2:1
7:64
2:6
6:4
Linda Nosková získává druhé vítězství na okruhu WTA na trávě ve své kariéře, když v Berlíně poráží domácí bývalou světovou jedničku Angelique Kerberovou. Wimbledonská vítězka z roku 2018 se vrátila po mateřské dovolené a dnes diváky v Berlíně nepotěšila. V atraktivní přestřelce dvou silově vybavených tenistek tahala dlouho za kratší konec, v prvním setu prohrávala 2:5 a to ještě oba gemy vydřela přes několik shod a brejkbolů, zatímco Nosková je sbírala velmi snadno.
Přišlo sice zakolísání o 17 let mladší Češky, ztráta tří gemů v řadě ji však nerozhodila a první sadu uhrála v tie-breaku.
Nosková ovšem ani ve druhém setu nevyužívala brejkové příležitosti, koncovky dlouhých gemů vždy urvala Němka a od stavu 2:2 získala pět her za sebou. Lindě se pak konečně povedlo prolomit její podání a sama už servis do konce zápasu nepustila.
V osmifinále se Nosková utká s vítězkou zápasu Wang Sin-jü – Uns Džábirová.
ATP Halle (Tráva)
2:0
6:4
6:4
Tomáš Macháč (36.) při své letošní premiéře na trávě podlehl za 70 minut dvakrát 4:6 žebříčkovému sousedovi Arthuru Filsovi (37.). Nad dvacetiletým Francouzem vedl o tři roky starší Čech v úvodním setu 3:0, přesto pro něj dvouhra na pětistovce v Halle záhy skončila. V Německu tak bude působit po boku Číňana Čanga už pouze ve čtyřhře.
WTA Birmingham (Tráva)
0:2
1:6
6:75
Barbora Krejčíková (25.) ukončila šňůru pěti porážek, kterou způsobilo zejména zranění, nemoc a výpadek z herního i tréninkového rytmu. Po protrápené antukové části sezony se Krejčíkové povedlo na trávě v Birminghamu v úvodním kole porazit Australanku Darju Savilleovou (85.) za hodinu a 34 minut 6:1, 7:6(5). Krejčíková byla v průběhu utkání lepší hráčkou, ve druhém setu se ale trápila při využívání příležitostí. Dvakrát se dostala do výhody brejku, dvakrát o tuto výhodu přišla. Zápas ale nakonec zakončila v tiebreaku druhé sady. V dalším kole si česká tenistka zahraje s vítězkou zápasu mezi Mojukou Učidžimovou (72.) a Harriet Dartovou (101.).
1:2
6:3
4:6
5:7
Dvě hodiny a 52 minut trvající bitva měla pro Marii Bouzkovou (37.) šťastný konec. Na úvod turnaje WTA 250 v britském Birminghamu přehrála domácí divokou kartu Heather Watsonovou (198.), a to po setech 3:6, 6:4 a 7:5.

Pražská rodačka prohrála v rozhodující sadě už 2:5, Watsonová podávala na vítězství. Jenže Bouzková se nevzdala, nepovolila soupeřce ani jeden další gem a vybojovala osmifinále, ve kterém narazí na dvacetiletou Dianu Šnajderovou (49.).
1:2
6:2
3:6
6:75
Karolína Plíšková (42.) v Birminghamu na povedené vystoupení z Nottinghamu nenavázala. Hned v úvodním kole další travnaté dvěstěpadesátky nesplnila česká tenistka roli velké papírové favoritky a prohrála za necelé dvě hodiny 6:2, 3:6 a 6:7(5) s Caroline Dolehideovou (61.). V rozhodujícím setu vedla Plíšková nad Američankou, která se do hlavní soutěže dostala navzdory porážce v kvalifikaci, už 5:3. O gem později pak disponovala na příjmu dvěma mečboly, nakonec však skrze zkrácenou hru padla, když zápas ukončila dvojchybou.
2:0
7:5
6:0
V osmifinále na Bartoně čeká šestý nasazený Nick Hardt (206.) z Dominikánské republiky.
0:2
6:73
1:6
Zápas prvního kola challengeru v italském Sassuolu mezi Jiřím Veselým a Ignaciem Busem skončil lépe pro mladého Peruánce, jenž si zajistil postup do osmifinále, ve kterém se utká s lepším z dvojice Jesper De Jong – Alexandre Muller. V prvním setu jsme mohli sledovat zajímavou bitvu, kde šel dokonce český hráč za stavu 6:5 podávat na vítězství v setu, ale čistou hrou pustil svůj servis a od té doby to byla víceméně jednostranná záležitost. Buse ovládl tiebreak v poměru 7:3 a ve druhém setu dokázal třikrát sebrat svému soupeři servis, přičemž o ten svůj nepřišel ani jednou. Jiří Veselý si zapsal čtvrtou porážku v řadě, a pokračuje tak ve špatné sérii, zatímco jeho dnešní soupeř navázal na dobré výkony, které bude chtít určitě předvádět i v dalších zápasech na italské antuce.