2:0
7:62
6:4
Vynikající výkon české tenisové jedničky Jiřího Lehečky, který odehrál teprve svůj druhý mač po tříměsíční zdravotní pauze, přinesl nečekaný triumf proti světové pětce Daniilu Medveděvovi!

V první sadě měl sice již od úvodního sedmiminutového gemu Čech řádně na kahánku a musel přežít tři brejkboly, nakonec nicméně ani jeden z hráčů servis neztratil, set došel do tiebreaku a v něm nás tenista dominoval a ovládl ho výsledkem 7:2.

Ve druhé sadě se pak stále více projevoval nedostatek psychické pohody na straně moskevského rodáka, který nevyužil další dva brejkboly, za stavu 3:3 ztratil svůj servis a po poměrně suverénním závěru zápasu ze strany velmi dobře hrajícího JIřího Lehečky se s turnajem loučí hned po svém prvním odehraném zápase.

Lehečka jde do osmifinále, jeho dalším soupeře bude Francis Tiafoe, který ve druhém kole dokázal porazit světovou osmnáctku Itala Musettiho, bronzového muže z Paříže. Američan Tiafoe je v žebříčku aktuálně na 27. pozici, jeho největšími úspěchy jsou triumfy na 250 v Delray Beach, Houstonu a ve Stuttgartu, společně s postupem do semifinále US Open 2022.

To už je za mě pro dnešní brzké ráno vše, přeji top čtvrtek všem fanouškům českého tenisu!
WTA Cincinnati (Tvrdý povrch)
2:0
7:66
6:2
Karolína Muchová (35.) vstoupila do turnaje WTA 1000 v americkém Cincinnati výhrou 7:6(6) a 6:2 nad Dajanou Jastremskou (34.). Žebříčkovou sousedku porazila bez ztráty setu i ve čtvrtém vzájemném utkání. Česká favoritka promarnila v prvním dějství hned třikrát výhodu brejku. V tiebreaku pak prohrávala už 1:6, blýskla se však parádním obratem na 8:6. Ve třetím gemu druhé sady ztratila obhájkyně loňského finále servis, od stavu 1:2 už ale paradoxně nepovolila ukrajinské protivnici ani jeden gem. Ve druhém kole narazí Muchová na šampionku minulé tisícovky v Torontu Jessicu Pegulaovou.
1:2
6:3
4:6
3:6
A je dobojováno! V prvním setu jsme viděli hned tři brejky. O jeden více si na své konto připsala česká tenistka, která tak první sadu ovládla poměrem 6:3. Ve druhém setu si o jeden brejk více zapsala Polka a o vítězce tak musela rozhodovat až třetí sada. Fręchová dnes opravdu znamenitě bránila a Bouzková musela na každý fiftýn vynaložit spoustu sil. Polka hned ve druhé hře třetího setu získala brejk a sama svůj servis až do konce utkání dokázala udržet. Díky tomu tak vítězí a postupuje do druhého kola. Marie Bouzková se naopak s turnajem loučí.
2:0
6:2
6:3
Stejně jako na předešlé tisícovce v Torontu vypadla Karolína Plíšková (45.) i v Cincinnati ve druhém kole. Uhrála v něm pouhých pět her se supertalentovanou teenagerkou Mirrou Andrejevovou (24.). Sedmnáctiletá Ruska na kurtu dominovala, při vlastním podání ztratila všehovšudy osm výměn, nečelila jedinému brejkbolu a zvítězila za hodinu a 23 minut 6:2 a 6:3. Plíškovou naopak servis příliš neposlouchal, soupeřce nabídla rovnou třináct brejkových příležitostí, z toho čtyři neodvrátila. Zaznamenala navíc rovnou dvanáct dvojchyb.
2:1
3:6
7:64
6:1
A je dobojováno! Vít Kopřiva coby nasazená jednička turnaje nezačal vůbec dobře, když se v prvním setu vůbec nedostal k brejkbolům a Gombos naopak jediný brejkbol, který měl, využil a vyhrál tak první set 6:3. Ve druhém setu naopak rychle získal Kopřiva brejk. Posléze o něj ale přišel a o osudu druhé sady tak rozhodl tie break. Ten lépe zvládl Kopřiva a musel rozhodovat třetí set. V něm naprosto dominoval český tenista, který dovolil svému soupeři jen jeden gem a vyhrál 6:1! V semifinále na Kopřivu bude čekat Naw ze Sýrie.