo Djere – Gerard Campana Lee.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
2:1
6:72
6:4
7:5
Po téměř dvou a tři čtvrtě hodinách boje se Andrewu Paulsonovi nepodařil průlom do semifinále, přestože měl v nesmírně dramatickém zápase plném zvratů tak dobře našlápnuto. Ve třetí sadě měl brejkbol na 5:0, pak ale ztratil pět gemů v řadě a zápas zakončil sérií laciných nevynucených chyb při vlastním podání. Celkově nabídl zápas neskutečných 32 brejkbolů, neustále se přelévaly úseky jasné převahy jednoho z hráčů a rozhodly maličkosti.
Paulson otočil první sadu z 3:5 a jasně ovládl tie-break. Ve druhé sadě nejdříve neproměnil pět brejkbolů a prohrával 0:2, pak ale otočil, dvakrát měl výhodu brejku a vždy ji hned zase odevzdal. Zkušený Moldavan si konečně podržel po třech ztrátách servis, vedl 5:4 a na příjmu jen sledoval dvě Paulsonovy dvojchyby v koncovce.
Třetí set začal pro českého tenistu skvěle, ale konec je pro něj o to více hořký.
V pavouku dvouhry tak v Prostějově zůstal mezi nejlepší osmičkou jako jediný domácí zástupce kvalifikant Michael Vrbenský.