16:16 (Sk. B, CZE - ESP 0:1)
0:2
6:71
4:6
Česko prohrává ve Španělsku s domácí reprezentací 0:1 a jelikož Tomáš Macháč nebude favoritem proti Alcarazovi, tak situace není vůbec dobrá. Jiří Lehečka nestačil na Roberta Bautistu-Aguta 6:7, 4:6. Přitom do zápasu dobře vstoupil, a sice brejkem. Nicméně ve třetím gamu přišel o podání a zanedlouho čelil stavu 2:3, 15:40. První set nakonec dospěl do tiebreaku. V něm de facto Bautista-Agut rozhodl tím, že rychle vedl 6:0.

Ve druhé sadě pak Lehečka opět ztratil svůjs servis ve třetím gamu, kdy udělal dvě dvojchyby. Posléze měl v páté hře brejkbol, na který se dlouho hrálo op druhém podání, jenže Lehečkovi nevyšel náběh k síti a v dalším gamu opět Bautista-Agut prorazil jeho servis. Španěl vzápětí napoprvé nedopodával, ale svůj reparát už zvládl a zajistil Španělům první bod.
18:30 (Sk. B, CZE - ESP 0:2)
1:1
7:63
1:6
0:0
skreč 1
Český daviscupový tým v úvodním souboji základní skupiny ve Valencii prohrál zápas s domácím Španělskem. Rozhodlo se už ve dvouhrách, když první zápas prohrál Jiří Lehečka s Robertem Bautistou ve dvou setech, načež Tomáš Macháč, srdnatě bojující s Carlosem Alcarazem, kvůli zranění skrečoval na začátku třetí sady.
1:2
7:62
3:6
6:72
Čeští tenisté prohrávají úvodní zápas základní skupiny Davisova poháru s domácím Španělskem 0:3 na zápasy. V závěrečné dlouhé deblové bitvě Menšík s Pavláskem dobře začali, po likvidaci tří brejkbolů prolomili Alcarazovo podání, ovšem hned nato ztratil servis i Pavlásek a sadu rozhodl tie-break, který ovládli jednoznačně Češi.
Ve druhém setu se postupně dostal do formy Alcaraz, který na debla přece jen není vůbec zvyklý, a domácí začali dominovat. Především jeho zásluhou vzali Španělé opět podání Pavláskovi, Menšík následně otočil z dvou brejkbolů, ale na příjmu se naši tenisté vůbec nedostali ke slovu a sadu ztratili 3:6.
Rozhodujícím setem všichni tenisté prosvištěli bez potíží na podání až do závěrečného tie-breaku, v němž se všechno sešlo španělským hráčům a vítězství slaví současná deblová a nedávná singlová světová jednička.
WTA Guadalajara 2 (Tvrdý povrch)
0:2
2:6
2:6
Marie Bouzková (45.) vstoupila do pětistovky v mexické Guadalajaře suverénním způsobem. Filipínskou kvalifikantku Alexandru Ealaovou (147.) porazila nasazená šestka dvakrát 6:2. Česká favoritka procházela duelem až do stavu 4:0 ve druhém setu bez ztráty podání. Poté o servis dvakrát přišla, vždy ale zvládla kontrovat rebrejkem. Příští soupeřkou Bouzkové bude Lucrezia Stefaniniová (178.) z Itálie.
0:1
3:6
0:0
skreč 1
Skrečí skončil zápas mezi Andrewem Paulsonem a Sebastianem Fanselowem. Český hráč za necelých čtyřicet minut zápas vzdal, ale těžko říct, co se mu přihodilo. Za celou sadu si nevyžádal ani jednu pauzu na ošetření, a tak není jasné, co ho donutilo k tomuto rozhodnutí. Sebastian Fanselow tedy postupuje do osmifinále, kde se utká s dalším Čechem Vítem Kopřivou.

Já se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dne.
2:0
6:3
6:4
O obrovské překvapení se postaral v prvním kole štětínského challengeru Michael Vrbenský (285.). Český náhradník si v něm vyšlápl na nasazenou trojku a čerstvého finalistu z Janova Jaumeho Munara (74.). Rodák z Nymburku porazil favorizovaného Španěla po senzačním výkonu 6:3 a 6:4 a naprosto zaslouženě postoupil do osmifinále. Vrbenský se nenechal rozhodit ani dlouhou pětihodinovou dešťovou pauzou, která přišla na řadu za stavu 5:3 a 30:30 ve druhém setu, a troufám si říci, že odehrál jeden ze svých nejlepších zápasů v životě. Jeho příští soupeř vzejde ze střetnutí mezi Rusem Vatutinem a Kazachstáncem Popkem.
1:2
6:4
0:6
4:6
Hynek Bartoň si musel počkat na svůj zápas proti Janovi Choinskimu velkou část dne, protože program ve Štětíně narušil déšť. Utkání zahájil český tenista dobře a první sadu získal poměrem 6:4. Ve druhém setu však vypadl z role a dokonce mu zazpíval kanár. Rozhodující část zápasu začal lépe, získal brejk a vedl 4:2. Od té doby už však neuhrál jedinou další hru a britský tenista tak potvrdil roli favorita.
Challenger Las Vegas (Tvrdý povrch)
2:0
6:3
6:2
Marek Gengel (437.) při své letošní premiéře v hlavní soutěži challengeru porazil v americkém Las Vegas 6:3 a 6:2 Naokiho Nakagawu (455.) z Japonska a zcela po zásluze postoupil do osmifinále. Český tenista byl v utkání jasně lepším hráčem a za celý duel čelil pouze jedinému brejkbolu, který navíc odvrátil. Příštím soupeřem Gengela bude pátý nasazený Abdulláh Šelbajh (204.) z Jordánska, účastník posledního juniorského Turnaje mistrů.
2:0
6:3
6:4
Marek Gengel (437.) dohrál na challengeru v americkém Las Vegas v osmifinále. Pátému nasazenému Abdulláhu Šelbajhovi (204.) z Jordánska podlehl za 80 minut 3:6 a 4:6. Čech neodehrál špatné utkání. O výsledku prvního setu rozhodl jediný brejk z osmého gemu. Ve druhém dějství ztratil rodák z Rakovníka servis v páté hře. Žádný ze svých čtyř brejkbolů bohužel na příjmu nevyužil.